Nymburk byl nalosován do skupiny H, kde se popere o dvě postupová místa s lotyšským mistrem BK Ventspils, italskou Biellou a německým Bambergem.

Český šestinásobný šampión byl při losování nasazený ve druhém ze čtyř košů. Nejvýše postaveným klubem ze základní skupiny H je BK Ventspils, který v poslední sezoně získal lotyšský titul. Ze třetího koše k nim byl přilosován italský Pallacanestro Lauretana Biella, za který nastupuje Fred Jones, jenž v minulé sezoně oblékal dres týmu NBA Los Angeles Clippers. Skupinu doplňuje německý Brose Baskets Bamberg, ten bude prvním soupeřem Nymburka. Soutěž startuje prvními koly 24. listopadu, kdy se český šampión představí na palubovce italské Bielly.

„Zatím je moc brzo na to, abychom hodnotili kvalitu soupeřů, v Eurocupu není slabého celku. Vybírat si skupinu nebo soupeře by bylo hodně naivní,“ vyprávěl bezprostředně po losu tiskový mluvčí Nymburka Jiří Zídek, který byl přímo ve Španělsku.

„Lotyšský celek byl sice vylosován z prvního koše, ale nemyslím si, že je to favorit skupiny. Až samotné zápasy ukážou opravdovou sílu mužstev," dodal Zídek.