VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejně prospěšné práce pro obce i letos?

Záhornice - Obec využila v minulém roce 4 podpořená pracovní místa v oblasti veřejně prospěšných prací. Pro letošek se zpřísnily podmínky výběru nezaměstnaných, není vůbec jasné, zda bude moci obec přijmout na dotovaná místa pracovníky, kteří budou uklízet veřejná prostranství.

12.1.2017
SDÍLEJ:

Křinečtí nelení a budujíFoto: Archiv Milana Moce

Veřejně prospěšné práce je název projektu financovanéhoz Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky,   jehož cílem je zaměstnávat jedince obtížně umístitelné na volném trhu práce. Jedná se především o osoby s nižší úrovní vzdělání, dlouhodobou nezaměstnaností, vyšším věkem, popřípadě se zdravotním omezením.
Obce takto finančně podpořená pracovní místa vítají, Záhornice na Nymbursku není výjimkou.

V období od listopadu 2015 do konce října 2016 byla právě zde v rámci zmíněného projektu podpořena 4 pracovní místa  částkou více než 459 tisíc korun, což je pro malou obec významná finanční pomoc.

„Tito lidé se podíleli na úklidu obce.  Od jara do podzimu  především  sekali trávu, zjara prováděli prořezávku stromů,  čistili zarostlé břehy struh, na podzim hrabali listí. Kromě toho pomohli s vyrobením plata, na které mohly být umístěny kontejnery na plasty. Také upravovali veřejné prostranství kolem hřbitova i samotný hřbitov," vypočítává  starosta Záhornice Jiří Hladký.

Z jeho pohledu je tato forma podpory pro obce velmi přínosná, poněvadž úklid je nutné průběžně zajišťovat a díky pracovním místům podpořeným v rámci veřejně prospěšných prací nemusí vedení obce platit tyto lidi z obecního rozpočtu.

Vytváření pracovních míst veřejně prospěšných prací v rámci zmíněného projektu má pokračovat až do roku 2018, nicméně podle starosty Záhornice není jistě, za jakých podmínek. „Jednak se omezují finance, jednak se velmi zpřísnily podmínky výběru lidí, na něž se veřejně prospěšné práce mohou vztahovat. Dosud se jednalo  o nezaměstnané, kteří byli vedení na úřadu práce déle než 5 měsíců, teď už jsou to lidé, kteří tu jsou evidování déle než 12 měsíců. To už jsou většinou lidé s určitým stupněm invalidity. Když  se k tomu přičte celkový pokles nezaměstnanosti, moc lidí nezbývá. Konkrétně u nás v obci se jedná o 7- 8 žen v předdůchodovém věku a s určitým hendikepem, které těžko mohou vykonávat fyzicky namáhavou práci," říká starosta.

Jak to tedy bude letos, by se měli starostové dozvědět na schůzce, která se uskuteční na úřadu práce na přelomu zimy a jara.

Autor: Ivana Šmejdová

12.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení