VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nymburk mění názvy 11 autobusových zastávek

Nymburk – Neděle 26. března bude dnem, kdy se zgruntu změní systém autobusové dopravy v Nymburce. Schéma nových linek je čerstvě prezentováno na stránkách města a v prvních dnech sklízí značnou kritiku ze strany některých obyvatel i opozičních zastupitelů.

27.2.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Miroslav S. Jilemnický

Vedení města se zástupci společnosti ROPID, která připravuje připojení Nymburka do systému Pražské integrované dopravy (PID), s čímž jsou veškeré změny spojené, budou svůj plán obhajovat na veřejném projednání ve středu 15. března od 18 hodin v malém sále Obecního domu. Nymburský deník se bude systému nových tras a reakcím obyvatel i radnice ještě podrobněji věnovat.

Čtěte také: Lidé dluží peníze nejčastěji za nájemné a za pokuty

Zástupci radnice však přišli s neméně důležitým faktem, a to s přejmenováním hned 11 autobusových zastávek. „K přejmenování dochází hlavně z důvodu neaktuálnosti jejich názvů nebo kvůli snadnější orientaci cestujících. Cestující, který přijede na náměstí od Sadské a příliš se v Nymburce neorientuje, bude nyní vědět, že zpět pojede autobus ze stejně pojmenované zastávky. V tomto případě dochází k přejmenování zastávky Nymburk, kulturní dům na Nymburk, náměstí," uvedl příklad starosta Pavel Fojtík.

Nové názvy jedenácti zastávek schválila Rada města na svém zasedání už 11. ledna. Nové názvy začnou platit s termínem připojení Nymburka do PID, tedy k 26. březnu.

Město Nymburk dlouhodobě vyjednávalo se společností ROPID o možnosti zapojení města do PID. „Z uskutečněných schůzek se zástupci organizace vyplynula vhodnost přejmenování autobusových zastávek, jejichž aktuální název již neodpovídá realitě a je pro cestující matoucí. V rámci projednávání nových licencí budou částečně měněny i trasy některých linek spolu s možností zrušení některé ze zastávek," doplnil starosta.

Z původních názvů zastávek mizí zaniklé firmy nebo nový název zpřesňuje její umístění.

Čtěte také: Prodejna zavřela. Zaměstnanci obce vozí lidi na nákup do sousední vesnice

STÁVAJÍCÍ I NOVÉ NÁZVY ZASTÁVEK A DŮVOD ZMĚNY NÁZVU
současný název - nový název: důvod změny
* Nymburk, aut. st. - Nymburk, hl. nádr.: Nový název lépe vystihuje možnost přestupu na vlak
* Nymburk, Drupol - Nymburk, Dopravní: Firma Drupol v tomto místě již nemá provozovnu. Nový název je volen podle přilehlé ulice
* Nymburk, kult. dům - Nymburk, náměstí: Kulturní dům již neplní původní funkci, zastávka je blíž k náměstí
* Nymburk, OSEVA - Nymburk, prům. zóna sever: Firma OSEVA již neexistuje, nový název upozorňuje na umístění v prům. zóně
* Nymburk, rest. sídliště - Nymburk, Letců R.A.F.: Nový název lépe vystihuje umístění zastávky
* Nymburk, Smetanova - Nymburk, nemocnice: Nový název počítá s budoucím přemístěním na Boleslavskou ke zdravotnickým zařízením
* Nymburk, Stavebniny - Nymburk, Jednota Habeš: Areál stavebnin již neexistuje
* Nymburk, žel. st. město - Nymburk, U Růžáku: Nový název lépe vystihuje umístění
* Nymburk, ŽOS - Nymburk, V Kolonii: Nový název lépe vystihuje umístění
* Nymburk, Drahelice, PDZ - Nymb., Drahelice, Mlýn Bašta: Firma PDZ neexistuje, nový název upozorňuje na kulturní památku
* Nymburk, Drahelice, rozc. PDZ - NB., Drahelice, odb. Kostomlátky: Nový název upozorňuje na umístění na křižovatce

Autor: Miroslav Jilemnický

27.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sokolečská lávka v režii místních sokolů a dobrovolných hasičů přinesla báječnou zábavu.
53

FOTO: V Sokolči se vody nikdo nebojí

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků
96

Rock of Sadská přilákal davy fanoušků

KRÁTCE: Autobusová síť se mění

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Festival Brod 1995 se definitivně vrátil do místa vzniku Rock for People

Český Brod /FOTOGALERIE/ – Původně to měla být před třemi lety jen oslava dvacetin festivalu Rock for People, který se na českobrodském hřišti Na Kutilce zrodil, když ale areál přestal stačit, přestěhovali jej pořadatelé do Hradce Králové. Nakonec se ale zrodila tradice – vzpomínkový festivalový den za rok nahradil koncert kapely Stromboli a další rok opět festival.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení