„I když Kolín nemá v lize dobré postavení, věděli jsme, že nám rozhodně nebudou chtít dát nic zadarmo a že budeme muset makat na sto procent. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale pak jsme nehráli v obraně to, co jsme měli. To je chyba, nesmíme se nechat uspokojit tím, že se nám vydaří prvních pět minut, basket se hraje čtyřicet minut a vyžaduje koncentraci po celou dobu tohoto času. V druhé půlce jsme začali opět hrát svou hru a dařilo se nám jak v defenzívě, tak i v útoku, řekl po utkání nymburský střelec Justin Gray.

Basketbalisté Kolína se nedokázali přizpůsobit obraně, se kterou vyrukoval Nymburk na úvod druhé části. „První poločas se nám vcelku dařil, solidně jsme kombinovali, dařila se nám střela zvenku. Hráli jsme dobře v obraně. Nedokázali jsme jen pokrýt účinně střelbu za tři body. Ve druhém poločase změnil Nymburk zónu, my jsme se nedokázali dobře adaptovat a nedávali jsme, i když jsme měli otevřené střely zvenku. Nymburku se dařilo a rychle odskočil na 23 bodů a pak už se jim hrálo lehce,“ litoval nespokojený křídelník Kolína Jiří Novotný.

V hostujícím dresu se nymburskému publiku představila poslední posila momentálně posledního celku Rashaan Edward Ames. „Pro nás to byl těžký zápas, Nymburk je dobrý tým a umí vystřelit v jakékoliv situaci, umí si ty situace tvořit a zároveň dobře brání. Dnes nacházel volné pozice a celkově hrál lépe,“ hledal příčiny porážky rozehrávač hostů Ames.

„Důležité bylo, že jsme utkání odehráli v dobrém tempu. Myslím si, že jsme hráli dnes s chutí a konečný rozdíl byl pro Kolín až moc krutý, hráli sympaticky. Ve třetí čtvrtině měli volné střely, ale nedávali. My jsme naopak dávali jednoduché koše po rychlých protiútocích. Proto výsledek neodpovídá průběhu čtyřiceti minut,“ říkal po zápase nymburský bojovník Radek Nečas.