„První trénink po vánočních svátcích byl na programu v sobotu večer od 19 hodin. Na něm byli všichni čeští hráči a Arthur Lee, který přiletěl o den dříve než všichni ostatní zahraniční hráči. V neděli dopoledne byl druhý trénink, který měl stejné složení jako sobotní a na večerním už se sešli všichni. Všichni byli převáženi a u nikoho jsme nezaznamenali žádný výrazný váhový rozdíl. Vešli se do rozmezí +/– jedno kilo, a tak nad nikým nezavládla hrozba pokuty,“ uvedl vedoucí týmu.

Hráči ukázali, že jsou profesionálové a tréninkové manko se při trénincích neprojevilo. „U českých hráčů už máme „výsledky“. Sobotní trénink byl výjimečně dvouhodinový, tedy hodně náročný a nedělní dopolední ani večerní jejich výkonnost nijak nepoznamenal. U zahraničních hráčů uvidíme později. Pokud mohu předpovídat, za týden prázdnin toho moc z fyzické připravenosti neztratili. Bylo cítit, že hráči už potřebují pár dní volna. Hráči toho za čtyři měsíce, někteří bez rodin, měli dost. Zámořským sice zabralo cestování dva dny, ale přijeli spokojení a bylo to na nich vidět,“ pokračoval Šístek.
Datum 30. 12. je spojeno s jedinou prohrou v minulém roce. Máte ze zápasu s Prostějovem nějaké obavy? „Všichni máme v hlavách zápas z minulé sezony, a tak děláme všechno proto, aby se situace neopakovala. Jednak jsme začali trénovat o den dříve a myslím si, že i tréninky jsou intenzivnější. I když si nemyslím, že bychom vloni Děčín podcenili, letošní soupeř je vážným aspirantem na finále, a proto ostražitost bude ještě na vyšším stupni,“ dodal nymburský sportovní manažer.

TOMÁŠ LAŠ