VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ TREJBAL

Lukáš Trejbal / Nymburský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vrátí se do čela městské policie v Nymburce Simona Lazarová?

Nymburk - Městem letí fáma, že by se do čela městské policie měla vrátit Simona Lazarová, která byla loni po patnácti letech odvolána. A po letošních komunálních volbách se stala nymburskou zastupitelkou. Lazarová, která pokračuje v práci jako řadový strážník, možnost návratu odmítá, už proto, že by mohlo jít o střet zájmů.

Nymburk opravil pomník obětem světových válek

Nymburk - Obnovy se v letošním roce dočkal pomník obětem 1. a 2. světové války v Drahelicích. Pečlivě se restaurovala také část náhrobků z bývalého hřbitova u kostela sv. Jiří, umístěných na Starém děkanství.

V Kněžičkách je bezvládí. Všichni se vzdali mandátu

Kněžičky - V Kněžičkách se na ustavující schůzi nového zastupitelstva stala neočekávaná věc. Alespoň pro část zastupitelů, kteří ovšem volby vyhráli. Nebylo jim to ovšem nic platné.

OBRAZEM: Lysá roztočila kola populární výstavě

Lysá nad Labem - Do neděle bylo možné ve všech halách na Výstavišti vidět jednu z nejnavštěvovanějších výstav. Kola 2018 se pyšnila novými nablýskanými vozy i těmi starými, až veteránskými. Jedním z nich byl i jediný prototyp sportovního vozu Škoda 440 Polytex z roku 1956. Karoserii Polytexu navrhl světoznámý architekt Otakar Diblík. 

Libice chce řešit hlavně vzhled obce a vodovod

Libice nad Cidlinou - Novou starostkou Libice nad Cidlinou je Iveta Myšková ze sdružení Pro Libici. Z jejích plánů je patrné, že o palčivých problémech obce ví a chce je řešit.

OBRAZEM: Písničkář Soukup přivezl do Poděbrad film o životě v buši

Poděbrady - Feral. Tak se jmenuje dokument režiséra Jiřího Holby o bývalém undergroundovém písničkáři a disidentovi Karlu Charliem Soukupovi. Oba se v pátek objevili v poděbradské Pivotéce, aby ho představili.

Zámek Loučeň nikdy nespí. Vyčistí lustry a Silvestra oslaví v jednu

Loučeň – Turistická sezóna skončila, hrady a zámky zavřely své brány. Ovšem na zámku Loučeň je to jinak. Tady sezóna nekončí.

OBRAZEM: Drákula se chtěl stát člověkem

Nymburk - Stovky dětí v doprovodu rodičů se zúčastnily populární akce Nymburk plný strašidel. Všichni se zapsali u veselých strašidel v podloubí radnice, kde dostali plánek, kam se všude vydat. Nejbližší stanoviště od náměstí byla za Eliškou a u vodárenské věže. 

Starosta Poděbrad Kvíčala: Zvolejme třikrát sláva naší svobodné zemi

Nymbursko –„Konec rakousko – uherské říše!“, „Český stát bude demokratickým“, „Uznání práv Čechoslováků a Jihoslovanů“. Tak vypadaly novinové titulky přesně před sto lety. Nepojednávaly o ničem jiném, než o vzniku samostatného Československého státu.

OBRAZEM: Podzimní burza nabídla dětské oblečení

Městec Králové - Maminkovská burza. I tak by se dalo říkat už tradiční akci, která se o víkendu uskutečnila v královéměsteckém kulturním domě. V rámci burzy většinou maminky nabízí za spíše symbolické ceny oděvy, ze kterých jejich potomci rychle vyrostli, boty, ale také třeba hračky nebo pleťové krémy a šampony.

Mach: Cítím satisfakci, dopadlo to nad očekávání

Nymburk /ROZHOVOR/ - Ve volebním štábu uskupení Nymburk s klidem v restauraci Panorama bylo poměrně veselo ještě před konečným sečtením všech okrsků. Napjatě se čekalo na sečtení toho posledního, kterým bylo v Nymburce Zálabí. Pro Nymburk s klidem to dopadlo nakonec vítězstvím na celé čáře a získáním sedmi mandátů v nymburském zastupitelstvu. Lídr Tomáš Mach neskrýval radost.

OBRAZEM: Ve volebním štábu uskupení Nymburk s klidem se slavilo

Nymburk - Nymburk s klidem zvítězil v letošních obecních volbách na celé čáře. Slavilo se v restauraci Panorama.

OBRAZEM: Folkové Kinoty zažily poprvé poezii

Nymburk - V předsálí nymburského kina Sokol se uskutečnily další Kinoty. Nesly se opět v duchu folkových písničkářů, poprvé se však četla i poezie. Krátkých autorských čtení se zhostila nymburská básnířka Lucie Trejbalová, která by si svou silnou výpověď zasloužila zakonzervovat do sbírky.

