„Krásné počasí neodradilo spoustu maminek a tatínků od povzbuzování svých ratolestí, a tak byl výsledkem krásně prožitý den se spoustou sportovních zážitků,“ řekla trenérka Sadské Blanka Žánová.

Týmy byly vyrovnané, zajímavostí bylo jejich složení, kdy například Ostrava byly samé dívky, Sadská mix, Brandýs pouze chlapci. Dorazit mělo ještě družstvo Kolína, které se však na poslední chvíli omluvilo. Hrálo se tedy dvoukolově a bojovalo se tak, jakoby šlo o pohár Mattoni NBL. Bez jediné porážky prošlo turnajem pouze domácí družstvo Sadské, které sice zvítězilo v některých zápasech těsně, ale výhra se počítá. Na druhém místě se umístily dívky z Ostravy, které zápas s Brandýsem rozhodly až košem dvě vteřiny před koncem. Na třetím místě skončili kluci z Brandýsa. „Objektivně však musíme konstatovat, že trenér všechny hráče střídal spravedlivě bez ohledu na výkonnost a vývoj utkání,“ uvedla Žánová.

Každý z trenérů si vybral ve svém týmu nejlepšího hráče. Zza Sadskou to byla Denisa Caňkářová, rozhodčí pak udělili cenu Karla Vrby. Ta zůstala také doma u Pavly Horynové.

„Vrcholem celého turnaje byla závěrečná návštěva idolu většiny přítomných – Pavla Pumprly, který předal ceny a s každým týmem se vyfotil. Kromě zážitků a medailí si tedy ze Sadské odváželi všichni i foto jedné z českých basketbalových nadějí,“ dodal trenérka Sadské.