VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV JILEMNICKÝ

Miroslav Jilemnický / Nymburský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Provizorní lávka by měla vyrůst na jaře u kamenného mostu

Nymburk – Vedení města každým dnem činí kroky směřující k řešení situace kolem lávky pro pěší přes Labe. Ta může být podle odborníků v havarijním stavu a hrozí zřícením. V současné chvíli je už dán technologický postup, jak bude stávající lávka rozebrána.

Extrémní závod prověřil schopnosti záchranářů. Nymburští policisté mají stříbro!

Mělnicko /FOTOGALERIE/ – Běh do stráně se stodvacetikilovým mužem na nosítkách, půl kilometrový pochod s kládou na rameni nebo vytažení dodávky na laně do kopce. To vše zakusili čeští záchranáři na více jak pětihodinovém testu odolnosti na Kokořínsku. Závodu se zúčastnili i pořádkoví policisté z Nymburka, které dokázala překonat jen pražská jednotka a přivezli si historický úspěch v podobě stříbrných medailí.

Mírový běh s pochodní zavítá do Nymburka i Milovic

Nymbursko – Václav Havel, papež František nebo tenistka Martina Navrátilová. To jsou namátkou některé osobnosti, které se v minulosti účastnily Mírového běhu, který dnes zavítá také do našeho regionu. Program je připraven dopoledne v Nymburce a odpoledne v Milovicích, převážně v zábavním parku Mirakulum.

Hledají se svědci srážek s cyklisty

Nymbursko – Vyšetřování dvou nehod, v nichž hrají roli cyklisté, zatím ze strany policie nevedlo k odhalení viníka. Proto se policisté obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Ta by měla spočívat především v tom, že se přihlásí svědci obou kolizí.

Náraz do stromu řidič nepřežil

Lysá nad Labem – Tragická nehoda se stala v pátek před osmou hodinou ráno na silnici mezi Lysou a Sojovicemi nedaleko výjezdu z obce Dvorce. Vůz Renault Laguna řízený čtyřiašedesátiletým šoférem vyjel mimo silnici. „Vzápětí narazil do stromu. Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Postřižinský pivovar si přivezl dvě medaile z Budějovic

Nymburk – V jihočeské metropoli se před několika dny uskutečnil už 22. ročník Slavností piva. V jeho rámci se konala také degustační soutěž Pivo ČR 2018. Svých 10 vzorků přihlásil také nymburský pivovar a Postřižinské pivo si přivezlo vzácné trofeje!

Lávka se může zřítit kdykoliv, říká zpráva expertů

Nymburk – Vedení města dostalo do rukou oficiální zprávu Kloknerova ústavu, který prováděl diagnostiku zavřené pěší lávky přes Labe během dubna a května. Celý sedmadvacetistránkový dokument má k dispozici i redakce Nymburského deníku. Výsledky zprávy hovoří jasně. Skutečný technický stav lávky v tuto chvíli nelze určit a její zřícení může nastat kdykoliv.

Nemocnice dočasně omezí provoz, pacienti to prý nepocítí

Nymburk – Po městě se hovořilo o tom, že nemocnice se chystá zavřít jedno ze tří interních oddělení a přijde tak o více než deset lůžek. Důvodem měl být nedostatek zdravotních sester. Oslovili jsme proto vedení nemocnice, zdali je skutečně personální krize tak zásadní a ovlivní celkový chod nemocnice. To jednatelka rezolutně odmítá a říká, že dočasné omezení provozu pacienti vůbec nepocítí.

Bývalý vojenský prostor září barvami nových květů

Milovice – Tam, kde před třemi desítkami let ničila přírodu okupační sovětská vojska, se dnes prohánějí divocí koně a louky jsou rok od roku pestřejší díky novým druhům květin. Unikátní proměnu přírody u Milovic sledují vědci, kteří nové poznatky pečlivě zaznamenávají a unikátní experiment monitorují i celosvětová média.

FOTO: Na divadle vyměňují obří okna

Nymburk – V prostoru před Hálkovým divadlem se to v posledních dnech hemží nejen návštěvníky ve večerních hodinách, ale také lidmi, kteří vyměňují obří portálová okna. Jedná se o dvě okna na severní straně do Tyršovy ulice a dvě okna na jižní straně do dvora ZŠ Tyršova.

Lidé rozhodli: městský rozhlas hlásí až odpoledne

Nymburk – Nespokojené komentáře na sociálních sítích. To byl jeden z hlavních důvodů, proč nymburská radnice uspořádala anketu o tom, kdy má znít v ulicích města hlášení místního rozhlasu. A jak lidé rozhodli? Místo dosavadní 9. hodiny ráno začaly od června znít aktuální informace až ve 2 odpoledne.

