Nový Jičín-BCM Nymburk 91:72

Prohra Nymburka o devatenáct bodů je zasloužená, domácí Nový Jičín zahrál dobré utkání.

V Novém Jičíně oslabený tým Nymburka nezvládl nástup do počátečních minut utkání a když zaznamenal první koš, byla na ukazateli již čtvrtá minuta a pro hosty stav nepříznivý 0:9.

V tomto duchu pokračoval nevýrazný výkon, kdy zcela jasně pokulhávala obrana i útok. Novému Jičínu vycházelo téměř všechno. Naopak nymburský tým se přímo „brodil v chybách“ v útoku velice nepřesnou střelbou, špatnou kombinací a častými chybami v přihrávkách, ze kterých ho domácí tým okamžitě trestal. Velké a zásadní chyby měli hosté na doskoku i v celé práci v obraně.

Body Nbk: Matějka 20, Stegbauer 12, Vida 11, Kachel 8, Vaněk 8, Nový 6, Pae 3, Holý 2, Mareš 2.

Valašské Meziříčí – Nymburk 53:76

Hosté se nemohli dostat do herní pohody, málo místa okolo postranních čar opticky zužovalo hřiště a hostující tým se celou první čtvrtinu hledal, hlavně střelecky. Pak zatlačil na domácí Valachy na jejich polovině a donutil je k chybám, které potrestal rychlými koši.

Ve třetí čtvrtině pokračovali Nymburští v nátlakové hře. Tento herní projev vycházel dobře celé pětici (Holý, Vida, Matějka, Stegbauer, Kachel), která svůj úsek hry vyhrála 15:6 a dostala tým do vedení o 22 bodů. Zbytečnými chybami a nepříliš dobrou pozorností v obraně umožnili hosté domácím snížit náskok na šestnáct bodů. Trenér Beneš lehce zachmuřil tvář a celý tým si vyslechl výtky k předváděné hře. Všichni hráči vědomi si následků neplnění pokynů trenéra opět zabrali a tým dokráčel k jasné výhře.

Body Nbk: Holý 23, Stegbauer 14, Nový 10, Matějka 8, Vida 7, Kachel 6, Vaněk 6, Pae 2.