Z Nymburka zmizel cukrovar i drážní vodárna

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Dne architektury se o víkendu zúčastnil i Nymburk. Jan Červinka poutavě mluvil o mizející průmyslové éře ve městě. K tomu promítal fotografie staré i nové. Připomněl například nedávnou demolici drážní vodárny poblíž nádraží Nymburk město a odstřel cukrovaru v Habeši. 

Rožďalovice bojují proti neúměrnému hluku z nadzvukových letadel

Rožďalovice - Město Rožďalovice se v poslední době postavilo proti neúměrnému hluku z nadzvukových letadel, který musí snášet. Sepsali petici, ke které se připojili obyvatelé. Neúnosné je to i pro lidi z Břístve a dalších obcí kolem Rožďalovic. Petice byla řádně sepsána podle Listiny základních práv a svobod a zákona o právu petičním.

Soundtrack posílil Poděbrady, politici si před volbami vjíždí do vlasů

Poděbrady - Klidné lázeňské město s lidmi popíjejícími minerální vodu. Tak si možná nezasvěcený pozorovatel představuje Poděbrady. Před volbami to tady je ovšem trochu jinak. Nebývale to vře, bohužel z té negativní strany.

OBRAZEM: Na Oškobrh se běželo pozpátku

Opolany - Zajímavou a veselou akci pořádají nadšenci kolem závodu Oškobržská zpátečka. Běží se nebo jde totiž částečně pozpátku na kopec Oškobrh z místa mezi Opolany a Opolánkami. Zpátečka je navíc charitativní, vybírá se pro nadaci dětské onkologie Krtek.

Strážníci v Poděbradech rekapitulují: 215 botiček, 150 psů bez pána

Poděbrady - Strážníci sesumírovali své služby za loňský rok v Poděbradech. V průběhu roku řešila městská policie celkem 2530 přestupků proti veřejnému pořádku. Zapsáno bylo 591 případů volného pobíhání psů, 191 událostí, kdy bylo znečišťováno veřejné prostranství, a 250 situací poškozování veřejné zeleně.

Kandidátky jsou samá žena. V regionu hned tři!

Nymbursko - V regionu kandidují dokonce hned tři celoženská sdružení do nadcházejících komunálních voleb. Jsou to Ženy za rozvoj Jíkve, Náš domov (Hradištko-Kersko) a Ženy pro Semice. I tak se dá vyřešit emancipace ve volbách. Díváte se na ženy v politice skrze prsty? Dávno neplatí, že žena do politiky nepatří.

OBRAZEM: Mladý filmař uvedl v kině svou premiéru

Nymburk - Teprve patnáctiletý filmař Jan Koutek nedávno v nymburském kině Sokol představil svůj dokument s názvem 42! Setkal se s velkým úspěchem hlavně u svých vrstevníků a známých. Pracovat na filmu začal už ve třinácti a velkou inspirací mu byl krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

Firma slíbila výměnu teplovodu do konce září. Stihne to?

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Rozkopané sídliště Jankovice je už víceméně minulostí. Díry se zasypávají, zacelují, místa mezi paneláky se vrací do původního stavu. Pracuje se na zasypávání v Růžové ulici, připojují se stanice tepla v jednotlivých domech. Ovšem v části Sadové je stále v silnici dlouhý vyhloubený pás. Stihne společnost Thermoservis svůj závazek vše dokončit do konce září, jak je naplánováno? 

Inflagranti rozduněly kapli. Mše ji zase ztišila

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Před několika dny se v kapli odehrála mše za Jana Zedricha. Po ní se konal koncert divoženek Inflagranti. 

Přestavba nadjezdu běží, Lysá zkusí obnovit bazén ve škole

Lysá nad Labem - Město leží na strategickém bodě mezi Nymburkem a Prahou, na každou stranu je to tak 25 kilometrů. Po posledních komunálkách se dlouho nedařilo ukotvit vedení města. Až v roce 2016 došlo k odvolání prvního muže na radnici Jiřího Havelky. Jako nový starosta byl zvolen Karel Otava. Zdá se, že Lysou spojil a přišel s ním do města nový svěží vítr.

Domov dětí slouží ve městě 120 let

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Dětský domov, budova sídlící v Resslově ulici, slaví letos 120 let od svého založení. 

V Ostré slavili 110 let školy. I s hercem Janem Čenským

Ostrá /FOTOGALERIE/ - V Ostré slavili svou školu. Má už úctyhodných 110 let.

