VYBRAT REGION
Zavřít mapu

INVENTURA DENÍKU: Nymburk trápí podle lidí nejvíc doprava a Azos

Nymburk -  Řešení dopravy ve městě, zinkovna na Zálabí, nedostatek dětských hřišť 
a absence pořádného místa ke koupání. Takové jsou podle obyvatel Nymburka největší problémy, které by podle nich měla vládnoucí garnitura řešit jako svou prioritu.

3.9.2014 16
SDÍLEJ:

Jednou z hlavních akcí, které se v Nymburce za poslední čtyři roky podařily, je rekonstrukce ulice Letců R.A.F.Foto: DENÍK/ Milena Jínová

Nymburský deník udělal stručnou inventuru toho, co se za poslední čtyři roky zdařilo 
a co naopak čeká nové zastupitele, kteří vzejdou z podzimních komunálních voleb.

Palčivým problémem od začátku letošního roku je výroba zinkovny AZOS na nymburském Zálabí, která obtěžuje svým zápachem celé široké okolí. První chyba byla, že radnice nedokázala zabránit, aby se firma tohoto typu dostala do těsné blízkosti rodinných domů.

Velkým problémem posledních let v Nymburce je jednoznačně doprava. Je to dáno historickým rozmístěním obytné části města, která je rozdělena oběma toky Valů a na severu města železničním uzlem. V posledních čtyřech letech se zastupitelé 
a radní města snažili přijít 
s několika projekty, které by situaci ve městě zlepšily. Ty byly zpracovány do Generelu města schváleného v březnu 2012. V první řadě je to vytěsnění tranzitní dopravy z centra, vybudování nových parkovacích míst před nádražím ČD, vybudování kruhových objezdů na Boleslavské třídě 
a oprava několika páteřních komunikací.
V případě vytěsnění kamionů z města se úkol zdařil napůl. Silnice 1. třídy č. 38 z Mladé Boleslavi na Kolín vedla ještě do nedávna přes centrum města, nyní je vedena po obchvatu a kamiony už město objíždí po něm. Vyhnat kamiony z města se ovšem zřejmě nepodaří nikdy, protože příjezd od Lysé nad Labem je bohužel nutný na křižovatku 
u městského bazénu, odkud se po Boleslavské třídě dostanou na obchvat.

Vybudovat kruhové objezdy na Boleslavské se doposud nepodařilo, stejně tak přestavba prostoru před nádražím, kde mělo vzniknout 30 nových parkovacích míst.

Během posledních dvou let město opravilo několik páteřních komunikací. Nový kabát získala Komenského ulice, celkové rekonstrukce se dočkala i nejdůležitější ulice na sídlišti Letců R.A.F. Město také začalo řešit energetickou úsporu, opravy se například dočkaly mateřské školky a panelové domy na sídlišti, nemocnice má nová okna. Město zřídilo energetický audit pro své obyvatele.

V letošním roce byla opravena opěrná zeď Velkých Valů.

Kdo u nás 4 roky vládl

Starosta: Miloš Petera (ČSSD)
Místostarostové: Zdeněk Vocásek (ODS)
Pavel Fojtík (TOP 09)
Zastupitelé: Jiří Kuhn, Markéta Literová, Šárka Janíková (Volba pro Nymburk), Aleš Toman, Jiří Petíra, Pavel Novák, Zdeněk Vocásek (ODS), Věra Beranová, Petr Šmíd (KSČM), Tomáš Omáčka, Jan Ritter (Nymburští demokraté), Vladimír marek, Félix Nzhabato, Miloš Petera, Věra Janišová, Tomáš Mach (ČSSD), Pavel Fojtík, Aleš Omáčka, Ilona Drahotová, Marek Velechovský, Karel Dáňa (TOP 09).

Autor: Milena Krejsová

3.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení