Protože možnosti Tábora byly daleko menší než pořádajících měst v minulosti, musel být omezen i počet sportů. Soutěžilo se v atletice, basketbalu, beachvolejbalu, cyklistice, cyklokrosu, florbalu, fotbalu, moderní gymnastice, plavání, rychlostní kanoistice, plavání, tenisu, triatlonu a v doprovodných disciplínách. V několika disciplínách měl zastoupení i nymburský region. Basketbal byl jednou z nich.

Téměř všechny zápasy končily těmi nejtěsnějšími výsledky o bod, koš. Nejinak to bylo i se Středočeškami. Ty po nervy drásajících koncovkách skončily ve skupině druhé a poslaly favority z Ostravy a Vysočiny do bojů o spodní příčky.
Ve skupině o 1. – 4. místo se nejprve potkaly s Olomouckým krajem, který zvítězil ve skupině B. Celý zápas se skóre přelévalo z jedné na druhou stranu a napětí v hale by se dalo krájet. „Minutu před koncem jsme vedli o bod. Podařilo se nám ubránit několik útoků soupeře bez faulu a pak už jen vystřelily ruce nahoru s obrovským výkřikem. Jsme ve finále,“ uvedla trenérka Středočeského kraje Blanka Žánová.

To byl úspěch, který po nalosování do silné skupiny vůbec nikdo nečekal. Nejlepší výsledek v minulosti bylo 5. místo na OH v Ústí nad Labem před dvěma lety.

Finále mělo být podle výsledků jednoznačnou záležitostí pro Prahu. Ve skupině jim Středočešky podlehly o 21 bodů. Jenže Středočešky neměly co ztratit. Stříbro bylo tak obrovským úspěchem, že byly uvolněné a rozhodnuté nedat se zadarmo. Po nervózním úvodu, kdy se ani jedno družstvo nemohlo trefit do koše, srovnaly obranu a velmi důsledně a trpělivě bránily každý útok.
„V poločase jsme vedli o sice jen o jediný bod, ale soupeř znervózněl, protože průběh nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak očekával. Začal dělat více chyb, hvězdy v jeho středu začaly hrát samy na sebe,“ řekla o finálovém mači Žánová. Přeplněná hala bouřila a podporovala Středočešky co mohla. I to bylo základem konečného neuvěřitelného vítězství o 6 bodů. Družstvo, které ve svém středu nemělo žádnou výraznou osobnost, triumfovalo kolektivním pojetím a týmovým duchem. Středočešky se staly olympijskými šampiónkami a přispěly i k celkovému vítězství našeho kraje.