OBRAZEM: Sportovní legendy hrály volejbal na náměstí

Nymburk – Exhibiční sportovní utkání se odehrálo v pondělí navečer na nymburském náměstí. V rámci Týdne beachvolejbalu se před zraky desítek diváků na uměle vytvořené pláži utkaly známé osobnosti.

Lávka přes Labe má zmizet do dvou měsíců

Nymburk – Problematická lávka pro pěší, která v poslední době způsobila řadu zákazů a přidělala starosti místním, brzy zmizí. Po pondělním jednání radních vedení města oznámilo, že by to mělo být v řádu týdnů.

Miss Polabí ovládla krásná Nela z Poděbrad

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už po dvanácté se konal finálový večer soutěže Miss Polabí, který i tentokrát hostil sál poděbradského divadla Na Kovárně. Během tříhodinového programu tryskaly emoce jak z pódia od soutěžících dívek, tak z hlediště, kde měly slečny podporu svých blízkých. Odborná porota se pak zcela jednomyslně shodla, že nejkrásnější a nejtalentovanější dívkou a tedy Miss Polabí 2018 se má stát třináctiletá Nela Dobiášová z Poděbrad.

Nemyjte auta, nezalévejte hřiště, vyzývají úřady

Nymbursko - Vodoprávní úřad vydal výzvu k šetření vodou, zda bude následovat i zákaz zalévání a dalších činností, ukáže počasí.

Hasiči očima dětí. Ceny dostali nejlepší kreslíři a literáti

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Další vyhodnocení výtvarné a literární soutěže Hasiči očima dětí se uskutečnilo v pátek dopoledne v sídle nymburských profesionálních hasičů u zimního stadionu. Pro ceny si přijeli zástupci mateřských i základních škol, ale také mladí členové dobrovolných hasičských sborů.

Lodě po Labi nepoplují kvůli havarijnímu stavu lávky v Nymburce

Nymburk – Na letní výlety lodí po Labi přes Nymburk mohou zájemci pro letošní sezónu zřejmě zapomenout. Státní plavební správa v Praze vydala zákaz provozu na Labi pod uzavřenou lávkou pro všechna plavidla. Výjimku nebudou mít ani poříční policisté, kteří vedle lávky sídlí a nebudou moci vyjíždět směrem vlevo ze svého stanoviště. Podle Pavla Hlaváče ze Zlatého pruhu Polabí zasáhnou aktuální zákazy související s havarijním stavem lávky výrazně celou turistickou sezónu.

Miss Polabí dostane korunku už v neděli

Poděbrady /FOTOGALERIE/ – Už v neděli se v divadle Na Kovárně uskuteční finálový večer letošního ročníku soutěže. Soutěžící už vědí, jak vypadají letošní korunovační klenoty. Diadém elfí královny se rozhodla vytvořit kolínská šperkařka Jitka Slavíková, která i letos věnuje originální korunky pro vítězky soutěže.

Lávka není bezpečná, zavírá se prostor pod ní

Nymburk – Motoristé, cyklisté i pěší jsou od čtvrtečního odpoledne překvapení. Část parkoviště pod Eliškou je uzavřena, je tak zamezen přístup i k části cyklostezky vedle poříčního oddělení. S poříčními policisty je řešena dočasná možnost příjezdu přes školní dvůr. Na druhém labském břehu jsou zátarasy na cyklostezce u prostor před zavřenou lávkou.

Kolik ve městech a obcích přibylo dětí? Někde ani jedno!

Nymbursko – Statistici zveřejnili čísla o loňské porodnosti v jednotlivých městech a obcích. Deník se podíval na to, jak to vypadá s mírou porodnosti - tedy s počtem dětí k počtu obyvatel. Ta za celou ČR činila 10,8 narozených dětí na 1000 obyvatel. Jak jsou na tom města a obce na Nymbursku? Kde je míra porodnosti nejvyšší a kde se loni nenarodilo ani jedno dítě? Na tyto otázky odpoví následující řádky.

Žehuňský rybník ve dvou letech vypustí a odbahní dno

Žehuň – Největší středočeský rybník je každoročně v říjnu atrakcí pro tisíce lidí při jeho výlovu. V příštích letech však zájemci budou mít možnost sledovat jiné unikátní práce spojené s touto obrovskou vodní plochou. Rybník bude vypuštěn a poprvé po 500 letech bude za pomoci těžké technicky odbahněno jeho celé dno. Zároveň jej čekají i další úpravy.

Výstava fotografií ukazuje příběhy Nymburáků

Nymburk /FOTOGALERIE/ – 100 let republiky ve fotografiích Nymburka. Takový název nese nová výstava, kterou je možné od pondělí zhlédnout v městské knihovně.

