VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILENA KREJSOVÁ

Milena Krejsová / Nymburský deník

Adresa: Nymburk, Palackého třída 78/40

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opuštěné urny končí ve společném hrobě

Nymbursko – Většina zemřelých je v Česku po své smrti zpopelněna. Pro některé pozůstalé žehem všechno skončí. A urny nechají zapomenuté v sídlech pohřebních služeb.

FOTO: Muzikanti oslavili státní svátek

Pátek - Sobota v Pátku byl název festivalu, který se konal v Pátku. Kolem stovky posluchačů si přišlo užít hudbu několika místních kapel a písničkáře Pavla Dena.

OBRAZEM: Lysá oslavila 99 let od vzniku Československa

Lysá nad Labem - Oslavy 99. výročí vzniku Československa oslavili v Lysé nad Labem hned na třech místech. Prvním pietním místem, kam představitelé města položili věnce, byl pomník T. G. Masaryka v Litoli, druhé na náměstí B. Hrozného. Starosta Karel Otava připomněl význam 28. října a vzpomněl na ty, kteří položili životy během první světové války a samostatného státu se nedočkali. Poté zahrála v kině hasičská dechovka.

Původ zápachu má odhalit speciální systém

Nymburk – Přesná lokalizace zápachu v Nymburce. To je hlavní důvod, proč město požádalo o dotaci na speciální systém Purenviro. Je to další krok v boji proti zápachu, který Nymburáci už tři roky přisuzují zinkovně AZOS CZ na Zálabí.

OBRAZEM: Město předalo pět Nymburských lvů

Nymburk - Prestižní ocenění předal starosta Nymburka Pavel Fojtík a rada města pěti lidem, kteří se nějakým způsobem zásadně zasloužili o rozvoj města.

Nadjezd uzavře až v lednu nebo únoru

Lysá nad Labem – Více než rok trvající uzavírka nadjezdu a s ní spojené nepříjemné rozdělení města na dvě části čeká na lyské řidiče i ostatní obyvatele města zřejmě až na jaře. 

Ve městech se stály fronty u uren

Nymbursko /FOTOGALERIE/ – Nečekaně velký zájem voličů ve městech, naopak nízká účast hlasujících v malých obcích. A rozhodování se na poslední chvíli, koho zvolit. To jsou asi nejzajímavější zjištění v rámci prvního dne parlamentních voleb na Nymbursku.

V Nymburce odhadují lepší volební účast než v roce 2013

Nymburk - Těsně před otevřením volebních místností se v nymburské restauraci U Gregorů ještě partička lidí na obědě dohadovala, která strana je lepší a která horší. Ani těsně před volbami tedy někteří lidé nemají jasno, koho volit.

OBRAZEM: Poděbradský Kvítek oslavil pětadvacetiny

Poděbrady - Už 25 let funguje na Základní škole Václava Havla pěvecký sbor Kvítek, v němž se za tu dobu vystřídaly stovky malých i větších zpěváků. Kvítek má za sebou i mnoho zahraničních vystoupení. Na slavnostní koncert a výstavu kronik od roku 1992 se přišlo podívat několik set bývalých členů, mnozí už se svými ratolestmi, i věrných posluchačů. Vedoucí sboru Věra Froňková, dlouholetá učitelka školy, připravila se svými kolegy a členy sboru krásný hudební zážitek. 

Lékaři na Nymbursku se ve středu připojí ke stávce

Nymbursko /ANKETA/ – Na středu plánují praktičtí lékaři i lékárny stávku, která má poukázat na přílišnou administrativu, některé kroky ministerstva a direktivní přístup při zavádění elektronických receptů.

OBRAZEM: V Koutech pokřtili významnou knihu

Kouty - Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka je název knihy, kterou v pátek slavnostně pokřtili v Koutech. Knihu vydalo nakladatelství Ivana Ulrycha Vega-L Nymburk, jeho editace se ujal historik František Dudek.

