Prestižní turnaj, vyjma domácího týmu se na palubovce představily dva týmy, které nastoupí v nejkvalitnější evropské basketbalové soutěži, Eurolize, a stabilního účastníka Eurocupu několika posledních let, tým Červené Hvězdy Bělehrad.

Sobotní semifinálová utkání skončila výhrou německé Alby Berlín nad litevským Lietuvos Rytas Vilnius a domácích basketbalistů nad hosty z Bělehradu. Obě utkání se vyvíjela od prvních minut přesvědčivě pro eventuelní vítěze.

Asistent trenéra Nymburka, Oren Amiel, si po zápase pochvaloval, že do zápasu mohl poslat celou sestavu, kterou měl k dispozici. Jedinou lehkou chmurou na jeho mysli mohlo být lehké zranění kotníku nymburského rozehrávače Artura Lee.

V nedělní bitvě poražených nejprve úřadující litevský mistr z Vilniusu udolal srbského vicemistra. V očekávaném finále se hráči ČEZ Basketball Nymburk od prvních minut pustili bez respektu do papírového favorita z Berlína. Necelé 4 minuty před koncem prvního poločasu domácí tým vedl dokonce o 18 bodů. Tým Alby, který přijel do Nymburka s vysokými ambicemi a touhou ukázat dobrou formu před nadcházející kvalifikací do Euroligy, si nevěděl rady s rychlou, přímočarou a týmovou hrou domácích. Ve druhém poločase se přeci jen ukázaly velké zkušenosti hostí, kteří se dotáhli až na rozdíl 2 bodů.
V konečném finiši domácí hráči dokázali udržet nervy na uzdě a právem se stali vítězi turnaje.

„Myslím si, že naše hra se zlepšuje zápas k zápasu, což je nejdůležitější fakt v období přípravy. Dnešní zápas jsme začali s velkou energií, velmi dobrou komunikací v obraně a nemohl jsem být nic víc než s týmem spokojený. Všichni hráči přispěli k vítězství velkou měrou,“ uvedl po turnaji asistent trenéra Oren Amiel.

Ústřední rozehhrávač Nymburka Arthur Lee vyzdvihl kvalitu turnaje: „Byl to opravdu skvělý turnaj, který byl hodný těchto významných chvil, 80ti let nymburského basketbalu. Úroveň byla opravdu vynikající. Skvělé týmy, skvělé výkony. K finálovému soupeři musím říct, že je to opravdu euroligový tým, Alba má skutečně kvalitní kádr. Mám k nim velký respekt, nicméně my jsme do zápasu dali hodně, přišli jsme vyhrát a nepřipouštěli si sílu soutěže.“

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Ian Hanavan, který ve finálovém klání nasázel Albě Berlín 18 bodů. „Super turnaj, jsme opravdu nadšení, vedení zařídilo kvalitní soupeře. Jsem rád, že jsem získal trofej pro nejlepšího hráče turnaje, ale nezískal jsem ho jenom já, protože na vítězství mají podíl všichni hráči,“ povídal po turnaji šťastný Ian.

„Děkuji Bohu, že můžu hrát za tak skvělý tým a že můžu být jeho součástí. Dnešní soupeř, Alba Berlin, jsou opravdu tvrdým soupeřem, jejich kvality jsou dost vysoko. My ale musíme přistupovat ke každému stejně, musíme si věřit proti silnému soupeři, stejně tak jako nesmíme podceit soupeře slabšího. Jsem za dnešní vítězství skutečně šťastný,“ dodal nymburský borec.