Pro finálové utkání se Děčín musel obejít bez obou rozehrávačů, kteří si odnesli zranění z vítězného semifinále s Prostějovem. Přesto to byl právě severočeský tým, který šokoval favorita utkání úvodní šňůrou sedmi bodů. Během jedné minuty se ale Nymburku podařilo vyrovnat a začala tak přetahovaná o každý bod. Nymburk přehrával svého soupeře na útočném doskoku, což byla tak trochu i daň za děčínskou zónovou obranu. Přesto byl Děčín v poločase o krůček napřed.
Zkušený tým Nymburka si dokázal pohlídat nástup do poslední čtvrtiny a dokonce svůj odstup od bojovného soupeře zvýšil. Prokázal se tak zřejmě širší kádr Nymburka, když byl Děčín navíc oslabený o dva rozehrávače. I přes veškerou snahu se Děčínu nepodařilo zápas zvrátit. Oba týmy byly povzbuzovány bouřlivým publikem, a tak měl zápas atmosféru k finále příslušející.

„Gratuluji Děčínu k dobrému zápasu. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, i když nebude hrát ani jeden z děčínských rozehrávačů. A možná že to bude ještě o něco těžší, protože Děčín nebude mít co ztratit. Respektuji sílu Děčína,“ chválil soka nymburský trenér Ronen Ginzburg. „Byl to typický finálový zápas. Pro nás byla výhra v Českém poháru splněním dalšího cíle po postupu do Last 16 v Eurocupu. Pro nás to bylo šestapadesáté utkání v sezoně, ale už se těšíme na další zápasy,“ řekl kouč vítězů.

„Zápas byl vyvrcholením celkově povedené akce, protože si myslím, že se ukázalo, že fanoušci v severních Čechách si dokážou najít cestu i na Český pohár,“ hledal pozitiva kouč Děčína Pavel Budínský. „My jsme chtěli odehrát utkání na maximu svých možností a myslím si, že jsme šli i nad jejich rámec. Udělali jsme zápas, který se musel všem líbit. Odehráli jsme part, ve kterém jsme byli v situaci, do jaké jsme se ještě letos nedostali. V celkovém obraze jsme odevzdali výkon, za který se nemusíme stydět,“ dodal spokojený trenér Budínský.

Cesta Nymburka

Čtvrtfinále
Ústí n. L. – Nymburk 71:94 (Reese 15, McFadden 13, Holanda 11, Hrubý 11 – Palyza 24, Sokolovský 15, Křemen 13, Lenzly 10, Benda 9, Pumprla 8, Abrams 6, Lawrence Eugene 4, Nečas 3, Naymick, Vyoral 1).
Semifinále
Nymburk – USK Praha 109:61 (Wilson 19, Palyza 14, Benda, Křemen, Lenzly, Nečas10, Pumprla, Simmons, Sokolovský 9, Abrams 8, Vyoral 1 – Cvek 11, Vocetka 10, Slavík 9).
Finále
Nymburk – BK Děčín 76:69 (Benda 20, Abrams 15, Sokolovský 11, Lenzly 10, Nečas 7, Křemen 5, Wilson 4, Lawrence, Palyza 2 – Burke 17, Pomikálek 15, Alič 14, Stria 12).

TOMÁŠ LAŠ