OBRAZEM: Na Maxima se vybralo přes 17 tisíc korun

Lysá nad Labem - Za krásného sobotního počasí se na náměstí Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem konal další ročník dobročinného Řemeslného jarmarku. Tentokrát pořadatelky z Fajn spolku vybíraly na nemocného Maximka z Kostelce nad Černými lesy. "Na Maximka se vybralo rekordních 17 137 korun. Moc děkujeme všem. Byl to báječný den plný spokojených a usměvavých lidí," zhodnotila akci Johana Součková z Fajn spolku.

OBRAZEM: Cyklisté uzavřeli sezonu společenskou jízdou

Nymburk - Kolem osmi set cyklistů se vydalo po trase už tradičního Cyklozavíráku, tedy akce, která uzavírá cyklistickou sezonu. Jindy akce navštívená jen desítkami lidí měla kvůli nádhernému počasí masový charakter. Hlavní pořadatelé z nymburského pivovaru mohli být spokojeni. Každý z účastníků dostal malý dárek.

České pálenky mají novinku. Zubrovinu

Milovice, Benátky nad Jizerou - Zubří rezervace mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou se stala inspirací pro vznik nové české pálenky, která dostala název Zubrovina. Začali ji vařit v Benátkách nad Jizerou.

Pacienti v nymburské nemocnici mají nové televize

Nymburk - Pacienti na chirurgickém oddělení nymburské nemocnice budou mít na pěti pokojích nové televizory, které nemocnici věnovala čínská společnost Changhong. Pět televizorů s úhlopříčkou 32“ bude umístěno na pokoje pacientů, jeden o velikosti 55“ bude sloužit především pro vzdělávání lékařů chirurgického oddělení.

Nová aplikace nabízí rychlé hlášení závad

Nymburk - Nymburská radnice spouští v těchto dnech novou aplikaci, jejímž prostřednictvím budou moci lidé nahlásit drobné problémy nebo závady na veřejných prostranstvích, jako jsou například nesvítící lampy, výtluky na místních silnicích, rozbité lavičky nebo černé skládky.

Milovice do dražby o Vědecko-technický park zatím nepůjdou

Milovice – Město ustoupilo od původního plánu zúčastnit se prvního kola dražby o nedokončený Vědecko-technický park, jehož megalomanský projekt zkrachoval. Radnice chce počkat, jaká bude poptávka. Vyvolávací cena je totiž 69,5 milionu korun, což je téměř třikrát vyšší částka, než za jakou město pozemky o rozloze přes dvě stě tisíc metrů čtverečních prodalo.

K ochutnání budou řepánky i pučálka

Lysá nad Labem – Trojici výstav mají možnost zhlédnout návštěvníci lyského výstaviště do neděle.

Hendikepovaná malířka léčí svou malbou

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Výstavu obrazů mladé malířky Petry Veselé, která se musela poprat s nepříjemnými následky úrazu, mohou Nymburáci zhlédnout v kavárně Strejda Burger na Palackého třídě.

OBRAZEM: Senioři v Nymburce rovnali těla

Nymburk - Jóga byla jednou z aktivit, které pro seniory připravila nymburská radnice ve Sportcentru v rámci akce Radnice seniorům k jejich významnému dni. Několik desítek seniorů se sešlo už ráno ke zdravotně pohybovému cvičení s lékařem. Poté pokračovali s cvičitelkou v józe, která jim pomohla narovnat těla. „Překvapilo mne i pana doktora, že byl o cvičení takový zájem. Mnozí se ptali, proč není takové cvičení častěji,“ řekla ředitelka Sportcentra Monika Bezděková.

Do Technické skupiny putuje první milion

Lysá nad Labem – Sedm set tisíc korun na provoz a dalších tři sta tisíc na investice. Tak rozhodli zastupitelé o prvních penězích pro Technickou skupinu, která už se začala starat o pořádek ve městě.

Zálabáci nevzdávají boj se zinkovnou AZOS

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Další z demonstrací proti zinkovně AZOS se konala na nymburském náměstí Přemyslovců. Zúčastnila se jí více než stovka Nymburáků včetně vedení města.

V Městci si autenticky připomenou válečné boje

Městec Králové – Vojensko historický den pořádá město spolu s Klubem vojenské historie Veteranen Budčeves v sobotu 30. září od 9 hodin v areálu starého hřiště za školou.

