VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ TREJBAL

Lukáš Trejbal / Nymburský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

První Koupák Fest ve Všejanech se vydařil

Všejany /FOTOGALERIE/ - I když měli velkou konkurenci v podobě poděbradských Barev léta, organizátoři se nebáli do toho jít. V pěkném prostředí areálu koupaliště, kde je pódium a částečně i hlediště zastřešené, se do toho v sobotu na Koupák Festgu opřely kapely jako Razz, Wotazník, Nespoutaní hoši, TMZTM, Eclipse of Heaven či Green Day Revival.

OBRAZEM: V Osečku vyrostl nový maják u přívozu

Oseček – Místní přívoz se má dočkat řady změn v souvislosti se zbudováním přístavišť pro rekreační lodě v nedalekých městech, například Poděbradech či Kolíně. Jednu zásadní změnu si však mohou příchozí prohlédnout už nyní. Na břehu se do výšky tyčí nový dřevěný maják.

V Kamenném Zboží jsou bez prodejny. Definitivně?

Nymburk - Nedávno v Kamenném Zboží u Nymburka skončila samoobsluha na návsi. Náhle a bez varování. Lidé ze Zboží, převážně starší, si tak nemohou nakoupit základní potraviny, jak byli po léta zvyklí.

Po třetí půjčily Kinoty svůj mikrofon

Nymburk - Kinoty je populární akce místního kulturního centra. Jedná se o open mic projekt, což znamená, že kdo chce, může vystoupit v kavárně kina Sokol. Jsou pozvaní hosté a k nim se mohou přidat další.

Lidé z Lysé si zvykají na město bez nadjezdu

Lysá nad Labem - Demolice a stavba nového nadjezdu přes železniční trať. To jsou dnes a denně základní témata lidí v Lysé nad Labem. Takový zásah do chodu města tady několik let nepamatují. Jsou tu objízdné trasy, které se podepíší na peněženkách řidičů, protože najezdí o mnoho kilometrů navíc. Je tu i druhá stránka věci: hluk a prašnost v posledních dnech sucha. Každopádně i to musí místní přestát.

Monika Lanz oživuje sochy v kapli

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V úterý se v kapli sv. Jana Nepomuckého uskutečnila vernisáž výstavy Moniky Lanz s názvem Oživlé sochy. Básnířka, malířka a fotografka zde vystavuje fotografie doplněné básněmi, ty jsou z aktuální básnické sbírky Oživlé sochy. 

OBRAZEM: Nymburk má nové hřiště pro teenagery

Nymburk - V úterý došlo k slavnostnímu otevření nového hravého hřiště pro teenagery. To se nachází na nároží ulic Jurije Gagarina a Karla Čapka a má rozlohu asi 2 800 metrů čtverečních. Je určeno především dětem staršího školního věku a mládeži pro jejich volnočasové aktivity.

Senice vzdaly hold výsadkářům ze skupiny Silver A

Senice /FOTOGALERIE/ - Už tradičně připravila obec Senice ve spolupráci s Československou obcí legionářskou vzpomínkovou akci Pocta statečným konanou u příležitosti 76. výročí úspěšného působení paradesantní skupiny Silver A v okupované vlasti. 

Básník Jiří Teper vydal novou knížku pro děti

Nymburk - Jiří Teper vydal v nakladatelství Albatros novou sbírku veršů pro děti (a, jak sám podotýká, trochu i pro dospělé) s názvem Co mně napsal hadilov písař. Knížku ilustroval a graficky upravil Pavel Hrach a už by měla být k dostání i v nymburských knihkupectvích Kanzelsberger a u paní Davídkové v Komenského ulici.

OBRAZEM: Loučeňský festival B – Day Gig má za sebou premiéru

Loučeň - Sympatický podnik vymysleli organizátoři B – Day Gig Festivalu na tréninkovém hřišti u zámecké zahrady. Je těžké dnes postavit zcela nový festival v konkurenci už zaběhlých. 

OBRAZEM: Britský dýdžej nadchl v pivovarských sklepích

Nymburk - Výjimečná akce se v pátek večer a v sobotních ranních hodinách odehrála v bývalých pivovarských sklepích pod penzionem Panorama.

Den piva se vydařil. Vyhříval se na slunci

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Sobota patřila v Nymburce největší akci místního pivovaru, kterou je Den Postřižinského piva. Žíznivých a zábavychtivých lidí prošlo areálem opravdu hodně. Počasí se převážně vyhřívalo na slunci a tak nebyl problém tady strávit celý den. 

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

Votvírák otevře místní Sendwitch

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

OBRAZEM: Hotelovka oslavila padesátku pojídáním knedlíků

Poděbrady - Důstojná a zároveň rozpustilá byla víkendová oslava Hotelové školy. Ta slavila na kolonádě 50 let od založení. Na své si přišli pozvaní i náhodní kolemjdoucí. 

Dračí lodě ovládly Nymburk na Labi

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Již 14. ročník Dragonfestu se konal pod nymburskými hradbami. Na Špičce se utábořil rekordní počet týmů, letos se jich přihlásilo 48. V pátek se jela vytrvalostní jízda, sobota patřila trati 150 metrů a různobarevnému festivalu posádek kamarádů, firem a různých organizací.

OBRAZEM: Neprakta se v kapli představuje v jiném světle

Nymburk - Až do 22. června mohou zájemci navštívit kapli sv. Jana Nepomuckého, kde je momentálně nainstalována výstava reprodukcí kreslíře Jiřího Wintera Neprakty. Ten se tady na panelech odhaluje jinak, než jak ho zná většina lidí z jeho kreslených vtipů. Objevují se zde jeho kresby z pracovního tábora v Bernau, kresby zvířat, masek, návrhy známých hraček, ilustrace k básni Josefa Čapka. 

OBRAZEM: Park Mirakulum slavil Den dětí radostným smíchem

Milovice - Na Den dětí nezapomněli ani v milovickém rodinném parku Mirakulum. V sobotu se v místním amfiteátru vystřídali kouzelník Roberto, legendární oživlé loutky Hurvínek se Spejblem, sokolník či Michal Nesvatba a jeho show. Kromě tohoto speciálního programu měly děti šanci si vyzkoušet všechny ostatní stálé atrakce jako hrad s kovovými prolézačkami, vodní svět, podzemní bludiště, lanové prolézačky, velkou trampolínu nebo malé zoo. Tady mohou jít děti přímo do výběhu holandských minikoz a pohladit si je.

Noc kostelů rezonovala v srdci

Nymurk /FOTOGALERIE/ - Nymburská Noc kostelů letos opravdu zněla. Vnímavé posluchače zanesla do prostoru někde mezi nebem a zemí. 

Kinoty zabodovaly v kavárně kina Sokol

Nymburk - Ve středu se v kině Sokol odehrály druhé Kinoty, tedy večer, kdy se mikrofonu může chopit každý. Akce totiž nese i výzvu „open mic“. 

FOTO: Letiště Blata zažilo Kouty Fest

Kouty u Poděbrad - Tahounem Kouty festu, který organizátoři umístili na malé letiště Blata, byl bezesporu originální písničkář Xavier Baumaxa. Ten se ocitnul v obležení převážně regionálních rockových skupin jako například Flat Fly, Qwil, Pištův sklep nebo Diesel.

OBRAZEM: Na Noc literatury přijel i Nosek a Kocábová

Nymburk - Zábavné bylo sledovat korzující posluchače, kteří přecházeli z místa na místo při již druhé nymburské Noci literatury. Celkem na čtyřech méně obvyklých místech totiž četli většinou známí herci ze současných evropských románů. Herec Jaromír Nosek například na výletní lodi Blanice, kotvící pro tento účel pod Šafaříkovým mlýnem, rozverně z knihy Davida Foenkinose Záhada Henriho Picka. V prostorách rádia Patriot předčítala spisovatelka a zpěvačka Natálie Kocábová, v Café Society David Matásek. Zajímavý prostor vybrala Městská knihovna ještě pro Bereniku Kohoutovou, která četla ze španělské detektivky na balkóně sokolovny.

