Nymburk - Děčín 107:54

Nejlepší letošní představení basketbalistů Nymburka v domácí soutěži mohli sledovat diváci, kteří ve středu večer zamířili do Sportovního centra v Nymburce. Domácí sice za prvních pět minut vstřelili pouze čtyři body, ale to, co předváděli potom, byla radost pohledět. Jak pomalu se nymburští basketbalisté rozjížděli, tak o to víc šlapali na plyn po zbytek utkání. Mezi osmou a patnáctou minutou předvedli domácí šňůru jednadvaceti bodů a hosté se již nedokázali vzpamatovat.

„Bylo to, jako bychom se dostali mezi dva mlýnské kameny. Bylo to nejtvrdší utkání, jaké jsem kdy v Nymburce viděl. Soupeř nás válcoval po celou dobu zápasu, jen první čtvrtina byla z naší strany ucházející, gratuluji domácím k vítězství,“ soukal ze sebe zdrcený kouč Děčína.


Zápas vůbec nepřipomínal souboj prvního se třetím, děčínští basketbalisté zaostávali ve všech aspektech hry a vůbec nejmarkantnější rozdíl byl v nasazení a bojovnosti. Na straně Nymburka se do zápasu zapojili všichni hráči a každý zaznamenal minimálně jeden koš. Nymburští košíkáři prahli po odvetě za prohru v Děčíně a na palubovce to bylo vidět. Hráči bojovali i za rozhodnutého stavu a to dokázali ocenit jejich příznivci, kteří je neúnavně povzbuzovali.

„Na ČT4 Sport se dívám na euroligové zápasy, které komentuje Jiří Zídek. Často od něj při moderování slyším jedno slovo "Fantastické!". A to je i slovo, kterým bych popsal náš dnešní zápas. Bylo to fantastické,“ řekl spokojeně domácí trenér Muli Katzurin.

Body: Schilb 25, Gray 18, Lee 10, Slezák 9, Křemen 8, Tomaszek 8, Jagodnik 8, Benda 6, Venta 6, Chán 4, Nečas 3, Sokolovský 2 - Williams 17, Alič 7, Hatcher 7, Miloš 6, Pištěcký 5, Houška 4, Balík 3, Prach 3, Soukup 2. Trojky: 19/10 - 19/3. TH: 17/15 - 16/11. Doskoky: 33:26. Fauly: 18:21. TCH: 38. Venta. Rozhodčí: Galajda, Vondráček, Kapl. Diváci: 750. Čtvrtiny: 18:14, 32:9, 27:18, 30:13. Nejlepší hráč: Blake Schilb.