Červeným vínem naoko pokřtili knihu o Nymburce

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V rámci Dnů evropského dědictví pokřtili v areálu Starého děkanství autoři s představiteli města novou reprezentativní knihu Nymburk – Královské město na Labi. Ale jen naoko, asi jim bylo líto červeného vína. Nebo knihy. O ní pohovořil hlavní autor Jaroslav Kocourek a také architekt a autor kresleného pohledu na město a řezů některých objektů (pivovar, kostel sv. Jiljí a další) Jaroslav Staněk.

OBRAZEM: Nymburk zvrchu vypadá jako ledvina

Nymburk - Lidé se mohli v sobotu projít historií města Nymburk. To otevřelo jinak nepřístupné památky jako věž kostela sv. Jiljí, staré děkanství s hradební věží Kaplankou, okresní soud, mlýn Bašta nebo depo.

Mladý nymburský filmař Jan Koutek debutuje v kině dokumentem 42!

Kino Sokol promítne v neděli 16. září od 19 hodin dokument filmaře, režiséra a také patnáctiletého nymburského studenta Jana Koutka o běžkyni Adéle z Nymburka, která se připravuje na svůj první maraton. Film s názvem 42! je symbolikou čtyřiceti dvou kilometrů běžeckého závodu, kterému předchází jeden rok příprav. Pro režiséra Jana Koutka, který započal práce na filmu ve svých třinácti letech, byl velkou inspirací krátkometrážní film o závodním běhu od britského filmaře Simona Cada.

Sál bývalého kulturáku se promění na školní tělocvičnu

Nymburk - Mluví se o tom už dlouho. Město rozhodlo o koupi kulturního domu v roce 2015 pro Základní a mateřskou školu Tyršova, aby v něm zřídilo vlastní tělocvičnu. Škola musí dosud využívat malého prostoru v sokolovně nebo venkovního hřiště Na Hasičárně. Proč vznikla po nákupu tříletá proluka? Co se dělo v mezidobí?

OBRAZEM: Nevinná neděle v kině chutnala po burčáku

Nymburk - V neděli se konala fajn akce na zahradě před kinem Sokol. Dostala do vínku vtipný název Nevinná neděle a navštívilo ji hodně lidí. 

OBRAZEM: Sadské posvícení se vrátilo do starých časů

Sadská - Město tentokrát připravilo ryze staročeské posvícení. Podle ohlasů návštěvníků to bylo jedno z nejhezčích posvícení v Sadské vůbec. Mohli jste vidět například sličné panny a hrdé pány, kteří o ně bojovali. Trubadúry, tanečnice, potulné herce a kejklíře. Vše se odehrávalo na Palackého náměstí před knihovnou, večerní posvícenská zábava venku u sokolovny.

Country sletu v Pístech dominoval revival Brontosaurů

Písty - Festival Pístecký country slet se letos na hřišti konal již po sedmé. Hudební přehlídka je zaměřena na country, folkovou a bluegrassovou hudbu. 

OBRAZEM: Důstojná akce na zahradě kina připomněla srpen 1968

Nymburk - Opravdu vydařená po všech stránkách byla připomínka okupace z roku 1968. Ta se konala na velmi pěkném prostranství před kinem Sokol. Prostor tak dostal nový rozměr, který mu sluší.

Fotografka Salavová vystavuje pocity

Nymburk - Kapli sv. Jana Nepomuckého v Nymburce v současné době zdobí fotografie Kateřiny Salavové. Svůj projekt nazvala Mladá Milovice a má vyjadřovat pohled mladé umělkyně, která chce zmapovat pohnuté dějiny Milovic a zaniklé obce Mladá, aniž by je prožila.

Artmosféra z Lysé se neztratila na prestižním Sázavafestu

Lysá nad Labem /FOTOGALERIE/ - Rocková skupina Artmosféra z Lysé zahrála na Sázavafestu. 

Bochníčková zkouší stopovat lásku

Nymburk - Do pátku mají lidé ještě šanci vidět aktuální výstavu v kapli sv. Jana Nepomuckého. Je plná různých technik pístecké výtvarnice Ilony Boháčkové a nese název Stopa lásky. Obsahuje na tři desítky obrazů. 

Město chystá nový skatepark a hřiště. Hasičárna ožije

Nymburk - Areál Na Hasičárně, jak Nymburáci nazývají hřiště u Labe a zimního stadionu, ožije. Kromě pravidelných závodů v požárním sportu se město chystá zrenovovat skatepark a vybudovat víceúčelové hřiště na volejbal a další sporty.

Bude se konat technopárty znovu u Poděbrad?

Nymbursko - Na sociálních sítích vyplavaly na povrch informace o chystané technopárty. Policie Nymburk obeslala bezmála osmdesát starostů v regionu s informacemi o možném konání. Bude toto setkání technařské komunity opět jako vloni poblíž Osečku?