Lidé na Nymbursku utratí nejvíce peněz za bydlení

Nymbursko – Bydlení, doprava, škola, zážitky. To jsou asi nejčastější odpovědi na dotaz, co ukrajuje největší díl koláče z rodinného rozpočtu. Oficiální statistiky mluví o tom, že Středočeši ze všech regionů v republice utratí nejvíce za dopravu. Což je přirozené vzhledem k tomu, že řada lidí i z Nymburska denně dojíždí za prací do hlavního města.

Kruhové objezdy u nemocnice nevyrostou ani letos

Nymburk – Je to už prakticky místní evergreen. O výstavbě dvou kruhových objezdů u nymburské nemocnice se hovoří několik let. Mají být vybudovány současně před Hudebním klubem Mlejn a na místě před policejním ředitelstvím, kde už provizorní kruhový objezd funguje.

Část autobusů nevyjela, dopravci chybí řidiči

Nymbursko – 11 řidičů z 50 je v pracovní neschopnosti. To je hlavní důvod, proč se ve čtvrtek cestující nedočkali příjezdu autobusu v 9 případech, v pátek pak dokonce ve 24 případech.

Bývalý Azos už nařízení neporušuje, může vyrábět dál

Nymburk – Stavební úřad z Mladé Boleslavi provedl ve firmě kontrolu a zjistil, že v nezkolaudovaných prostorách výroba nejede.

Zemřela nymburská legenda, kanoista a lékař Jiří Vokněr

Nymburk – Odešla nymburská legenda. Skaut, lékař a skvělý sportovec Jiří Vokněr zemřel v úterý večer ve věku 87 let. Od roku 1998 čestný občan města Nymburk skonal tiše ve svém nymburském bytě.

V Nymburce sází nové aleje. Lípy i akáty

Nymburk – Četa zaměstnanců technických služeb sázející stromy. To je obrázek, který v těchto dnech mohou místní ve městě vidět poměrně často. A podle aktuálních plánů radnice tomu tak bude i v blízké budoucnosti. Vedení města rozšiřuje počty stromů i alejí.

OBRAZEM: Děti si užívaly svůj den pod hradbami

Nymburk – Pracovní stůl v radniční kanceláři vymění za stanoviště pro děti pod hradbami. Už se stalo tradicí, že v rámci série akcí Radnice dětem se úředníci promění v baviče a pro všechny příchozí uspořádají Dětský den.

Mirakulum chystá oslavu Dne dětí

Milovice – Den dětí je za dveřmi, a pokud rodiče shání, kde si užít s dětmi nádherné celé odpoledne, pak jedním ze zajímavých tipů je rozhodně velký zábavní park Mirakulum. Ten chystá bohatý program na nadcházející sobotu. A bavit se mohou nejen děti, ale celé rodiny.

Labuťáka Bohouše skřípla vrata, labuť bojuje o život mláďat

Poděbrady – Příběh labutího páru sídlícího dlouhá léta v místní plavební komoře dostal minulý týden tragický nádech. Vývoj v těchto dnech však dává naději, že by se ze zvířecí story mohl stát silný příběh s relativně dobrým koncem.

Tomáš Kokojan pokřtil knihu o volejbalových deblech

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Český volejbalový debl. To je název nové knihy, jejímž autorem je sportovec, funkcionář a také tělocvikář Základní školy Komenského Tomáš Kokojan. Kniha popisuje turnaje, zápasy a atmosféru ne až tak obvyklé sportovní disciplíny, v níž ovšem právě týmy z Nymburka a nejbližšího okolí vždy vynikaly v rámci celé republiky.

Na náměstí se vrátí písčité hřiště

Nymburk – Příjemné oživení dění v centru města a možnost vidět sportovat některé osobnosti na vlastní oči. To nabízí týden beachvolejbalu na náměstí Přemyslovců, jehož druhý ročník začne příští čtvrtek. Část místních ovšem upozorňuje také na možné komplikace dopravě a úbytek místa k parkování pod dobu konání akce.

Rok nekouření: většina je se zákazem spokojena

Nymburk - Po roce od zavedení zákazu kouření v restauracích je většina lidí se zákonem spokojena.

Postřižinský expres připomněl slavné natáčení

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Každoročně touto dobou se vydává na cestu Postřižinský expres, jehož výpravu ve spolupráci s Českými drahami vždy zařizuje nymburský pivovar. V sobotu zamířil do legendární stanice na Berounsku – do Loděnice. Na místo, kde se natáčely slavné Ostře sledované vlaky podle knihy Bohumila Hrabala.

Spojení centra se Zálabím večer posílilo

Nymburk - „Když bych měla jít večer sama z divadla přes železniční most, tak je to pro mě jednak dálka a jednak bych se bála. To radši do toho divadla ani nejdu,“ konstatovala jedna ze starších obyvatelek Zálabí na setkání vedení města s místními kvůli zavřené lávce pro pěší přes Labe.

