Domácí to však neměli vůbec jednoduché, hostující Orli ukázali, že letos budou nebezpečnějším protivníkem, než tomu bylo v posledních sezonách. „Odehráli jsme pěkné tři čtvrtiny: první, druhou a čtvrtou. Nezvládli jsme opět třetí čtvrtinu a málem jsme za to zaplatili. V útoku jsme nepředváděli to, co v prvním poločase a soupeř vycítil šanci. Dal několik košů z rychlých protiútoku a stáhl na 8 bodů. I když se utkání možná nevyvíjelo na oko dobře, měli jsme zápas i v poslední čtvrtině pod kontrolou a nedopustili jsme žádné drama,“ uvedl domácí pivot Petr Benda.

V hostujícím dresu zářil ve druhé půli Aleš Chán, který do Prostějova odešel před startem nové sezony. „Myslím si, že to byl zajímavý zápas pro každého diváka. Největší rozdíl mezi Nymburkem a námi je v tom, že Nymburk má propracovanou zataženou obranu. Když jsme s Landrym dostali míč pod košem, hned u nás byli tři hráči soupeře a pak nebylo možné vystřelit volnou střelu,“ vyprávěl po utkání obr v dresu Prostějova.

„Věděli jsme, že proti Prostějovu nepřijde nic zadarmo, takže o to jsem za vítězství radši. Pochopitelně je spoustu věcí, které ale musíme do budoucna zlepšit. A věci se zlepšují jednodušeji, nebo možná lehčeji, pokud se zlepšují po vítězném zápase. Pro nás je každý zápas proti dobrému týmu skvělou přípravou na Eurocup. Podle mého názoru potřebujeme 3 týdny, abychom zvýšili počet minut, o kterých budeme moci říct, že jsme hráli dobře,“ řekl asistent kouče Nymburka Ronen Ginzburg.

TOMÁŠ LAŠ a PETR KREJČÍK