Pátečtí rodiče mají o školáky postaráno

Pátek - Na to, jak usnadnit život pracujícím rodičům dětí z prvního stupně, přišli v Pátku u Poděbrad. Založili Dětský klub, který se o děti stará od půl sedmé ráno až do půl sedmé do večera. Navíc nabízí o letních prázdninách i příměstské tábory. 

KRIMI MIX: Řidiči vběhla do cesty srna

Nymbursko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Nymburska.

Lysá chce obnovit jednání o domově seniorů

Lysá nad Labem – Po neúspěšných pokusech minulého vedení města o stavbu nového domova pro seniory dostal starosta Karel Otava od zastupitelů za úkol písemně požádat Středočeský kraj o opětovné zahájení procesů, vedoucích k výstavbě domova.

OBRAZEM: Hořátevský závod dojelo 178 cyklistů

Hořátev - Závod na horských kolech, Memoriál Jiřího Ponce Hořátevská rovina, je jedním ze dvou závodů po Všechlapské šlapce, které patří do seriálu Nymburk Holohnát Tour. Do tohoto závodu se přihlásilo 202 jezdců ze všech kategorií, z toho 178 dojelo a jejich výsledky byly započítány. Trať dlouhou přes 40 kilometrů nejrychleji zdolala čtveřice jezdců Jakub Kavalír, Michael Kubín, Michal Zápotocký a Jan Horáček, jejichž dojezdové časy se lišily pouhými vteřinami. Nejrychlejší Jakub Kavalír z KC Kutná Hora dojel do cíle za 1:22:03, „nejpomalejší“ z této úvodní skupinky, Jan Horáček, byl o pouhých 5 vteřin horší. Nejrychlejší mezi ženami byla Kateřina Serbusová ze Semic, která trať zdolala za 1:36:58.

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Nymbursko - Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy. Už sám název napovídá, že se jedná o prezentaci aktivit lidí na venkově, jejich výrobků i kvality života. Bohužel do dramaturgie programu promluvil v odpoledních hodinách déšť, takže návštěvnost byla letos slabší než v předchozích letech. 

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Přerov nad Labem - Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

Kraj ještě nevybral zhotovitele nadjezdu

Lysá nad Labem – Původně měl být nadjezd nad železnicí v Lysé nad Labem uzavřen už letos na jaře. Akce se nejdříve zdržela kvůli administrativě, nyní se čeká na nabídky firem, které se budou o stavbu za čtvrt miliardy korun ucházet.

Přerovský zámek chce kraj jen bezplatně

Přerov nad Labem - Tisíce lidí už podepsaly petici za záchranu přerovského zámku, která je k dispozici na facebooku. Lidé tak dávají najevo nesouhlas s tím, aby majitel zámku, Český rozhlas, prodal tuto nemovitou kulturní památku do soukromých rukou. Obávají se, že by pak zámek nemohl být součástí unikátního národopisného celku se sousedním skanzenem, jak o něm uvažovalo bývalé vedení kraje.

OBRAZEM: V Libici vystavují sedmnáct odrůd melounů

Libice nad Cidlinou - Výstava melounů s názvem Melounobraní je otevřená v libickém zahradnictví do neděle. Expozice je opravdu bohatá, protože zahradníkům se letos podařilo vypěstovat sedmnáct odrůd této chutné plodiny.

Tři sta druhů jiřin čeká ve Slovči

Sloveč - Pole s tisíci květy více než tří set odrůd jiřin v zahradnictví ve Slovči u Městce Králové je připraveno pro sedmnáctý ročník Jiřinkových dnů. Brány zahradnictví Dahlia se otevřou v sobotu 9. září v 8 hodin, otevřeno je i v neděli 10. září.

Fotograf zachytil krásy Česka

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Krása přírody aneb Pohledy zpoza objektivu je název výstavy fotografa Karla Stellnera, která je otevřena v nymburské knihovně do 29. září. Autor snímků se zaměřil na nejkrásnější místa České republiky. Návštěvníci tu najdou například Svatojánské proudy na Vltavě nebo České středohoří.

