Nymburk hrál špatně v prvním poločase, kdy si hosté vytvořili náskok. O ten sice ve třetí čtvrtině přišli a český mistr se dostal i do vedení, ale nakonec se radovala Valencia. „Do druhého poločasu jsme udělali změny, včetně zmenšení sestavy, a to pomohlo. Na výhru ale bylo třeba víc. S druhou půlkou jsme přesto spokojení. Necítím se po této porážce špatně, musíme mít respekt k síle protivníka,“ uznal kvalitu soupeře Ginzburg.

Že domácím nevyšla první půle, to věděl i hráč Pavel Pumprla. „V prvním poločase jsme dostali trochu za uši, ukázali nám, jak se hraje basket. Než jsme se rozkoukali, bylo to minus deset a pak nás stálo hodně sil, abychom náskok stáhli. Možná nám pak chyběly síly na konci utkání,“ hodnotil zápas nymburský bojovník.

Nymburku se nedařilo střelecky ani ve dvou posledních zápase, i to mohlo sehrát určitou roli. „Tentokrát to nebylo jen neschopností dát koš. Oni měli vynikající obranu. Hráli mezi hráčem a míčem a riskovali back door (únik pod koš za zády obránců – pozn. red.). My jsme bohužel neměli odvahu míče do těch pozic posílat. Špatně jsme se pohybovali míčem. Jeden hrál a ostatní koukali, co z toho bude a nevěděli, kde mají stát. Pak se stávalo, že byli dva na jednom místě. Přišla střela a chyběl útočný doskok,“ hledal příčiny porážky nymburský basketbalista Radek Nečas.

Tomáš Laš