„Pardubice začaly hrát zónu, nám se nedařilo z dálky. Až když jsme začali najíždět pod koš a dávat nějaké body, dostali jsme se z útlumu,“ vyprávěl po utkání nymburský křídelník Michal Křemen.

Pardubičtí nabrali ztrátu hned v úvodu utkání. „Nám se proti silnějším týmům z vrcholu tabulky stává, že nás soupeř v úvodu hodně přitlačí. Nejsme zvyklí na takové extra těžké zápasy. Prvních deset minut bylo hodně nervózních, nebyli jsme schopni dát nejjednodušší střelu, kterou je trestný hod, nebyli jsme schopni v útoku udělat kloudnější akci. Naši dva Američani si to hráli pod košem jako streetball. Od druhé čtvrtiny se to zlepšilo a bylo vidět, že i s Nymburkem se dá hrát,“ hledal důvody nepovedeného začátku zápasu pardubický kapitán Tomáš Grepl.

Celkově nízké skóre zapříčinila dobře fungující domácí obrana. „Pardubice jsme zastavovali v útoku, nedávali jsme jim moc příležitostí k lehkým košům. Je ale pravda, že se útok ne úplně dařil a nebylo to tím, že by Pardubice dobře bránily. Když nedáte otevřenou střelu, tak s tím nemá soupeřova obrana moc společného. Ale rozhodně hráčům nic nevytýkám, zdálo se mi, že někteří byli více unaveni, respektive měli unavené nohy a dobrá střelba vychází z nohou. Jak říkám, není to nic tragického, vyhráli jsme zápas dobrou obranou a tak by to mělo být a já to na svých hráčích vyžaduji. Proto si zaslouží pochvalu,“ pochválil své svěřence domácí kouč Muli Karzurin.