VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všechlapy: hospoda i zasíťování parcel

Všechlapy - Ve Všechlapech zdárně rozjeli záchranu kultovní hospody, opravili část veřejného osvětlení a připravili několik desítek parcel na stavbu rodinných domků. Většina už je prodaná. Tahle obec totiž pod stávajícím vedením evidentně vzkvétá.

29.11.2016
SDÍLEJ:

Všechlapy: oprava hospody i zasíťování parcelFoto: DENÍK/Ivana Šmejdová

Budování obce ku prospěchu jejích obyvatel je nikdy nekončící proces, stále je něco důležitého potřeba. O tom ví své asi každý starosta, všechlapského starostu Miroslava Šnejdara nevyjímaje.

HOSPODA I NOVÉ PARCELY
Nymburský deník se právě od něj nedávno dozvěděl o úspěšném dokončení 1. etapy rekonstrukce hospody, která je součástí novodobé historie obce, bohužel však vinou posledního majitele nejenže nesloužila svému účelu, ale těžce chátrala. Obci se podařilo objekt koupit a začít několika etapovou rekonstrukci. Ve finále zde bude k dispozici velký sál pro společenské a kulturní akce jako dřív, restaurace a nově také obchod. Dokončení 1. etapy, v níž došlo k základnímu zabezpečení budovy, je příslibem, že se vbrzku podaří zvládnout vše další.

Ale to není všechno. Všechlapy patří k obcím, které se rozrůstají, poněvadž můžou nabídnout nové stavební parcely v příjemné a výhodné lokalitě. Ovšem pro to je potřeba něco udělat. „Obec nabízí nové pozemky v lokalitě Sad. V 1. etapě jich bylo čtyřicet čtyři, ve druhé jich máme k dispozici dvacet čtyři. Nešlo by to však bez zasíťování, proto máme smlouvu s firmou, která zasíťování provádí. V tuhle chvíli už máme deset parcel prodaných a zbytek je už vlastně zamluvený," přibližuje situaci starosta Šnejdar.

Všechlapy mají v současné době kolem 740 obyvatel a růst zřejmě ještě není u konce. „Další možnosti pro výstavbu rodinných domků existují v soukromé sféře. Proto bychom chtěli v roce 2017 žádat o změnu územního plánu, při níž bychom chtěli zhodnotit některé soukromé subjekty právě vzhledem k možné výstavbě rodinných domů," říká starosta.

DALŠÍ PLÁNOVANÉ INVESTICE: ŠKOLKA I RADAR
Tím však plány vedení Vše-chlap do budoucna zdaleka nekončí. Kromě pokračování akce „hospoda" se hlásí o investici mateřská škola, rovněž by měla podle všeho klapnout dotace na osázení valu stromy a zelení v obytné lokalitě, který je těžko přístupný a špatně se udržuje.

Dlouhodobým problémem Všechlap je ohrožení bezpečnosti v obci v důsledku silného provozu a častému překračování povolené rychlosti ze strany řidičů na průtahu obcí. Obec proto usiluje o instalaci radarua jedná o tom, zatím bezvýsledně, s městem Nymburk, které je kompetentní v této věci rozhodnout. Nymburský deník o tom informoval v sobotním vydání.

SPOLKOVÝ ŽIVOT JEDE
„Fungují u nás dobře hasiči, podílejí se na řadě akcí pro občany. Letos jsme investovali dvě stě tisíc korun z vlastních zdrojů do jejich výzbroje a výstroje, když dotace bohužel nedopadla. Na společenském životě v obci se podílejí i další spolky, místní T.J. Sokol nebo rybáři. Je fajn, že lidé mají zájem a aktivně se zapojují. Účastní se drakiád, čarodějnic, posvícení, rybářských závodů i rozsvícení vánočního stromu… Z toho máme spolu s ostatními zastupiteli radost. Víme, že se nesnažíme zbytečně," usmívá se starosta Miroslav Šnejdar.

Autor: Ivana Šmejdová

29.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolečská lávka v režii místních sokolů a dobrovolných hasičů přinesla báječnou zábavu.
53

FOTO: V Sokolči se vody nikdo nebojí

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

KRÁTCE: Autobusová síť se mění

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení