Poděbrady v přímém souboji o poslední místo podlehly Pardubicím.

„Prvně gratuluji Pardubicím k vítězství. Sezona však byla pro obě družstva zklamáním. Z mého pohledu byly Pardubice jedním z favoritů soutěže. Dnešní zápas rozhodl především Sanders, kterému se dařilo, a Payne. Našim hráčům, kteří v sezoně odehráli hodně minut, se dnes bohužel nedařilo. Velkou chybou bylo, že naši hráči neustále hráli zvenku. Neuvědomili si výškovou převahu a pořád ostřelovali za tři body, přičemž bilance 3/25 je velice špatná. Hráči si to nebyli schopni srovnat v hlavě a hrát pod koš na Castleberryho a nebo Špičku,“ uvedl trenér Poděbrad Tomáš Hercik.

Nymburk už před zápasem vyhlížel svého čtvrtfinálového soupeře, zatímco Prostějov ještě bojoval o třetí příčku.

„Na hře Prostějova bylo vidět, že chce vyhrát a zajistit si třetí místo po základní části. My jsme jen dohrávali poslední zápas před play-off. Hosté hráli hned v první čtvrtině hodně fyzicky. Arthur dostal ránu loktem do úst. V individuální obraně jeden na jednoho byli velmi agresivní a bylo hned patrné, že půjdou za vítězstvím. Pro nás to bylo dobře. Bylo to těžké utkání před play-off a nebyl to zápas, který se musí jen odehrát kvůli tomu, aby všechny týmy splnily předepsaný počet zápasů základní části. Myslím, že jsme čtyři minuty před koncem dali soupeři zbytečně šanci poprat se o vítězství. Měli jsme jako dominantní tým v lize držet i takhle silného soupeře na deseti bodech rozdílu a s tím utkání dohrát,“ řekl generální manažer Nymburka Jiří Zídek.
Tým přivítal, že se jeho soupeřem stalo USK Praha.

„Příjemné je to pro hráče, protože nebudou muset cestovat do Opavy nebo Ostravy, což je celodenní zájezd. Po sportovní stránce je to jedno, cesta do semifinále vede přes vítězství nad jakýmkoliv soupeřem. Ve všech zápasech budeme papírovým favoritem a musíme to v zápasech dokázat. Je třeba si udržet koncentraci, dobrý přístup a formu po celé play-off,“ dodal Zídek.