Krátce z Nymburska

Nmybursko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Byšičky oslaví 300 let od založení obce. Přijede požehnat i kardinál Duka

Byšičky – Více než rok připravovali organizátoři z řad dobrovolných hasičů společně s Lysou nad Labem oslavy 300 let od založení Byšiček. Oslavy se konají už tuto sobotu 9. září. Slavnostní zahájení oslav je naplánováno na 14. hodinu za účasti předsedy Parlamentu Jana Hamáčka a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové. Pozvání přijala i Maria Werba, potomek rodu Šporků.

Nymburská kaple bude konečně v suchu. Město investuje 1,7 milionu

Nymburk - Jednu z nejcennějších architektonických památek města, kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce, čeká další část velmi důležitých oprav. Práce by měly budovu zachránit od postupné koroze.

Milovice chtějí zachránit unikátní mozaiku

Milovice – Nejdůležitější fragmenty z venkovní mozaiky od neznámého autora, která byla umístěna na bývalém vojenském skladu lékařského materiálu v Zátopkově ulici, chce město přesunout do interiéru nově zrekonstruovaného Kulturního domu, kde budou součástí stálé expozice. Sklad totiž čeká demolice. Mozaika je jedna z důležitých připomínek vojenské historie.

Kapela Flat Fly pokřtila nové CD Pod peřinou

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Vítězná kapela předloňského festivalu TPCA Beat Festivalu, poděbradští Flat Fly, pokřtili své druhé CD s názvem Pod peřinou.

V Kovanicích přivítali pět prvňáčků

Kovanice /FOTOGALERIE/ - Rodinná škola. Tak se dá charakterizovat dvoutřídka v Kovanicích, kam v pondělí 4. září nastoupilo pět nových prvňáčků. Všichni se dobře znají, takže jejich první den ve škole byl takovým rodinným setkáním. Ve škole jsou dvě třídy, do té nalevo budou chodit prvňáčci společně s druháky.

OBRAZEM: V Kounicích závodilo přes stovku velocipedů

Kounice - Tradiční závod jízdních kol všech roků výroby, co parta nadšenců našla na půdách a ve stodolách uspořádali nadšenci v Kounicích. A jako každý rok byli mnozí oblečeni do nejrůznějších až neuvěřitelných obleků.

OBRAZEM: Nymburské posvícení: koncerty, představení a řemeslníci

Nymburk - Ještě v pátek vypadalo Nymburské posvícení kvůli předpovědi počasí beznadějně. Stánkaři stavěli své přístřešky mezi proudy vody a zdálo se, že při letošní akci určitě návštěvnický rekord nepadne. Nakonec byla sobota nejhezčím dnem víkendu, takže v nymburských ulicích se během dne vystřídaly tisíce lidí. 

Miminkem týdne se stala Terezka Vorlíčková

Miminkem týdne mezi novými přírůstky z 33. a 34. týdne je Terezka

Majitel domu může zaplatit až dva miliony

Nymburk – Pokuta až dva miliony korun hrozí majitelům činžovního domu s reliéfem Elišky Přemyslovny v nymburské Palackého třídě. Už před několika lety začala z čelní strany opadávat omítka na chodník, takže musel být i na nějakou dobu uzavřený. „Dům, který by mohl být ozdobou města, je dnes spíše jeho ostudou,“ shrnul problém starosta Pavel Fojtík.

KRÁTCE: Kino promítne Hurvínka

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku? Přečtěte si přehled krátkých zpráv!

Milovice zvažují odkup VTP za trojnásobek

Milovice /FOTOGALERIE/ – Megalomanský projekt Vědecko – technického parku (VTP) v Milovicích má výsledek. Opuštěné pozemky čítající přes 202 tisíc metrů čtverečních s betonovou konstrukcí jdou do dražby. Za více než 69,5 milionů korun.

KRÁTCE: Letní fesťák ovládne Bezděz

Nymbursko - Co se děje na Nymbursku? Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

Sinice v Sadské ukončily předčasně sezonu

Nymbursko – S koncem prázdnin přichází postupně i konec sezony na koupalištích na Nymbursku. Koupaliště, kam je zpoplatněn vstup, je Jezero v Poděbradech, a koupaliště v Městci Králové, kterým oficiálně končí sezona 15. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT