VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOLANA BOHÁČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kostel v Sadské rozezněl soul a blues

Sadská /FOTOGALERIE/ - Spirituály v netradičním aranžmá, soul, blues a dokonce i flamenco v podání zpěvačky Ireny Budweiserové rozezněly prostor kostela sv. Apolináře v Sadské. 

Bagry a stavební dělníci obléhají Sadskou

Sadská /FOTOGALERIE/ – Bagry, rozkopané ulice, stavební materiál a dělníci v montérkách. Tak vypadá léto v Sadské. Město buduje nové chodníky, ulice, parkovací místa, přechody a podobně. Mnoho staveb je již hotových, na některých se pracuje a řadu z nich radnice ještě chystá.

Sadská bojuje proti sinicím ultrazvukem

Sadská – Jezero na kraji městečka Sadská je už dlouhá léta oblíbeným místem ke koupání. Podobně jako další přírodní koupaliště v Čechách se ale i tato pískovna potýká s přemnoženými sinicemi. Radnice zkouší s těmito prastarými organismy bojovat pomocí ultrazvuku.

Hořící nedopalek zapálil balkon ve čtvrtém patře

Milovice - Černý hořící dým překvapil v sobotu po poledni obyvatele Mladé. Linul se z bytu ve čtvrtém patře v panelovém domě. Rodina zrovna nebyla doma, když jim začal hořet balkon. Podle zasahujících hasičů požár zapříčinil nedopalek, který tam hodil neznámý kuřák bydlící v jednom z bytů ve vyšších patrech.

Dům hrůzy se proměnil v krásné bydlení

Sadská - Takzvaný dům hrůzy v Kostelní ulici mezi budovou České spořitelny a obchůdkem se zeleninou byl ještě před rokem noční můrou radnice. Ta ovšem nájemníkům, kteří dům doslova zdevastovali, neprodloužila smlouvy a pustila se do rozsáhlé rekonstrukce. Opravené byty nyní nabízí mladým rodinám.

Suchý poldr by zabránil dalším povodním na Mrlině

Nymbursko /INFOGRAFIKA/ - Plán na vybudování poldru Nepokoj opět ožívá. Povodí Labe kreslí plány.

Sadská podporuje životní prostředí: multikáru vyměnila za elektrickou "rikšu"

Sadská - Techničtí pracovníci sadské radnice do nedávna využívali dvě klasické multikáry. Jedna však dosloužila, tak se vedení města rozhodlo nahradit ji elektromobilem. Tříkolka má čistě elektrický pohon a může jet rychlostí až 50 km za hodinu.

Občanská poradna pomohla šikanované ženě

Nymburk - Magda je zaměstnaná už pět let na stejném místě. V prvních letech byla se svou prací spokojená, vyhovoval jí kolektiv i náplň práce. Před půl rokem ale přišel do firmy nový nadřízený a od té doby se její situace dramaticky změnila k horšímu. Magda se ze všech problémů nakonec úplně zhroutila.

Autorská muzika rozezní foyer nymburského kina

Nymburk – Večer, při kterém se na pódiu vystřídá několik písničkářů s vlastní autorskou tvorbou, nabízí neopakovatelnou kulturní podívanou a autentický kontakt publika s neznámými i známějšími interprety. Tak vypadá pořad zvaný Open Mic. První akce tohoto typu pod názvem Kinoty – Nymburský Open Mic se odehraje ve foyer nymburského kina už ve středu 28. března od 19 hodin.

FOTO: Kostelu v Kostelní Lhotě bude do května chybět věž

Kostelní Lhota - Neobvyklý pohled se naskytne v těchto dnech lidem, kteří projíždějí Kostelní Lhotou. Dominantě obce, římsko-katolickému kostelu ve středu vesnice, chybí věž. V pondělí ji za pomocí jeřábu a lan sundali a čeká ji velká oprava. Novou věž by mohl mít kostel v průběhu května. Do té doby zbývající část kostela kryje provizorní střecha. Hodiny, které zdobily starou věž, obec rovněž nechá opravit. Po renovaci strojku, ciferníku i ručiček budou ukazovat čas na zbrusu nové věži.

Ženy už nemusejí kvůli ultrazvuku dojíždět až do Nymburka

Rožďalovice - V gynekologické ambulanci v Rožďalovicích mohou ženy nově absolvovat také ultrazvukové vyšetření. Dřív kvůli němu musely až do Nymburka. Na modernizaci vybavení ordinace, kterou provozuje nymburská nemocnice, přispěla i sama rožďalovická radnice. Ta nechala rekonstruovat také celé zdravotní středisko.

Některé opravy silnic v okolí Lysé se přesouvají na příští rok

Lysá nad Labem - Před několika dny oficiálně začaly práce týkající se rekonstrukce nadjezdu ve městě. Od půlky dubna bude přemostění nad železnici zcela uzavřeno. Souběžně s touto velkou stavbou, která na rok a půl rozdělí Lysou na dvě půlky, se měly opravovat i další silniční tahy, po nichž Lysáci denně jezdí do práce. Velká část se jich ale posune na příští rok.

V Poděbradech ocenili letce, skauty, ale i pedagogy, sportovce a podnikatele

Poděbrady - Galavečer, při němž starosta města předal ocenění občanům města, se už 14. rok koná u příležitosti Dne Poděbrad. Letos ceny dostali umělci, pedagogové a vychovatelé dětí a mládeže za svou dlouholetou činnost, ale také mladí a nadějní sportovci za vzornou reprezentaci. Především ti jistě ocenili výběr moderátora galavečera. Byl jím český sportovní redaktor a televizní komentátor Petr Vichnar. 

Obce opět začaly plánovat Labskou cyklostezku

Nymbursko - Úsek cyklostezky mezi Čelákovicemi a Nymburkem je takovým bolavým místem celé Labské cyklostezky. Ta by měla vést od pramene podél celého Labe až do Německa. Mezi zmíněnými městy však cyklisté stále jezdí po pěšinách.

Oběti holocaustu připomínají květy

Milovice - Žáci Základní školy T. G. Masaryka se zapojili do mezinárodního projektu Krokusy, jehož cílem je připomenout veřejnosti dětské oběti holocaustu. Ke každému na jaře vykvetlému krokusu v okolí budovy školy položili milovičtí žáci kartičku se jménem a příběhem zemřelého dítěte.

FOTO: Do ateliéru Kuba zavítalo jaro

Kersko - Přestože tomu teploty venku neodpovídají, blíží se jaro. Sérii prvních jarních výstav a programů, které ohlašují blížící se Velikonoce, odstartovali v Ateliéru Kuba v Kersku. Hned o první březnové sobotě ho navštívila Lucie Trešlová se svými květinovými členkami, věnečky, hřebínky či brožemi. Každá žena i holčička, která se v sobotu u Kubů zastavila, zatoužila po nějakém jejím výrobku.

V Lysé začíná jezdit senior taxi

Lysá nad Labem - Od čtvrtka ve městě funguje na zkoušku nová služba pro seniory - takzvané senior taxi. Za pouhých deset korun se mohou starší lidé nechat dovézt k lékaři či do lékárny. 

Oprava silnice z Kounic do Bříství začne později

Kounice - Silnice spojující Kounice s Břístvím i hlavní tah z dálnice na Český Brod je už po léta v příšerném stavu. Letos má kraj na její opravy konečně peníze.

Kostomlaty a Hradištko propojí lávka přes Labe

Kostomlaty nad Labem, Hradištko - Jednání o stavbě lávky pro chodce a cyklisty přes Labe, která by spojila dvě vesnice na protilehlých březích řeky, trvá už dva roky. Středočeský kraj kdysi přislíbil, že projekt zaplatí, když jej obce připraví. Nyní se vše řeší opět od začátku, protože lávka bude muset kvůli budoucí přestavbě zdymadla stát o něco výš proti proudu řeky. O přestavbě plavební komory se bohužel obce dozvěděly teprve nedávno.

Kvůli požáru mrazíren uhynulo v potoce přes 300 kilogramů ryb

Mochov - Rozsáhlý požár mochovských mrazíren nepředstavuje katastrofu jen pro samotnou firmu, ale i pro čelákovické rybáře. Voda znečištěná hasební pěnou a odpadem z požáru natekla kanalizací přímo do potoka Výmola a otrávila více než 300 kilogramů ryb. 

Žáci píší knihu o odbojáři a chystají výstavu o válečných letech

Milovice - Děti z milovické základní školy s pomocí pamětníků a na základě bádání v archivech a kronikách připravili výstavu o tom, jak žili školáci ve válečných letech 

Nebezpečné jízdy cyklistů přes Labe vyřeší nájezdy

Lysá nad Labem - Cyklisté si už dlouhá léta stěžují, že jízdy přes Labe po mostě v Litoli jsou nebezpečné. Před patnácti lety, kdy se most stavěl, asi nikdo nemyslel na seniorky, které jezdí do Lysé na kolech na nákupy. Teď je naděje, že se to změní. Lysá chce nechat postavit nájezdy pro cyklisty, které budou navazovat na cyklotrasy podél Labe.

