Nymburští obhájci vstoupili do utkání skvěle a po třech minutách vedli o jedenáct bodů.

„Zápas jsme začali velmi dobře, před zápasem jsme měli strach, jak budou hráči mentálně připraveni po úspěšném tažení o víkendu v Českém poháru. Tím dobrým začátkem jsme vyslali soupeři jasnou zprávu, že jdeme za vítězstvím. Samozřejmě jsme měli v zápase i pár horších momentů, ale to se dalo očekávat,“ uvedl asistent domácího kouče Ronen Ginzburg.

Všechny týmy přispěly v tomto kole na charitativní akci každý koš pomáhá.

„Každá akce, která pomůže dětem nebo mladistvím, má cenu. Jsem rád, že se toho náš sport zúčastňuje a že můžeme přispět na dobrou věc,“ řekl nymburský pivot Petr Benda.

„Začali jsme nad míru dobře a s prvním poločasem můžeme být spokojeni. V dalším pokračování zápasu jsme si výsledek hlídali. Chtěli jsme rozdíl ještě navyšovat, ale polevili jsme v obraně a soupeř s námi hrál vyrovnanou partii,“ dodal Benda.

Basketbalisté Poděbrad se na palubovce druhého Nového Jičína dlouho drželi, ale závěr patřil jasně domácím.

"42. kolo bylo vyhlášeno akcí, Každý koš pomáhá a podle toho taky vypadaly obrany obou týmů v prvním poločase. Zlom přišel ve druhé půlce, kdy domácí zagresivnili obranu a my jsme nebyli schopni reagovat. Od stavu 72:66, kdy domácí utekli až na 84:66, se bohužel rozhodovalo o utkání. My jsme v té době udělali hodně individuálních chyb, zazmatkovali jsme. Domácí zvýšili tlak v obraně, fanoušci začali více fandit a nám nepadaly koše - to zápas rozhodlo,“hledal příčiny porážky poděbradský trenér Tomáš Hercik.