Něžný Barbar z Nymburka je nejlepší pivní speciál pro letošní rok

Nymburk - Postřižinské pivo má stále větší úspěchy nejen v našem regionu. Neztratilo se ani v celorepublikové soutěži Cerevisia Specialis – Pivní speciál roku 2016

Bigbíťák a zvukař Jiří Hájek z Nymburka: Z Nároďáku až do Carnegie Hall (2.)

Nymburk - Druhá část rozhovoru s muzikantem a zvukařem Jiřím Hájkem z Nymburka. 

Bigbíťák a zvukař Jiří Hájek z Nymburka: Z Nároďáku až do Carnegie Hall (1.)

Nymburk - První část rozhovoru s bigbíťákem a zvukařem mimo jiné i Karla Gotta Jiřím Hájkem.

Kdyby mě básničky přestaly bavit, půjdu třeba prodávat auta

Nymburk - Rozhovor s nymburským básníkem, novinářem a textařem Jiřím Teperem

Motorkář Tomáš Vrchota z Nymburka: 
Můj gang jsem já a moje žena

Nymburk – Se sympatickým „rodinným" motorkářem Tomášem Vrchotou, jsme se sešli u něj na zahradě a pak v kuchyni. Stal jsem se tak na dvě hodiny členem jeho velké rodiny. A cítil se tam dobře.

Akustici: Máme svůj středeční kroužek. Někdo sbírá známky a my si takhle hrajem

Nymburk - Sešel jsem se s kapelou Akustici (se všemi, kromě perkusisty Rolničky, kterému nebylo zrovna ten den nejlépe – pozn. aut.) v jejich domovině – Hudebním klubu Mlejn v Nymburce. Dole 
v místnosti, kde jsou pohodlné gauče, měli pravidelnou středeční zkoušku. Akustici jsou vlastně kapelou odpočinkovou, alespoň pro Káďu, Mílu Navrátila i Rolničku.

Skupina Inosculation: Až Honza dovrší osmnáct let, budeme plnoletá kapela

Nymburk - V nekuřácké části restaurace Na Tarase jsem se sešel s mladými muzikanty Martinem Jeníkem (J, kytara) a Honzou Baštou (B, kytara, zpěv) z nedávno vzniklé, ambiciózní kapely Inosculation. Oba protagonisté mají už nějakou posbíranou zkušenost v jiných skupinách, i když je to zatím opravdu sběr. Martinovi je totiž 19 a Honzovi teprve 17 let. Letos se ale dočkají. Stanou se kompletně plnoletou rockovou kapelou.

Zvukař Martin Vávra: Chtěl bych se časem zvukařinou živit

Nymburk - Martina Vávru zná skoro každý, kdo se 
v Nymburce a jeho okolí zajímá o hudbu a navštěvuje koncerty v kavárně U Strejčka. Tam je totiž v podstatě klubový zvukař.

Zemřel Zdeněk Kopeček (7.1. 1930 – 28.11. 2014). Flašinetář, hasič a dobrý muž

Nymburk - Ta zpráva mě zastihla nepřipraveného. Chvíli jsem nevěděl, co si s tou informací počít. Zdeněk Kopeček, kterého mnozí Nymburáci znali jako železničáře, pastevce a flašinetáře, zemřel v tichosti v pátek před vstupem do posledního listopadového víkendu. 

Lucie Janková: Pouťovou zábavu v Městci mám nejradši

Nymbursko - Rozhovor s Lucií Jankovou, vítězkou v anketě Nymburský Otík 2013 v kategorii zpěvačka

Když jedu do Čech, je to pro mě něco jako cesta domů

Nymburk - Rozhovor s překladatelem a popularizátorem české kultury v Maďarsku László Polgárem, který jezdí často i do Nymburka po stopách Bohumila Hrabala

Nymburské pivní speciály získaly Zlatou pivní pečeť

Nymburk - Zlatá pivní pečeť. Tak se jmenuje prestižní soutěž kvality piva v Táboře, ke které patří také pivní slavnosti v Hotelu Palcát. Nymburský pivovar dovezl 
z Tábora celkem tři ceny

Psí útulek v Lysé představuje fenku křížence, Denise a Sama

Lysá nad Labem - Ošetřovatelky se v útulku nezastaví, pořád zvoní telefon. Ve středu bylo v lyském útulku 53 psů

Sněhuláky pro Afriku staví 
a vyrábějí v Pískové Lhotě

Písková Lhota (FOTO) - Děti z jednotřídky se zapojily do charitativní akce, která pomůže koupit africkým dětem kola.