Dopravní stavby Lysou a okolí na čas odříznou od světa

Lysá nad Labem - Rekonstrukce nadjezdu, oprava silnice z Litole do Starého Vestce, opravy na dálnicích D10 a D11 a rovnání jiřické zatáčky zkomplikují lidem z Lysé a okolí dopravu do Prahy.

Nemocnice zakázaly kvůli chřipce návštěvy

Nymbursko - V pondělí zakázala návštěvy nemocnice v Městci Králové a nymburská nemocnice k tomuto opatření přikročila už dokonce minulý týden. Podle nejnovějších informací z krajské hygienické stanice sice v regionu přibývá lidí nemocných chřipkou, nicméně stav epidemie zatím nenastal. 

Stavba zařízení pro seniory budí rozpaky

Nové Zámky - V malé vesničce Nové Zámky spadající pod obec Křinec zamýšlí firma AZ Elektrostav vybudovat senior klub, tedy ubytovací zařízení pro seniory a imobilní osoby. Tento záměr existuje zatím pouze ve formě návrhů a u části místních obyvatel vyvolává sporné odezvy.

V Milovicích chce postavit supermarket Lidl i Billa

Milovice - Dva obchodní řetězce by v Armádní ulici mohly otevřít už koncem roku.

Litolské děti pojedou do školy dvacet minut

Lysá nad Labem - Odříznutá od dalších částí Lysé nad Labem zůstane čtvrť Litol rok a půl v době demolice a stavby nového železničního nadjezdu. Místní lidé mají obavy především z dopravy dětí do školek a škol.

Pohotovost pro dospělé se přesunula do nemocnice

Nymburk – Pohotovost pro dospělé fungovala dlouhá léta v nymburském Obecním domě. Od zítřka ji tam ale pacienti nenajdou. S akutními problémy budou muset do nymburské nemocnice, která bude nově od 1. února lékařskou pohotovost pro dospělé v Nymburce zajišťovat.

Pátý ročník Zimního jezdeckého poháru otevřelo úvodní kolo v Hradištku

Hradištko - V pořadí již pátý ročník Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace odstartoval v sobotu 27. ledna v Hradištku. Pro jezdce byly připraveny celkem tři bodované seriálové soutěže. Hned ve dvou z nich nenašel přemožitele Petr Vlašic.

Místo autem budou jezdit lidé z Litole na kole

Lysá nad Labem - Už v dubnu se definitivně uzavře nadjezd přes železnici, spojující městskou část Litol se zbytkem města. Především obyvatelé Litole se oprávněně obávají dopravních komplikací.

AKTUALIZOVÁNO

Na Nymbursku Drahoš porazil Zemana

Nymbursko – Ačkoli prezidentský post obhájil opět Miloš Zeman, v našem regionu by lidé měli hlavou státu raději Jiřího Drahoše, podobně jako v dalších středočeských okresech.

Spolu s nadjezdem se bude opravovat i most přes Labe

Lysá nad Labem - Ještě letos by měl kraj nechat opravit asi pět kilometrů dlouhý úsek silnice od Starého Vestce až po Litol. Oprava by se týkala i mostu přes Labe. O tom, kudy budou jezdit místní obyvatelé, se zatím jedná. Zároveň s mostem se totiž bude stavět také nový nadjezd přes železnici.

Cyklověž v Poděbradech se začne stavět v březnu

Poděbrady - Původně měla stát automatická kolárna u poděbradského nádraží loni na podzim. Kvůli zpřísnění podmínek k získání dotace se ale termín posunul na letošní březen. Nyní město muselo znovu kvůli drobné chybě zadat veřejnou zakázku. To by ale nemělo březnový termín ohrozit.

Nymburk má nový plán a výstražný systém pro případ povodně

Nymburk - Město Nymburk a okolní vesnice mají nově zpracovaný digitální povodňový plán. Na jeho základě také vybudovaly výstražný systém, který by měl lidi varovat před velkou vodou. Dá se použít i jako městský rozhlas.

OBRAZEM: Děti putovaly po stopách Andersenovy Sněhové královny

Sadská - V sobotu odpoledne se děti ze Sadské a okolí přenesly do Andersenovy pohádky o Sněhové královně a pomáhaly zachraňovat odvážné Gerdě začarovaného přítele Kaje.

Uzavření nadjezdu budou doprovázet výluky vlaků

Lysá nad Labem – Ačkoli nadjezd začnou bourat až v půli dubna, první komplikace spojené s železniční dopravou mohou lidé očekávat už v březnu. Měli by se připravit na výluky. Kdy se začnou opravovat páteřní ulice ve městě, zatím jasné není.

Opravy historické kaple postupují do další fáze

Nymburk - Základy a spodní část zdiva kaple svatého Jana Nepomuckého na břehu Labe se zbavily vlhkosti. Navíc je památka v noci kouzelně osvětlena. Radnice tím dokončilo další etapu rekonstrukce kaple.

Divocí koně z Milovic poputují do dalších rezervací

Milovice - Pastvinu divokých koní v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích opustí za pár dní transport prvních deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou dvě unikátní východočeské lokality, přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

Cyklověž využilo už tisíc zákazníků

Lysá nad Labem - V pondělí si do parkovací věže pro jízdní kola v Lysé uschoval svůj bicykl tisící cyklista. Cyklověž stojí u nádraží už od začátků prosince a vejde se do ní 118 kol.

V Lysé a Poděbradech Drahoš porazil Zemana

Nymbursko /ANKETA/ - Výsledky prvního kola prezidentských voleb na Nymbursku se jen málo lišily od těch celorepublikových. V některých městech vyhrál Drahoš. Jinde naopak Zeman na celé čáře.

Volební komisi v Lysé překvapila kontrola z kraje

Nymbursko - V Lysé komise tradičně navštěvuje i domov seniorů, takže každoročně hlásí nejstaršího voliče v regionu. Oproti tomu Milovice zase mívají v průměru voliče poměrně mladé. Někde se volilo v nových prostorách, jinde se zase úplně vyměnila volební komise.

Práce na nadjezdu v Lysé začnou 1. března

Lysá nad Labem – Práce na železničním nadjezdu mezi Litolí a Lysou nad Labem by podle krajského úřadu měly začít v prvním březnovém dni. Zcela uzavřen ale bude až v dubnu. Řidiči budou muset nejspíš jezdit přes Stratov.

SLEDUJEME ON-LINE

Na Nymbursku se volí ve školách, hospodách i knihovnách

Nymbursko – Volba prezidenta České republiky začíná dnes i na Nymbursku ve 14 hodin a lidé budou mít možnost odevzdat svůj hlas jednomu z kandidátů až do 22 hodin.

V Milovicích chtějí postavit menší aquapark

Milovice - Město by chtělo vybudovat vlastní plavecký bazén. Momentálně je vše teprve v přípravné fázi. Pracuje se na průzkumu lokality vedle rozestavěného vědeckotechnického parku, kde by mohl bazén stát.

Členové komisí dostanou šedesát korun na hodinu

Nymbursko – Studenti a senioři bývají nejčastějšími členy volebních komisí. Průměrná odměna šedesát korun za hodinu jim většinou stačí. Podle Svazu měst a obcí je však nízká částka demotivující a může přispět k chybám. Jako po posledních volbách do poslanecké sněmovny, kdy nechal Nejvyšší správní soud přepočítat preferenční hlasy v celém Středočeském kraji.

Lidské jídlo může zvěři přivodit smrt

Nymbursko – V teplé zimě lesní zvěř ani ptáci přikrmovat nepotřebují.

Nymburk se představuje jako město cyklistů na břehu Labe

Nymburk /ANKETA/ – Město bude používat na plakátech a propagačních materiálech jednotný styl.

Knihovna láká milovníky historie

Milovice - Knihovna už nějaký čas pořádá zajímavé přednášky historičky a učitelky Marie Kořínkové. Na její povídání o historii plná nadšení se mohou čtenáři těšit i v letošním roce. První zastávka bude 16. ledna v Mezopotámii. 

Právník zdarma poradí s dluhy nebo rozvodem

Lysá nad Labem - Poradenství v oblasti občansko-právních vztahů nabízí od poloviny ledna Rodinné centrum Parníček. Dotazy ohledně majetku, manželství či dluhů mohou zájemci konzultovat s advokátkou Radkou Bláhovou.

Zima na krku. A tak míříme za teplem

Nymbursko /ANKETA/ – V zimě za teplem. Očekávat, že našinec změní ze dne na den svoje dovolenkové priority, by bylo naivní. Egypt, Dominikánská republika, Kanárské ostrovy, ale i Zanzibar, Kuba a Kapverdy. To jsou destinace, o které mají Češi zájem. Prostě teplo a sluníčko jako kompenzace české (ne)zimy. Potvrzují to oslovené cestovní kanceláře v regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT