BK Chomutov – ČEZ Basketball Nymburk 58:113

V první čtvrtině byla sice hra vcelku vyrovnaná, ale druhá čtvrtina už naznačila velký výkonnostní rozdíl mezi těmito celky. Na palubovce kraloval především hbitý Michal Křemen, který ostatně jako obvykle začal střílet jeden koš za druhým a po necelých dvou čtvrtinách měl na svém kontě sedmnáct bodů.

Třetí a čtvrtá třetina pro domácí nepřinesla žádnou naději na zázračný zvrat. Každý před zápasem odhadoval, zda rozdíl na konci zápasu bude více jak padesát bodů a kdo tipoval, že bude, tak se nemýlil. Druhou polovinu zápasu byl na palubovce v podstatě jen tým Nymburka. „Já vás chlapi nemůžu donutit, abyste hráli, ale to, co na palubovce předvádíte, není to, co máme natrénováno. Takhle se nemůžeme divit, že na ně začínáme ztrácet propastný rozdíl,“ hřímal v oddechových časech trenér BK Chomutov Milan Doksanský starší. A samozřejmě měl pravdu. Chomutov sice soupeře potrápil jen v první čtvrtině, ale to rozhodně nesnižuje jeho kvality. V současnosti tento celek bojuje o prvoligové play off a soubojem s Nymburkem mu bylo ukázáno, jaký rozdíl je mezi první ligou a Mattoni národní basketbalovou ligou.

V dresu nymburských basketbalistů se do utkání postupně zapojilo všech 12 hráčů. „Znali jsme soupisku domácích a samozřejmě jsme věděli, že někteří hráči mají ligové zkušenosti, ale popravdě jsme se spíše zaměřili na naši hru. Věděli jsme, že když my zahrajeme dobře, tak chomutovští basketbalisté jen těžko budou moci pomýšlet na vítězství,“ řekl trenér Nymburka Muli Katzurin.

Nejlepší střelci Nymburka: Křemen 19, Venta 15, Slezák 12, Benda 12. Čtvrtiny:25:29, 12:28, 14:26, 7:30.