Nymburk - Prostějov 84:79

Po 9.kole zůstává neporažený už jen tým Nymburka, stejně tak jako zůstává jedinýcelek bez vítězství (Vyšehrad). V zápase v Nymburce se jasný zápas ve druhém poločase trochu zkomplikoval. I když v první čtvrtině měli hosté chvíli navrch, po druhé čtvrtině se zdálo, že na koni jsou domávía že žádné komplikace nemohou nastat. Hosté však od 22. minuty vyztužili obranu, přes kterou se nymburští hráči individuálně nedostali. V poslední čtvrtině se rozehrál i Aleš Chán a zledomácí obranězatápěl.

"Zápas odpovídal souboji o první místo a každému diváku, který přišel, se musel líbit. Byl plný emocí, kontaktů, individuálních i týmových výkonů a bylo vidět, že je to zápas o první místo. Zpočátku jsme byli překvapení, jak koncentrovaně nastoupil Prostějov do zápasu. Dobře střílel za tři body. Pak jsme my hodně zpřesnili obranu, daleko těsněji jsme bránili a získali jsme několik míčů okolo půlící čáry. Z toho vycházely rychlé protiútoky, kterými jsme si zvedli sebevědomí. Vcelku byla první půlka za naší strany dobrá, hodně kombinační a mohli jsme být spokojeni. Jak jsme dobře v prvním poločase pouštěli míč z ruky a hráli jsme kombinačně, tak ve třetí čtvrtině i čtvrté mám míč váznul v ruce více, než by bylo potřeba. Nechali jsme Prostějov, aby se vrátil do hry. Na konci jsme využili větších zkušeností v našem kádru," uvedl po utkání Jiří Zídek, tiskovýmluvčí domácího celku.

Body: Benda Petr 22, Lee Arthur 18, Křemen Michal 12, Nečas Radek 11, Hanavan Ian Joel 9, Slezák Pavel 5, Lewis Ronald 4, Lenzly Mike 3, Ricci Philip 0, Sokolovský Ladislav 0 - Chán Aleš 17, Šležas Andrius 17, Lawrence Eugene Elliot 13, Dokoupil Petr 11, Landry Kyle Marc 9, Hyzy Radoslaw 7, Leško Richard 3, Veikalas Benas 2, Skibniewski Robert Józef 0; střelba 3b.: 15/7:26/10 střelba 2b.: 47/23:33/17, TH: 24/17:18/15, doskoky: 28:25, fauly: 17:23; technická chyba: 21. Veikalas Nehas;5 chyb: 38. Hyzy Radoslaw; čtvrtiny: 25:22, 25:13, 17:25, 17:19; rozhodčí: Vyklický Robert, Paulík Robert, Kurz Vlastimil; komisař: Hlaváček Pavel; diváci: 1000.