U vodárny sešli příznivci folku už po jedenácté

Nymburk – Tradiční květnový festival Ve stínu vodárenské věže se uskutečnil v sobotu už po jedenácté a i tentokrát mu přálo počasí.

Zloději číhali na rodiče u škol. Pak je okradli

Nymbursko – Zajímavý systém krádeží vymysleli dva bratři, které před několika dny zadržela policie. Jezdili ráno kolem škol a školek a doslova číhali na to, až rodiče v blízkostí škol zaparkují svá auta a odvedou potomky do budovy. Ihned poté obhlédli opuštěné auto a pokud v něm otec či matka něco zapomněli, bylo dílem několika vteřin, než rozbili okénko a s lupem pláchli.

Co dál s bazénem? Není jasné, zda bude nový

Nymburk /ANKETA/ – Od základů nový bazén s moderními prvky, ovšem při možné ceně až 250 milionů korun. Nebo skromnější rekonstrukce stávající budovy za poloviční cenu. Nebo třetí varianta, která je bohužel opět ve hře: nedohoda zastupitelů, a Nymburáci po nedávném uzavření zcela bez bazénu.

Chystal se zasít políčko konopí

Městec Králové – Pěstitelé konopí moc dobře vědí, že letošní sezóna je už několik týdnů v plném proudu. Ještě dříve, než začala, rychle skončila pro zatím neznámého pěstitele z Královéměstecka.

V rezervaci se narodilo první letošní mládě zubra

Milovice – V ojedinělé rezervaci u Milovic a Benátek nad Jizerou se to v těchto dnech jen hemží mláďaty. Dosud ochránci přírody a vědci, kteří projekt nepřetržitě sledují, registrovali mláďata divokých koní a praturů. Tento týden už konečně mohou konstatovat, že přibylo i první malé zubře.

Myslivci, rybáři a včelaři se sešli na výstavě. Začala Natura Viva

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ – Pušky i dalekohledy, rybářské pruty nebo dobrý včelí med. To vše je od středy k dostání na lyském výstavišti, kde začala tradiční výstava věnovaná myslivosti, rybaření a včelaření s názvem Natura Viva 2018.

AKTUALIZOVÁNO

Do cyklisty vrazil na přejezdu u Depa vlak

Nymburk – Jen kousek od tragédie byl šestatřicetiletý muž, který ve středu časně ráno nerespektoval zvukovou i světelnou signalizaci na chráněném přejezdu nedaleko Depa.

AKTUALIZOVÁNO

Výroky Reného Fraňka pobuřují politiky i veřejnost

Nymburk – V komentáři na sociální síti označil Meghan Markleovou, novomanželku prince Harryho, za cikánku. Už dříve upoutal komentářem ke snímku, na němž si podávají ruku člověk bílé a tmavé pleti. „Lidé si podávají ruku jinak. Zde ale podává ruku člověku jiný živočišný druh.“

Hlasujte pro Miss Polabí! Představujeme finalistky

Nymbursko /ANKETA/ – Představujeme čtenářům deset nejsympatičtějších, nejšikovnějších a nejhezčích finalistek Miss Polabí 2018, které se utkají ve finálovém večeru v poděbradském divadle Na Kovárně v neděli 10. června od 17 hodin.

Gloriet asi získá peníze na opravu

Poděbrady – Poděbradský altán uspěl v hlasování mezi 220 projekty na stránkách Pro památky.

Poděbradské jezero zahájilo koupací sezónu

Poděbrady – Vstupné za 50 korun, pro seniory a děti za 30 korun. Rodinná vstupenka pro rodiče s nejvýše třemi dětmi do 15 let za 120 korun. To jsou jedny z nejzásadnějších informací pro tisíce lidí, kteří každoročně využívají letní počasí ke koupání v nejvyužívanější vodní ploše v regionu. Tedy v poděbradském jezeru.

V Čelákovicích mají nové nástupiště i koleje

Čelákovice – Zvýšení komfortu cestujících na jednotlivých nádražích, ale i při cestě vlakem. To jsou hlavní cíle dlouhodobého projektu zásadní rekonstrukce trati mezi Lysou nad Labem a Prahou Vysočany. Jeho součástí je i úprava nádraží a kolejí v Čelákovicích, která se po roce a půl blíží do finále.

Poděbrady hledají osobnosti

Poděbrady – Město hledá osobnosti, které ocení v říjnu v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

Bazén se musí zavřít, hrozil pád podhledů

Nymburk – Kontrola krajských hygieniků a následně stavebního úřadu upozornily na závažné závady.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT