„Myslím, že to byl dobrý basketbal pro fanoušky tady v Jihlavě, kteří nemají možnost sledovat často prvoligový basketbal. Máme větší kvalitu týmu než Opava a v utkání to bylo vidět. Musím vysmeknout poklonu Opavě, protože nás donutila k 22 ztrátám. Myslím, že to je rekord této sezony v tom negativním slova smyslu. Chtěli jsme dát všem hráčům minuty na palubovce a to se nám podařilo. Kromě toho nešťastného počtu ztracených míčů, můžeme být s utkání spokojeni,“ řekl nymburský kouč Muli Katzurin.

Nymburk v zápase jasně dominoval a potvrdil roli jasného favorita. Největší radost ze zápasu v Jihlavě měl místní rodák Petr Benda.

„Když jsem se dozvěděl, že budeme hrát v Jihlavě, nesmírně jsem se na utkání těšil. Vracím se na tuto palubovku po osmi letech, kde jsem odehrál předcházejících deset let. Přiznávám, že jsem byl nervózní a bylo to trochu nostalgické. Jsem rád, že jsme měli utkání pevně v rukách,“ uvedl Benda.
Opavští basketbalisté si chtěli vyzkoušet hru proti nejlepší tuzemské obraně.

„ Chtěl jsem, aby si hráči vyzkoušeli hru proti takové nátlakové hře, kterou Nymburk aplikuje. Dal jsem taky šanci všem hráčům, protože rozdíl ve skóre byl brzy po začátku zápasu veliký. Šlo o to, aby diváci, kteří se tu sešli v hojném počtu, neviděli nezáživný basketbal,“ vyprávěl trenér Opavy Klapetek.