VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavba kruháku v Sadské omezí provoz i na Nymburk

Sadská -Stavební práce si postupně vyžádají objížďky na Milčice a na Nymburk. Přesune se i autobusové nádraží.

12.7.2011 10
SDÍLEJ:

Kvůli stavbě kruháku v Sadské se přesune i autobusové nádražíFoto: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Jedna z rozměrově největších, nejfrekventovanějších a také nejproblematičtějších.

Tak se mluví o zásadní křižovatce v Sadské, z níž se dá jet směry na Nymburk, Prahu, Milčice a Poděbrady. Během deseti následujících týdnů by měla doznat radikálních změn a proměnit se v kruhový objezd. Práce začínají právě dnes a vyžádají si řadu dopravních omezení.

O plánu výstavby informuje mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková. „Stavba je rozdělena na dvě etapy. První etapa bude spuštěna po frézování vozovky, které proběhne za provozu. Frézovat se začne ve středu 13. července,“ uvedla Tomčíková.

Podle našich informací bude provoz zhruba na týden stažen do méně pruhů.

Daleko větší komplikace čekají šoféry v dalším období. „Zhruba za týden bude uzavřena křižovatka ve směru na Milčice. V důsledku uzavírky bude v Sadské přesunuto autobusové nádraží z Husínku na Palackého náměstí. Obousměrná objízdná trasa povede ze Sadské ve směru na Prahu, dále pak po silnici do Třebestovic a na obec Milčice,“ popisuje první objížďku mluvčí nymburské radnice.

Ani to by však neměl být ten největší zádrhel. Ten se dá očekávat se startem druhé etapy budování kruháku, kdy bude uzavřen směr na Nymburk a objížďka pro osobní auta povede po místních komunikacích v Sadské. Laicky řečeno, auta budou muset zahýbat už za nadjezdem ve směru od Poděbrad do malých místních ulic a objížďka povede i kolem základní školy. A to se zřejmě bude týkat i září, kdy už školáci opět zasednou do lavic. Toho si je vědoma i starostka Sadské Cecílie Pajkrtová. „Tady se provoz bude muset koordinovat s fungováním základní školy, a část odpovědnosti bude zřejmě i na našich strážnících,“ upozorňuje starostka.

Nákladní auta by se na tuto objížďku dostat neměla, ta budou muset zajíždět až do Kostelní Lhoty.

Situaci navíc komplikuje fakt, že není jasné, kdy přesně druhá etapa, a tedy uzavírka na Nymburk, začne. „V současné době bohužel není možné přesně říct, kdy bude dokončena první etapa a začne druhá etapa. Řidiči budou o aktuálních uzavírkách informováni prostřednictvím dopravního značení. Upřesňující informace budeme poskytovat průběžně,“ slibuje Tomčíková.

Výsledek by přes zhruba dvou a půl měsíční omezení měli ocenit všichni obyvatelé Sadské i projíždějící řidiči. „Já prosím všechny naše obyvatele o maximální trpělivost v době výstavby. Nicméně kruhový objezd by měl značně uklidnit dopravní situaci ve městě, proto se na celou věc díváme veskrze pozitivně,“ uzavřela Pajkrtová.

Výstavbu kruhového objezdu platí krajský úřad, jemuž silnice patří. Na projekt získal dotaci z evropských fondů, jejíž přesná výše se nám včera nepodařila zjistit. Faktem je, že o kruháku už se mluví několik let a diskutovalo se o částce kolem 12 milionů korun.

Na křižovatce se odehrálo už několik vážných nehod, na dlouhých přechodech jsou v ohrožení především chodci. Zvláště pak děti, které tudy každé ráno chodí do školy.

Relativně nedávno se při průjezdu křižovatkou ve směru od Nymburka na Prahu převrátilo také hasičské auto spěchající k zásahu.

Autor: Miroslav Jilemnický

12.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy.
35

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.
65

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Nymburské pivní speciály uspěly v Žatci

Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály. 

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení