Denis Mujagič, hráč, který získal dvakrát jugoslávský titul, dvakrát vyhrál s týmem Nymburka Českou ligu i Český pohár, nenadále opustil basketbalový tým Poděbrad. Co stálo za jeho odchodem? V tiskovém prohlášení stojí, že se obě strany rozešly po vzájemné dohodě, na povrch však prosákly informace, že Denisův odchod proběhl za zcela jiných okolností.

„S Denisem začaly být poslední dobou problémy, on tu neměl trvalý pobyt, tak musel jednou za čas domů do Chorvatska a zpátky do Poděbrad se třeba vrátil o den déle, než bylo domluveno, a tudíž nestihl trénink,“ uvedl člověk pohybující se v prostředí poděbradského klubu, který si nepřál být jmenován. A to byl jeden z více Mujagičových prohřešků z poslední doby.

„Pro nás je to částečné oslabení týmu, ale na druhou stranu moc dobře vím, že každý hráč je nahraditelný. Já jsem s Denisem vycházel velice dobře, znali jsme se z působení v Pardubicích. Hned při mém příchodu do Poděbrad jsem si s ním vyjasnil věci ohledně jeho role v mužstvu. Jasně jsem mu řekl, že nebude hrát tolik minut, kolik je zvyklý, že se tu bude budovat tým pro mladé hráče,“ vyjádřil se k odchodu Mujagiče kouč poděbradských basketbalistů Stanislav Petr.

„Při výjezdu k venkovním utkáním se stávalo, že Denis jako jediný neodjížděl v týmovém stejnokroji. Při trénincích a někdy i zápasech působil arogantně a dost sobecky,“ dále vyprávěl nejmenovaný zdroj.

Denisovo nevhodné chování se plně projevilo při jeho posledním utkání v dresu Poděbrad. Přestože se Mujagič stal nejlepším střelcem Poděbradských, vysloužil si pískot publika, když při střídání nepochopitelně rozkopl lahve s pitím. „Mujagič pro náš klub znamenal hodně, ale řekl bych, že v této sezoně byl jeho přínos týmu podstatně menší než loni,“ poznamenal jeden z diváků v poděbradské hale.

Další fanoušek Poděbrad řekl: „On měl vynikající střelbu z dálky, s tím dokázal náš tým vždy pozvednout, už se na něm však čím dál víc začal projevovat jeho pokročilý věk a tím pádem měli soupeři s jeho obranou menší problémy.“

Vyvrcholením Mujagičova chování byla roztržka s generálním manažerem Miroslavem Paskovským, který se k této události nechtěl vyjadřovat.

„Tuto věc nebudu komentovat, dále trvám na tom, že angažmá Denise Mujagiče bylo ukončeno po vzájemné dohodě z osobních důvodů“dodal Paskovský.

Vedení klubu zatím zvažuje možnost, zda bude hledat adekvátní náhradu za Denise Mujagiče.