Po Petru Bendovi, který podepsal prodloužení smlouvy před měsícem a Pavlu Pumprlovi a Slezákovi, kterým pokračuje smlouva, podepsali další prodloužení smlouvy s nymburským basketbalovým klubem Radek Nečas a Michal Křemen.

Tým čerstvého sedminásobného mistra České republiky, ČEZ Basketball Nymburk, prodloužil kontrakt se dvěma ze svých opor, na jeden rok s opcí u Radka Nečase a na jednu sezonu u Michala Křemena.

„Jak Michal, tak Radek hrají dlouhodobě důležitou roli v týmu, a proto je důležité, že jsme se s nimi domluvili na pokračování smlouvy. Jsou to hráči, kteří by díky svým zkušenostem měli tvořit jádro týmu. Myslím, že i naši fanoušci k ním mají pevný vztah a očekávám tedy, že i oni přivítají jejich setrvání v klubu,“ okomentoval prodloužení smlouvy hráčů nový trenér Středočechů, Ronen „Neno“ Ginzburg.

Možnost zahrát si prestižní Adriatickou ligu, byla jedním z hlavních důvodů, který hráči uvedli jako hlavní důvod jejich setrvání v Polabí.

„Adriatickou ligu hrají nejlepší týmy z Evropy. Hrát takovou soutěž je pro mne velká výzva, kterou jsem si nechtěl nechat ujít. Těším se na další sezonu v Nymburce,“ řekl Michal Křemen.

Jeho spoluhráč pod košem, Radek Nečas, přidává: „ Rád v Nymburce zůstávám. Na Adriatickou ligu se samozřejmě těším, ale doufám, že se nám podaří zopakovat i letošní úspěšnou sezonu v Eurocupu. Tyto soutěže budou náročné, ale já věřím, že v nich obstojíme a potěšíme českého basketbalového fanouška kvalitou utkání, která se u nás budou hrát.“

Michal Křemen dosahoval v průměru v Mattoni NBL v 21 minutách hry 7,6 bodu a 3,4 doskoku, v poháru Eurocup pak v patnácti minutách 3,8 bodu a 1,8 doskoku. Radek Nečas průměrně nastřílel 7,1 bodu a doskočil 5,1 doskoků za dvacet minut hry v rámci Mattoni NBL, v pohárové Evropě pak 3,2 a 2,7 doskoku za šestnáct minut hry.

TOMÁŠ LAŠ