Osobností Otíka 2013 se stane skladatel Lukáš Sommer

Nymbursko - Slavnostní vyhlášení hudební ankety Nymburský Otík 2013 je za dveřmi. Uskuteční se ve čtvrtek 
13. února od 19 hodin na Malé scéně Hálkova divadla v Nymburce.

Dvě různé petice. Jedna je pro, druhá proti nové atrakci na Jezeře v Poděbradech

Poděbrady - V Poděbradech je to v těchto dnech samá petice. Řeší se stavba vodní lanovky na Jezeře.

Blue Effect u Strejčka kandiduje na koncert roku

Nymburk /FOTO/ -  Legenda, která si vetkla do svého bigbítového erbu název Blue Effect (svého času i Modrý Efekt a M Efekt), předvedla v pátek excelentní koncert v klubu U Strejčka.

Miminkem týdne se stal Filip Bláha 
z Nymburka. Zvítězil jednoznačně!

Nymburk - Vítězný Filip Bláha se narodil mamince Martině a tátovi Ondřejovi 12. ledna 2013 ve 23.42 hodin.

Autobusáci oslavili s pasažéry linku Praha – Poděbrady

Poděbrady - Dva historické autobusy dorazily svěží do Poděbrad. Připomněly staré časy tradiční linky.

Poznáte z nejnovějších fotografií obec na Nymbursku?

Dnes jsme pro vás připravili fotografie z malé obce nacházející se na hranicích okresů Nymburk 
a Praha-východ.

Sandonorico na Kovárně vtáhlo posluchače do Nové Zemně

Poděbrady /FOTO/ - Zážitek z "rockové opery", koncepčního vystoupení zpěvačky Zuzany Janiššové a skupiny Sandonorico se dostavil. To je třeba říct hned na začátku. Jak celkově dopadl zajímavý koncert s názvem Nová Zemně, je věc druhá.

Rok Bohumila Hrabala: divadlo, 
čtení, výstavy i výsadba stromů

Nymburk, Kersko - Letos to je přesně 100 let od narození génia. Užijeme si ho až až. Vše najdete na www.hrabal-nymburk.cz.

Gymnázium v Nymburce bude také malovat

Nymburk - Jak jsme už informovali, na nymburském gymnáziu právě probíhá výstavba sociálního zámezí 
a bezbariérového přístupu 
v podobě rizalitu (je to středová nebo postranní část průčelí stavby, která z jeho líce vystupuje po celé výšce – pozn. aut.). Ovšem to není vše. Na gymnáziu se bude letos také malovat.

V Nymburce vznikne v roce 2015 přístaviště a půjčovna lodí

Nymburk - Přístaviště a půjčovna lodí. To je výhled společnosti Vodní cesty na Labi, která začala pracovat na budování veřejných přístavišť.

Na Divadelním plese tančil 
Tesařík i hvězda Hollywoodu

Nymburk /FOTO/ - Tančilo se v nymburském Obecním domě. Přijel i baleťák a herec Vlastimil Harapes.

Kamiony přestanou od léta 
jezdit do centra Nymburka

Nymburk - Krajská silnice nepovede přes centrum, ale po obchvatu. Kamionů z Lysé se to zatím nedotkne.

Miminkem týdne je Adélka Pospíšilová 
z Českého Brodu. Gratulujeme!

Nymburk, Český Brod – Adéla Pospíšilová se narodila 9. ledna 2014 v 8.27 hodin mamince Miladě a tátovi Evženovi.

Svatební veletrh u Gregorů ve znamení koláčků, účesů a krásných šatů. A tučňáka!

Nymburk /FOTO/ - Svatební veletrh se konal v Nymburce vůbec poprvé. Nutno vyřknout hned na začátku, že na vysoké úrovni. Člověk by měl až chuť strčit hlavu znovu do chomoutu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT