Nymburk tak navázal na dvě předešlé výhry. Jednu z VRT ligy a jednu v Mattoni NBL. „Soupeře jsme nepustili do počátečního tlaku, o němž jsme věděli a tím se nedostali do varu ani jejich příznivci. Poté už bylo důležité usržet náskok, což se nám povedlo dobrou obranou,“ uvedl Pumprla.

Radost neskrával ani kouč vítězů. „Vyhrát první zápas a zvlášť v Soluni je velmi příjemný bonus na úvod soutěže, protože tady se nikomu nebude vyhrávat lehce. Položili jsme dobrý základ, ale ještě je před námi dlouhá cesta,“ řekl po utkání kouč Nymburka Ronen Ginzburg.

Že pracoval Nymburk výborně v obraně, to potvrdil i kouč. „Důležité bylo, že jsme celý zápas dobře bránili. Svědčí o tom i počet inkasovaných bodů. V útoku jsme také nehráli špatně, i když jsme nedali několik otevřených střel. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale jsme moc rádi i za tento výsledek,“ řekl Ginzburg.

S ním souhlasil i další hráč Nymburka Michal Křemen. „Vyhráli jsme díky obraně, tu jsme hráli velice šlušně po celý zápas,“ řekl spokojený Křemen.

Příští úterý v pardubické ČEZ Areně přivítají nymburští košíkáři nizozemský Groningen.

Tomáš Laš