Ze sídliště je staveniště, bude to tak až do září

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Už nějaký čas běží hlavně v nymburských Jankovicích pokládka potrubí horkovodu. Někdy to tady vypadá jako v zákopech, shodují se obyvatelé. To se musí přestát, i když je sídliště rozkopané dokola, od Sadové k Topolové ulici. Lidé mají, aby mohli domů, před vchody do panelových domů, přistavené můstky. Pro Thermoservis je to obří akce za 50 milionů korun.

OBRAZEM: Kněžice sportovaly pro Žanetku

Kněžice - Druhý Kněžický sportovní den se uskutečnil na zahradě hospody Na Křížovce a na asfaltovém okruhu kolem vesnice. Na dvou trasách se sešlo bezmála na třicet borců, kteří jeli na kolech nebo běželi charitativní závod. Ten podpořil malou Žanetku, která má obrnu.

První Koupák Fest ve Všejanech se vydařil

Všejany /FOTOGALERIE/ - I když měli velkou konkurenci v podobě poděbradských Barev léta, organizátoři se nebáli do toho jít. V pěkném prostředí areálu koupaliště, kde je pódium a částečně i hlediště zastřešené, se do toho v sobotu na Koupák Festgu opřely kapely jako Razz, Wotazník, Nespoutaní hoši, TMZTM, Eclipse of Heaven či Green Day Revival.

OBRAZEM: V Osečku vyrostl nový maják u přívozu

Oseček – Místní přívoz se má dočkat řady změn v souvislosti se zbudováním přístavišť pro rekreační lodě v nedalekých městech, například Poděbradech či Kolíně. Jednu zásadní změnu si však mohou příchozí prohlédnout už nyní. Na břehu se do výšky tyčí nový dřevěný maják.

V Kamenném Zboží jsou bez prodejny. Definitivně?

Nymburk - Nedávno v Kamenném Zboží u Nymburka skončila samoobsluha na návsi. Náhle a bez varování. Lidé ze Zboží, převážně starší, si tak nemohou nakoupit základní potraviny, jak byli po léta zvyklí.

Po třetí půjčily Kinoty svůj mikrofon

Nymburk - Kinoty je populární akce místního kulturního centra. Jedná se o open mic projekt, což znamená, že kdo chce, může vystoupit v kavárně kina Sokol. Jsou pozvaní hosté a k nim se mohou přidat další.

Lidé z Lysé si zvykají na město bez nadjezdu

Lysá nad Labem - Demolice a stavba nového nadjezdu přes železniční trať. To jsou dnes a denně základní témata lidí v Lysé nad Labem. Takový zásah do chodu města tady několik let nepamatují. Jsou tu objízdné trasy, které se podepíší na peněženkách řidičů, protože najezdí o mnoho kilometrů navíc. Je tu i druhá stránka věci: hluk a prašnost v posledních dnech sucha. Každopádně i to musí místní přestát.

Monika Lanz oživuje sochy v kapli

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V úterý se v kapli sv. Jana Nepomuckého uskutečnila vernisáž výstavy Moniky Lanz s názvem Oživlé sochy. Básnířka, malířka a fotografka zde vystavuje fotografie doplněné básněmi, ty jsou z aktuální básnické sbírky Oživlé sochy. 

OBRAZEM: Nymburk má nové hřiště pro teenagery

Nymburk - V úterý došlo k slavnostnímu otevření nového hravého hřiště pro teenagery. To se nachází na nároží ulic Jurije Gagarina a Karla Čapka a má rozlohu asi 2 800 metrů čtverečních. Je určeno především dětem staršího školního věku a mládeži pro jejich volnočasové aktivity.

Senice vzdaly hold výsadkářům ze skupiny Silver A

Senice /FOTOGALERIE/ - Už tradičně připravila obec Senice ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vzpomínkovou akci Pocta statečným konanou u příležitosti 76. výročí úspěšného působení paradesantní skupiny Silver A v okupované vlasti. 

Básník Jiří Teper vydal novou knížku pro děti

Nymburk - Jiří Teper vydal v nakladatelství Albatros novou sbírku veršů pro děti (a, jak sám podotýká, trochu i pro dospělé) s názvem Co mně napsal hadilov písař. Knížku ilustroval a graficky upravil Pavel Hrach a už by měla být k dostání i v nymburských knihkupectvích Kanzelsberger a u paní Davídkové v Komenského ulici.

OBRAZEM: Loučeňský festival B – Day Gig má za sebou premiéru

Loučeň - Sympatický podnik vymysleli organizátoři B – Day Gig Festivalu na tréninkovém hřišti u zámecké zahrady. Je těžké dnes postavit zcela nový festival v konkurenci už zaběhlých. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT