VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Budiměřicích hodlají zatočit s černými skládkami v okolí

Budiměřice - Vedení obce chce instalovat závoru na polní cestu mezi nymburskou silnicí a Křečkovem

11.4.2016
SDÍLEJ:

Černé skládky v BudiměřicíchFoto: Archiv Marka Merhouta

S jarem se probouzí nejen příroda, ale také řada našich „pořádkumilovných" spoluobčanů. Těch, které ani voňavá krása rozkvetlých stromů a prvních jarních květin neodradí od vyvážení nepotřebných věcí 
a odpadu ze svých domovů 
a zahrad za humna, do míst procházek, cyklistických vyjížděk, ale i zdržování zvěře.

Vloni touto dobou jsme psali o černých skládkách v okolí Kamenného Zboží, letos se nad nimi rozhořčují v Budiměřicích a beztak nejsou jediní. Podle informací z obecního úřadu vysypal například majitel zeleného SUV s malým přívěsným vozíkem náklad směsi lepenky a kusů střešní krytiny na polní cestě od chlebské obalovny až po Šlotavu. A dal si dokonce práci 
s tím, že jej ohleduplně rozdělil několik hromádek, nejspíš proto, aby se snáze překonávaly.

Kuriózní stopu po sobě zanechal jiný frajer, který vyhodil nepotřebný domácí odpad na polní cestě u Velkých trav, spojující nymburskou silnici směrem na Budiměřice s Křečkovem v místě za sjezdem z obchvatu. Na kupě obsahující krom jiného růžové ložní prádlo nepochopitelně naivně zanechal ještě vzorek výplatních pásek! Hříšník patrně neví, že staré výplatní pásky by měly skončit ve skartovacím stroji a krom dalších citlivých dat na sebe nechal přímo na místě činu své jméno. Policie České republiky jej tak může poměrně snadno vypátrat.

„Jde o lokalitu, kde se auto snadno schová a může diskrétně skládat odpad. Protože to je opakovaný problém, naposledy jsme tam likvidovali skládku použitých pneumatik v říjnu minulého roku, rozhodli jsme se zabránit vjezdu vozidel na cestu instalací závory. Ale to není v naší kompetenci, museli jsme požádat odbor dopravy MěÚ Nymburk.V současné době běží správní řízení, a pokud dostaneme souhlas, závoru postavíme," uvádí starosta Budiměřic Marek Merhout s tím, že skládkování se tím určitě zabrání, ale může to zkomplikovat život pěším návštěvníkům lesa nebo cyklistům. Není to však jediná možnost výletů do přírody v okolí Budiměřic, proto se dají jen těžko odhadovat reakce obyvatel předem.

„V této lokalitě mají své zařízení Vodovody a kanalizace Nymburk a obec je s nimi předběžně domluvená, že po instalaci závory provedeme společné vyčištění toho lesa," naznačuje starosta Merhout, že pouhou instalací závory péče obce o zmíněnou lokalitu, 
a nejen ji neskončí. Pořádek by měl být všude.

Autor: Ivana Šmejdová

11.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení