Chomutov – Nymburk 66:111

Domácí Levharti byli ve vedení pouze několik okamžiků na začátku utkání, když Štěpánkovi vyšel první útok. Když dával Pavel Staněk další koš, snížil bodové manko svého týmu na dvacet jedna bodů. Už z toho je jasné, jak asi probíhala první čtvrtina. Hosté hodně těžili z průniku hráčů pod koš, kde je často nacházela přesná přihrávka z křídla. O body se v úvodních sedmi minutách staral především Naymick, Nečas a polínka přikládala i křídla Pumprla nebo Křemen.

Chomutov měl velké problémy se prosadit proti konsolidované obraně. Velice často během celého zápasu měli domácí Levharti problém se vejít s postupným útokem do čtyřiadvaceti vteřin. Domácí proto při první možné příležitosti pálili na koš s vědomím, že další možnost už v útoku nemusí přijít.

Hosté také předčili domácí v individuálních schopnostech. I když některý útok nevyšel podle nacvičeného scénáře, dokázali solidně improvizovat a koš dát. V 17. minutě dávali už padesátý bod. Jeho autorem byl Radek Nečas opět z průniku. Domácí se dokázali prosadit pouze ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o sedm bodů.

Zdálo by se, že nymburský trenér Ginzburg pro povzbuzení týmu nasadí na poslední čtvrtinu ty nejlepší hráče. Nestalo se. Naymick i Nečas zahřívali lavičku a na palubovce se zatím potili Abrams, Křemen, Kříž, Sokolovský a Špralja. Rozdíl ve skóre, který byl na konci třetí čtvrtiny 27 bodů, se začal opět natahovat. Domácí totiž v prvních třech minutách nedali ani bod. Nymburské vedení přeskočilo třicítku a přes snahu trenéra Eisnera, který za pomocí oddechových časů burcoval svoje svěřence, se Levhartům už nepovedlo náskok sklepat pod tuto hranici. Postupem času se na palubovku dostali na straně Nymburka nejméně zkušení hráči.

Několikrát dokázali Nečas s Vyoralem zdvojit rozehrávače a získat z této situace míč a pak přecházet do rychlého protiútoku. Na konci jedné takové akce byl dvoubodový koš Kříže, ovšem po mistrovské přihrávce Vyorala, který při průniku pod košem podal míč právě na Kříže. Po trestném hodu nejmladšího hráče (koš s faulem) svítila na ukazateli skóre na hostující straně 99. Stý bod dal Lukáš Palyza z čáry trestných hodů po technické chybě Věroslava Suchardy.

Samotný závěr už pak patřil pouze hráčům českého mistra. Sympatické je, že od stavu 60:92 se na bodových přírůstcích angažovali pouze tři nejmladší hráči: Palyza 9 bodů, Kříž 8 a Vyoral 2.

Body: Anderson 11, Staněk 11, Krakovič 10, Wright 10, Sucharda 8, Štěpánek 8, Hanzlík 5, Kozubík 3 - Křemen 19, Palyza 16, Naymick 13, Lenzly 12, Kříž 10, Nečas 10, Abrams 9, Spralja 9, Pumprla 5, Sokolovský 5, Vyoral 3. Trojky: 13/1 – 24/8. Střelba za 2 body: 54/26 – 53/35 TH: 12/11 – 25/17. Doskoky: 28:35. Fauly: 20:18. Čtvrtiny: 8:28, 19:33, 28:21, 11:29.