Sice hrají jeden zápas za druhým, ale v současné době jim to asi nevadí. Pokud se vítězí, únava odchází sama. Řeč je o basketbalistech Nymburka, kteří se nesou na vítězné vlně. Včera zdolali na své palubovce ve Sportovním centru v rámci dalšího kola VTB ligy celek Minsk 2006.

NYMBURK – MINSK 105:63

V pondělí si poradili s lídrem soutěže z Petrohradu, ve středu zase porazili Minsk. Košíkáři Nymburka válí. Svého posledního soka porazili jen o dva body horším rozdílem než CSKA Moskva, což svědčí o obrazu hry.

Domácí rozehráli utkání na výbornou a brzy si vytvořili bodový náskok. Pak ale přišlo uspokojení a hosté začali stahovat. Dostali se na rozdíl jediného koše, ale pak zase zaúřadoval Nymburk. Ten vylepšil hru obrany a byl agresivnější v útoku.

Hosty, kteří se snažili prosadit individuálně, což jim obrana domácích neumožňovala, držel svým bodovým přídělem nad vodou Kudrautsau, který zaznamenal v první čtvrtině dvanáct bodů. Ve druhé části ho ale nymburští hráči od dalšího přídělu odřízli a hostující hráč dal v závěru prvního poločasu jediný koš.

Pokud tedy Nymburk zabral na plné pecky, byl to on, kdo diktoval tempo hry a měl utkání pod kontrolou. O tom svědčil už poločasový stav 50:30.
Ve druhém poločasu už nebylo co řešit a poslední desetiminutovka se stala nymburskou exhibicí. Domácí měli jen málo nepovedených střel, dařilo se jim i z větší vzdálenosti a i díky tomu jejich náskok narůstal. Jakmile prohrával soupeř o pětadvacet bodů, neměl síly na to aby vzdoroval.

Také šéf hostující lavičky na pozápasové tiskové konferenci přiznal, že svůj tým nepoznával, chybělo mu především nadšení a drajv jeho svěřenců.

Další zápas hraje český mistr v sobotu, kdy bude bojovat opět na své palubovce. Tentokrát se střetne v rámci Mattoni NBL s týmem Prostějova. Utkání začne v 16 hodin.

Body: Palyza 20, Simmons 17, Pumprla 12, Naymick, Wilson, Benda 10, Sokolovský 9, Lenzly 8, Lawrence 4, Abrams 3, Kříž 2 – Kudrautsau 24, Hawkins 8, Laškevič 8, Trackinievski 8, Knox 7, Bergun 3, Nakić 3, Krisevič 2. Doskoky: 44:29. Čtvrtiny: 24:12, 26:18, 24:18, 31:15.