VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV JILEMNICKÝ

Miroslav Jilemnický / Nymburský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Novou Tatru hasičům v Sadské vysvětil farář

Sadská – Velká sláva byla k vidění v sobotu v centru Sadské. Náměstí obsadily hasičské vozy, ať už historické nebo současné. Výstava techniky byla součástí oficiálního předání nového zásahového vozu místní jednotce dobrovolných hasičů.

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Nymburk /FOTO, VIDEO/ -  Účast prezidenta Miloše Zemana na sjezdu KSČM, konání sjezdu v Nymburce a chystaná vláda s estébákem v čele a podporou komunistů. To byly hlavní důvody protestů, ke kterým se v Nymburce sešly stovky lidí.

Sklepy pod radnicí jsou otevřené veřejnosti

Nymburk – Na radnici už místní ani turisté nemusí chodit pouze vyřizovat úřední věci. Radnice může být i cílem pěkného výletu. Přesněji řečeno, sklepení pod budovou.

Na Soundtracku zazní živě i hudba z Kolji

Poděbrady – Světová premiéra koncertu Čechomoru se skladbami z filmů doprovázený projekcí filmu Rok ďábla. Koncert dvorního skladatele režiséra Lucca Bessona se skladbami z filmů Pátý element, James bond: Zlaté Oko či Brutální Nikita. Další světová premiéra projektu skladatele Ondřeje Soukupa, v němž zazní melodie z filmů Vratné lahve, Kolja, Tmavomodrý svět či Requiem pro panenku.

Projekt přístavišť po pár letech opět ožívá

Nymburk, Poděbrady – Přístaviště plánovaná minimálně od roku 2013 by se během pár měsíců měla stát realitou. A to jak v Nymburce, tak v Poděbradech. Podle dostupných informací k jednacímu stolu znovu zasedlo vedení Ředitelství vodních cest (ŘVC) s radnicemi a začaly se dít věci.

Za extempore při fotbale může jít sedět

Kamenné Zboží – Otřesný závěr utkání viděli o víkendu diváci na utkání 3. třídy mezi Kamenným Zbožím a Dymokury. Hráč domácích Petr Koudelka za stavu 2:0 pro hosty totálně ztratil nervy a po ostrém zákroku protihráče jej brutálně fyzicky napadl. Když uviděl od sudího červenou kartu, napadl i jeho. Zápas byl předčasně ukončen. Na místo dorazila záchranka i policie. Utkání tak bude mít nejen disciplinární, ale možná i soudní dohru.

Poděbradský student Forman už nepřijede

Poděbrady – Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Lid versus Larry Flynt, ale také Hoří, má panenko či Černý Petr. Namátkou několik ze slavných filmů režiséra Miloše Formana, který v pátek 13. dubna zemřel ve věku 86 let. Především jeho mládí a studentská léta jsou spojeny s Poděbrady, kam se za zvláštních okolností dostal na prestižní školu.

Policisté kontrolovali parkování. Placení i správnost

Nymburk – Dopředu avizovanou akci zaměřenou na správnost a placení parkování v centru Nymburka zřejmě řada řidičů nevzala vážně.

Chybí lidé na práci! Učitelé i prodavačky

Nymburk – Celá země, Nymbursko nevyjímaje, hlásí mimořádná čísla zaměstnanosti. Jinými slovy nezaměstnaných je minimum lidí. To je dobrá zpráva. Špatná zpráva je však to, že firmám, školám i obchodům chybí lidé, které by potřebovali přijmout.

Školáci se dozvěděli o osudech Židů

Nymburk – Projektový den na Základní škole Letců RAF měl všeříkající název: Židé. Školáci se dozvěděli především o osudech některých Židů včetně dětí za druhé světové války.

Hřiště pro teenagery je před dokončením

Nymburk – Zatímco ti nejmenší už mají dvě sezóny hrátek na novém hřišti v rámci drahelického sídliště za sebou, o něco starší děti se moderního hřiště se zajímavými prvky dočkají během několika týdnů. Jinými slovy, Nezlobiště pro nejmenší bude mít co nevidět svého bratra určeného starším dětem a teenagerům.

Radniční sklepy se otevřou veřejnosti stálou expozicí

Nymburlk - Na nymburskou radnici bude od těchto dnů možné zavítat stejně jako do divadla či muzea. Novým lákadlem pro návštěvníky bude právě otevíraná stálá expozice ve sklepení. To se odehraje v rámci letošního ročníku akce Brány památek dokořán.

FOTO: Jarní burza nabídla hlavně oblečení

Nymburk - Tradiční Jarní burza se uskutečnila v tomto týdnu v Obecním domě. Nabídla především lehké jarní a letní oblečení, ale také obuv. Častými návštěvnicemi byly maminky s dětmi, které si prohlížely nabízené modely a přímo na svém potomkovi zhodnocovaly, zda jim příslušné kalhoty či tričko budou. Hlavními dny, kdy se mohlo vybírat, byly úterý a středa.

Poděbradské nádraží začala hlídat bezpečnostní služba

Poděbrady – Na poděbradském nádraží se objevili zaměstnanci bezpečnostní agentury. Jako první na to upozornily stránky Město Poděbrady.

Srazil chodkyni v Krchlebích a ujel

Nymbursko – Policisté žádají veřejnost o pomoc. Ve středu 28. března v 18.35 došlo v obci Krchleby k dopravní nehodě, kterou nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu Nymburk. Ulicí Loučeňskou tam po vyznačeném přechodu pro chodce přecházela čtyřiašedesátiletá žena, do které narazilo projíždějící vozidlo. Neznámý řidič však nezastavil, dopravní nehodu neoznámil a z místa ujel. Chodkyně utrpěla lehká zranění, se kterými byla převezena do nemocnice Nymburk.

FOTO: Stovkám dětí zahrála Míša Dolinová hru o etiketě

Nymburk – Trapas nepřežiju aneb ten řízek nezvedej! To je název divadelního představení, které pro školy nacvičili známí herci a hudebníci a v současné době s ním objíždí kina a divadla po Středočeském, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Ve středu dvakrát dopoledne zaplnilo kino Sokol celkem 660 dětí z nymburských škol.

V Nymburce se navyšuje výroba vagónů

Nymburk – Firma Legios instalovala nové linky ve firmě za nadjezdem a rozjíždí novou výrobu. Hledá i nové zaměstnance.

FOTO: Budoucí školáci poznávali barvy i pohádky

Nymburk – V pondělí se na všech nymburských základních školách konaly zápisy do prvních tříd. My jsme s naším objektivem zamířili na sídliště na Základní školu Letců RAF.

Auta nesmí k Tyršově škole, vznikla parkoviště K+R

Nymburk – Úplně nová dopravní situace u Základní školy Tyršova vznikla od poloviny minulého týdne. Nově auta nesmí do ulice vedle divadla a dále před školu, kde podle zaměstnanců školy, vedení města, ale i policie a strážníků vznikaly ráno před vyučováním nebezpečné situace a kolize mezi školáky, cyklisty a auty. Stav mají řešit tři nová parkoviště K+R a častější využívání parkoviště pod Eliškou u Labe. Jenže nové řešení kritizuje část rodičů a také opozice.

Nymburská radnice pomohla zraněnému policistovi

Nymburk – Vedení města schválilo a vyplatilo pomoc rodině zraněného policisty Vladimíra Suchánka. Ačkoliv v době, kdy radnice potřebné usnesení schválila, byl již jeho transparentní účet uzavřen, i tak peníze doputovaly k adresátovi.

OBRAZEM: Festival Jeden svět se poprvé představil v Nymburce

Nymburk - Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se v uplynulém týdnu představil poprvé také v Nymburce. Od středy do pátku mohli diváci v kině Sokol vidět každý večer po dvou filmech, přičemž čtvrteční promítání bylo obohaceno o diskuzi o promítaném snímku. Součástí festivalu byly také školní projekce.

FOTO: Nymburáci uklízeli na sídlišti

Nymburk - Do největší dobrovolnické akce v zemi se zapojili i lidé z Nymburka. O víkendu se sešli na místním sídlišti, aby vysbírali nepořádek z veřejného prostranství a zaměřili se na okolí potoku Liduška.

Mezi dřevostavbami roku jsou i dvě z Nymburska

Milovice, Kersko – Dětská vesnička Mirakulum v Milovicích a rodinný dům v Kersku. To jsou dva projekty, které se zařadily mezi vítěze letošní soutěže Dřevostavba roku.

Cyklověž v Poděbradech začne růst každým dnem

Poděbrady /INFOGRAFIKA/ – Biketower. Cyklověž. Úschovna kol. Několik různých slov pro jeden projekt. Aktuálně stavbu prosklené úschovny vyhlíží v Poděbradech. Po ročním odkladu by stavba měla začít v řádu dnů.

Nové jízdenky na nádražích. Ušetří i desítky korun

Nymbursko - Koupit jízdenku na nádraží v Nymburce či Poděbradech a přesednout s ní z vlaku na autobus nebo pražské metro – takovou možnost mají od 1. dubna lidé žijící v blízkosti 93 železničních stanic v Praze a Středočeském kraji včetně několika nádraží v našem regionu. Od neděle je totiž rozšířen prodej jízdenek Pražské integrované dopravy do všech osobních pokladen Českých drah v regionu. Cesta vlakem díky tomu zlevní i o více než polovinu. Ještě více pak ušetří cestující, kteří přestupují na autobus.

V Lysé muzicírovali na nástroje ze 17. století

Lysá nad Labem - Krásný koncert pod názvem Vliv improvizace na hudbu 17. století připravila městská knihovna na Velikonoční pondělí v kostele Narození svatého Jana Křtitele.

Volby v Pískovce nemají vítěze

Písková Lhota – Sobotní mimořádné volby nepřinesly žádný jednoznačný výsledek. Své kandidátky postavilo hned pět uskupení. Ze dvou kandidátek uspěly dvě osoby, z dalších tří pak po jedné.

Oprava dálnice D11 zřejmě způsobí kolony

Nymbursko – Další komplikace čekají na řidiče od těchto dní. Od 1. dubna měly začít práce na prvních osmi kilometrech dálnice D11. Konkrétně se jedná o úsek mezi sjezdem z pražského okruhu a exitem Jirny. Práce jsou naplánovány na 353 dnů. V letošním roce potrvají do 15. listopadu, zbylé práce budou dokončeny v příštím roce. V obou směrech se bude jezdit ve dvou zúžených pruzích.

Přednosta stanice opět neuměl telegrafovat

Nymburk – Úspěšnou premiéru komedie Přednosta stanice na motivy stejnojmenného filmu s Vlastou Burianem mají za sebou herci nymburského Hálkova souboru.

Muže srazil vlak, zřejmě spáchal sebevraždu

Lysá nad Labem – Tragédií skončila jízda vlaku kolem pátečního poledne. Osobní souprava mířící z Milovic do Lysé nad Labem musela zastavit za přejezdem u polní cesty poté, co se souprava střetla se zatím neznámým mužem. Ten střet neměl šanci přežít.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT