Prohráli oba zápasy s Petrohradem a v Eurocupu končí. Znamená to, že si basketbalisté Nymburka Final four soutěže nezahrají. Ale rozhodně se nemají za co stydět. V Petruhradu prohráli 71:86.

„Chtěli jsme do Final Four, ale musíme být pyšní, že jsme v Eurocupu hráli až do konce března. Spolu s předloňskou sezonou byl tenhle ročník z naší strany vůbec nejlepší. S duely s Bilbaem se to těžko srovnává, protože do téhle série jsme vstupovali trochu unavení. Možná s menším počtem zápasů v dosavadním průběhu sezony bychom postoupili,“ citoval trenéra Nymburku Ronena Ginzburga server basketmag.cz. „Třeba Pumprla se Simmonsem poslední dva týdny téměř netrénovali. Byl zázrak, že vůbec hráli,“ dodal izraelský kouč.

Nymburk doplatil především na přesnou střelbu soupeře za tři body, když ruský favorit vstřelil 14 trojkových košů z 29 pokusů, což je druhá nejlepší bilance v historii čtvrtfinálových bojů Eurocupu. Více dala jen v roce 2003 Valencie (18).

„Petrohrad byl na nás dobře připravený. Navíc se nám nedařilo bránit jejich střelbu z dálky. Když nám ve třetí čtvrtce výrazněji odskočili, tak už nebyla šance na zvrat,“ přiznal po utkání nymburský hráč Pavel Pumprla. „Není moc obvyklé, aby v utkání padlo dvacet čtyři trojek. Bylo to ale tím, že si oba týmy dávaly pozor na prostory kolem koše a vznikaly pozice pro střelbu z dálky. Navíc atmosféra v hale hráčům pomáhala k tomu, že střelbu proměňovali,“ dodal.

Nejlepší český tým ztratil porážkou s Petrohradem šanci zajistit si účast v Evropské lize, kam postoupí vítěz Eurocupu. I tak vyrovnal největší úspěch klubu z předminulé sezony, kdy Nymburk nestačil ve čtvrtfinále na Bilbao.

Vladimír Malinovský, ČTK