VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atmosféra v nymburské nemocnici? Klid před bouří

Nymburk -Nymburská nemocnice je v očekávání. Město ji má začít provozovat. Zůstane na postu ředitele oblíbený Luboš Zimola?

1.3.2011 24
SDÍLEJ:

Nemocnice v NymburceFoto: Deník/Lukáš Trejbal

Klid před bouří. Tak by se dalo pojmenovat aktuální ovzduší v nymburské nemocnici.

Město vyslalo do nemocnice ekonoma, který zjišťoval, jak na tom nemocnice je. Od pátku je na místě i účetní, která nahlédne do samotného účetnictví nemocnice.

„Ta provede hloubkový audit nemocnice. Město bude konečně vědět, zda je nymburská nemocnice v plusu nebo v mínusu,“ řekl místostarosta Pavel Fojtík.

Podle místostarosty se shromažďují informace pro zastupitele, kteří určí, jak se bude postupovat dál. „Vypracujeme zprávu a pak zastupitelé rozhodnou. Chceme zjistit, který provoz je v pořádku, který zaostává,“ uvedl Fojtík.

Může se prý objevit i nějaký strategický partner, který by do toho šel s městem, respektive s akciovou společností, kterou město vlastní.

Ve vzduchu visí otazník i nad současným ředitelem Lubošem Zimolou. Zůstane ve funkci i nadále? „Chci i nadále pracovat v nemocnici, kde je dobrá pracovní atmosféra a kde se dělá dobrá medicína,“ vyjádřil se ředitel Zimola s tím, že na ředitelování nebazíruje.

Několik sester z nymburské nemocnice se vyjádřilo k její současné nepřehledné situaci. Město chce začít provozovat nemocnici v průběhu března po společnosti Martina Vojtíška Nemocnice Nymburk.

„Je to tu takové ticho před bouří. Nevíme, k nám se moc informací nedostane,“ řekla jedna ze sester.

Oslovené sestry se shodují na oblibě současného ředitele Luboše Zimoly a zároveň dvakrát nemusí chirurga Vladimíra Marka, který na konci loňského roku ode­šel do nemocnice v Kutné Hoře, podporované Středočeským krajem. O Markovi se mluví v souvislosti s tím, že by se měl do Nymburka vrátit.

„Líbilo by se nám, kdyby ředitel Zimola zůstal, máme ho rádi. Je to vizionář, myslí to s nemocnicí dobře. Má dobrou vůli postavit špitál na nohy. Doktor Marek nám nadává. Děsíme se jeho návratu. Vždycky, když se něco v nemocnici dělo k horšímu, utekl. Personál ho v oblibě nemá, pacienti naopak ano,“ uvedla jiná ze sester.

Vedení města se k výměně ředitele staví opatrně. „Pan Zimola není na programu dne. Nikam neodchází. Je možné, že vznikne například tříčlenné vedení nemocnice, kde Zimola zůstane ředitelem lékařské části. Ekonomickou část však musí vést někdo jiný,“ myslí si místostarosta Pavel Fojtík.

Ředitel Zimola nechce opouštět nemocnici. „Jsem tady 27 let, odcházet nehodlám, chci i nadále nemocnici pomáhat. Jsem loajální s jakýmkoliv vedením, které je rozumné. Neztotožňuji se ale s vedením, které tady kdysi naprosto nehájilo zájmy lékařů. V minulosti odcházely z nymburské nemocnice celé týmy,“ vrátil se nazpět ředitel Zimola.

Otázkou také zůstává, kam by se případně vrátil chirurg Marek, když po jeho odchodu a odchodu jeho kolegů primář chirurgie Jaroslav Verner doplnil tým na kompletní. „Mám dokonce šest nových lékařů. Pět z nich je zde na plný úvazek, jedna lékařka na půl úvazku. Čtyři lékaři mají druhou atestaci, dva mají akademický titul Kandidát věd. Z hlediska kvality a vzdělání je tým doplněný. V rezervě mám ještě další dva lékaře, kteří mi pravidelně volají, jestli se neuvolnilo místo,“ vyjádřil se nedávno primář chirurgie Jaroslav Verner.

K postupnému předávání nemocnice městu se vyjádřil také současný mluvčí nemocnice Tomáš Cikrt. „V současnosti probíhá audit, spolupráce běží bez problémů. K dalším výpovědím, pokud vím, nedochází. V nemocnici je klid. Dokonce dnes nastoupil nový primář Gynekologicko - porodnického oddělení, MUDr. Jindřich Koudela,“ vyslovil Cikrt.

Autor: Lukáš Trejbal

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
11

Nemocnice by braly víc zdravotních sester

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na linku důvěry a Centrum psychoterapie Mladá Boleslav se na konci školního roku obrací především rodiče, kteří chtějí poradit, jak potrestat dítě za špatné školní výsledky. Rodiče často zapomínají na mnohem důležitější věci a prospěch staví na první místo. To je ale chyba. Jak se správně zachovat a jak s dítětem případné špatné známky řešit, nám poradila zakladatelka centra a psychoterapeutka Renata Nekolová.

KRÁTCE: Letní kino míří pod hradby

Nymburk – Kinematograf bratří Čadíků bude promítat v Parku Pod Hradbami od neděle 23. do středy 26. července každý den po setmění (cca 21 hodin).

Šancí může být rekvalifikace na chůvy

Nymbursko – Je jim víc než 50 let, ocitly se bez zaměstnání a přes veškerou snahu zjišťují, že na trhu práce o ně není zájem. Řeč je o ženách středního věku. Mají ještě vůbec šanci?

Vyvlastnění půdy může zdržet stavbu obchvatu o dva roky

Lysá nad Labem - Pět pozemků pod budoucím obchvatem v Lysé nad Labem stále není dořešeno, tedy nejsou vykoupené ani směněné.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies