VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ukázková hodina o světě bank gymnazisty bavila

Poděbrady - Studentům Gymnázia Jiřího z Poděbrad přiblížil čelní bankéř bankovní svět a podnikání

24.9.2015 1
SDÍLEJ:

Ukázková hodina o bankovnictví na poděbradském gymnáziuFoto: DENÍK/ Ivana Šmejdová

Studenti maturitních ročníků poděbradského gymnázia absolvovali ukázkovou hodinu na téma, které je navýsost aktuální: bankovnictví, bankovní podnikání a vůbec svět velkých peněz a dnešní člověk v něm. Poněvadž jak připomněl studentům v úvodu přednášející Leoš Pýtr, který patří k našim předním bankéřům, bez peněz a bez bank se neobejdeme, ať se nám to líbí, nebo ne.

Přednáška se uskutečnila 
v rámci projektu Bankéři do škol, který připravila Česká bankovní asociace. Projekt vznikl před rokem a spočívá 
v tom, že čelní představitelé bank hovoří se studenty středních škol (gymnázií) o bankovním světě z pohledu odborníků.

„Cílem je přiblížit studentům bankovní svět, ukázat, že bankéři jsou jenom lidi, vysvětlit jim, o čem je bankovní podnikání, říci jim, že má nějaká pravidla. V podvědomí lidí je totiž velmi často zakořeněno, že bankovní svět je trochu špinavý. Jinými slovy jde o to, ukázat studentům bankovní svět zbavený některých mýtů," nastiňuje záměr České bankovní asociace Leoš Pýtr.

Pak už předstoupil před před studenty dvou čtvrtých ročníků a oktávy a zahájil přednášku, která byla rozdělená na dvě části. Ta první byla věnovaná bankovnímu světu, ve druhé se zabýval využíváním on-line bankovnictví, a hlavně kybernetickou bezpečností. Studenti tak měli možnost dozvědět se nejen základní informace, ale ryze praktické postřehy, nebo se zamýšleli společně nad tím, jak budou banky vypadat za deset let.

„Proč by vás mé povídání mělo zajímat? Protože jde 
o peníze!! Je možné mě přerušovat dotazy, potleskem nebo se mnou nesouhlasit? No, samozřejmě, že ano!" zahájil ukázkovou hodinu bankéř Leoš Pýtr a hned začal studenty bavit. Ve chvíli, kdy jim na sebe prozradil a fotkami doložil, že v jejich věku chtěl být heavymetalový kytarista a zpěvák, ale že to bohužel nedopadlo, už byli všichni na jeho straně. Soustředěně ho sledovali po celou dobu trvání přednášky, se zájmem odpovídali na jeho dotazy a sami se ptali.

Ukázková hodina o bankovnictví na poděbradském gymnáziu se účinkem určitě neminula. Nymburskému deníku to potvrdili i sami studenti. „Je fajn, že nám o tom někdo povídá přímo z pohledu té banky. Je to jiné, než když 
o tom čteme v učebnici. A je to příjemná, taková neformální přednáška," shodly se studentky oktávy Klára Brodská a Eva Maršalová.

Autor: Ivana Šmejdová

24.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy.
35

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.
65

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Nymburské pivní speciály uspěly v Žatci

Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály. 

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení