Dalším dvoukolem pokračovala druhá liga basketbalistů skupina B. Poděbrady i Nymburk B hrály na palubovkách soupeřů.

Sparta – Nymburk B 98:44

Domácí potvrdili roli favorita a hostům nedali žádnou šanci. Sparta, která se netají postupovými ambicemi, začala zostra a vedla 18:0. Hostům dělali velké starosti hlavně dvoumetroví pivoti, kteří doskákali všechny míče.

Body Nymburka: Valc 19, Motejlek 8, Frýda 6, Koucký 3, Jelínek, M. Pavlíček, Coufal a Burian 2. Čtvrtiny: 26:13, 27:7, 26:15, 18:9.

Bohnice – Nymburk B 87:97

V tomto zápase hosté zabrali a díky tomu slavili vítězství. Nymburský Zalabák dokázal eliminovat nejlepšího bohnického hráče Janečka, čímž bylo domácí družstvo hodně oslabeno. Skvěle zahrál také Hubálek.

Body Nymburka: M. Hubálek 36, Novotný a Coufal 18, Valc 8, Motejlek 7, Zalabák 5, Sýkora 4, Frýda 1. Čtvrtiny: 18:22, 15:29, 18:24, 36:22.

Žďár – Poděbrady 87:63

Úvod byl vyrovnaný, ale mezi 16. a 19. minutou domácí Poděbradům odskočili na deset bodů. Po přestávce navýšil Žďár vedení až na čtyřiadvacet bodů.

Body Poděbrad: Vašíček 22, Krejčí 12, Vrba 8, Kukačka 6, Šubrt 4, Dub 3, Sukup, Růžička, Paskovský, Leopold 2. Čtvrtiny: 19:19, 30:20, 20:10, 18:14.

Svitavy – Poděbrady 78:58

Hostům se opět nepovedl stejný hrací úsek jako v zápase se Žďárem. Po vlažném začátku se dříve do tempa dostali domácí, kteří utekli Bohemii až na čtrnáct bodů. Hosté se probudili až v poslední čtvrtině, kdy stáhli hrozivý náskok.

Body Poděbrad: Vašíček 19, Krejčí 14, Vrba 8, Růžička 7, Šubrt 6, Paskovský 4. Čtvrtiny: 13:10, 31:15, 27:10, 7:23.

Byla to hrůza, přiznal Hercik

Druholigoví košíkáři rezervy Nymburka dokázali vyhrát na palubovce Bohnic, se Spartou prohráli. Poděbrady neuspěly aniv jednom zápase. Podlehly Žďáru nad Sázavou i posledním Svitavám.

Proti favorizované Spartě neměl Nymburk nárok. „Přesto mě mrzí přístup některých hráčů,“ zlobil se Jiří Růžička, trenér nymburské rezervy. „Po zápase jsem sis hráči musel promluvit,“ přiznal Růžička.

A slova padla na úrodnou půdu. Nymburk totiž druhý zápas vyhrál, porazil Bohnice. „Mile překvapil Coufal, který dal třiatřicet bodů za osmnmáct minut,“ pochválil svěřence nymburský kormidelník. „V utkání se ukázalo, že umíme bránit. Díky tomu jsme si vypracovali až čtyřiadvacetibodový náskok,“ uvedl po zápase kouč Růžička.

To Poděbrady zažily smutný víkend. „Byla to hrůza,“ načal hodnocení obou zápasů poděbradský trenér Tomáš Hercik. „První utkání poznamenalo zranění Sukupa. Pak jsme podlehli tlaku soupeře i publika,“ řekl k zápasu se Žďárem Hercik.

Pak Bohemia prohrálas posledním celkem druholigové tabulky. „Domácí utkání rozhodli mezi šestnáctou a devatenáctou minutou. Stejně jako v prvním zápase. My jsme se probudili až v poslední čtvrtině. Snad si hráči uvědomili, že bez tréninku a bez herního nasazení nelze hrát ani s posledním týmem,“ zlobil se kouč.

Další zápasy

8. kolo: Bohnice – Kbely 81:56, Rychnov – N. Paka 97:89, H. Králové – Jičín 66:53, Svitavy – Pardubice 73:81. 9. kolo: Sparta – Kbely 71:57, Rychnov – Jičín 72:58, H. Králové – N. Paka 97:72,Žďár – Pardubice 70:56.

 1. BA Sparta ⋌8  7  1 697:527  15
 2. Žďár n. S. ⋌8  7  1 679:525  15
 3. Rychnov n. K. ⋌8  5  3 629:584  13
 4. Bohnice ⋌8  5  3 674:629  13
 5. Poděbrady ⋌8  5  3 553:544  13
 6. Hr. Králové⋌8  4  4 598:598  12
 7. T. Pardubice⋌8  3  5 561:589  11
 8. Kbely ⋌8  3  5 548:580  11