VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejnebezpečnější křižovatku vidí Poděbradští na Žižkově

Poděbrady – Nejnebezpečnější křižovatka ve městě. Právě tu hledají obyvatelé lázeňského města. Zajímavý projekt prezentují facebookové stránky Město Poděbrady. „Po několika dnech dojde k vytvoření ankety a Vy rozhodnete, kterou křižovatkou by se mělo město důkladně zabývat,“ vyzývají autoři akce. 

8.8.2017
SDÍLEJ:

Právě tuto křižovatku uvádí Poděbradští nejčastěji jako nejnebezpečnější ve městě. Foto: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Nejnebezpečnější křižovatka ve městě. Právě tu hledají obyvatelé lázeňského města. Zajímavý projekt prezentují facebookové stránky Město Poděbrady. „Po několika dnech dojde k vytvoření ankety a vy rozhodnete, kterou křižovatkou by se mělo město důkladně zabývat,“ vyzývají autoři akce.

UVÁDĚNÉ NEBEZPEČNÉ KŘIŽOVATKY:
Budovcova X Jeronýmova, Jiřího náměstí u cukrárny, Revoluční X Za Nádražím, U Struhy u pekárny, Opletalova X Palackého, Komenského X Palackého, Opletalova X Lidická

Svůj názor vyjadřují desítky lidí. Už nyní má ale anketa jasného favorita. Nejvíce vyjádření směřuje k žižkovské křižovatce ulic Jeronýmova a Budovcova. Tu lze nalézt na okraji žižkovského sídliště a podle mnohých je naprosto nepřehledná, z čehož pramení i časté dopravní nehody. „V jednom týdnu se na tomto místě staly tři nehody, a to nebude konečný stav. Pokud bude anketa, tak tahle křižovatka je jasný TOP ,“ píše Jiří Kánský. Především u Žižkovských nachází pochopení. Například u Miroslava Třísky. „Já žiju od narození na Žižkově v ulici V Kolonii a co se děje na křižovatce na růžku Budovcova/Jeronýmova, to nemá obdoby. Ať se tím už někdo začne zabývat, nebo se čeká zas na další nehodu, anebo na nějaký smrťák?“ ptá se ve svém příspěvku Tříska. A Olga Deverová k této křižovatce dodává: „Nechci to vidět, až začne škola.“

Jiří Devera si všímá, že problém je často na straně řidičů. „Kdyby dodržovali stopku, tak se tam nehody nedějí. Jezdím tam denně a nedodržení je na denním pořádku,“ říká Devera.

Sami jsme se přesvědčili, jak to na křižovatce vypadalo během pondělního dopoledne. Hlavní ulicí je Budovcova mířící od železničního přejezdu směrem na sídliště. Ovšem také kolmá Jeronýmova je dlouhou ulicí a na kříženích s ostatními ulicemi je hlavní. Pouze v tomto místě je vedlejší. Při našem příjezdu ke křižovatce po Jeronýmově, tedy vedlejší, zastavila i auta jedoucí po hlavní a čekala, zda do křižovatky nevjedeme. Jeden z řidičů přijíždějící po hlavní dokonce gestem poděkoval, že jsme mu dali přednost! „Já tu také zastavuji, ať jedu odkudkoliv. Značení se stopkou je sice výrazné, ale řada řidičů je po dlouhé Jeronýmově rozjetá a zřejmě to nezavnímá včas,“ přemýšlí žena ze sídliště.

Ačkoliv zmíněnou křižovatku uvádí nejvíce respondentů, své „příznivce“ mají i další poděbradská rozcestí. Třeba Lukáš Růtů píše: „Jana Opletala – Palackého ulice. Nepřehledná křižovatka kvůli parkujícím autům. Dobré by bylo aspoň tam dát zrcadlo, opravdu tam není vidět zleva,“ píše Růtů.

Michael Grznár zase kritizuje situaci v centru města. „Něco by se mělo udělat s úseky od hlavní křižovatky z Riegrova náměstí po hlavní tah na Prahu přes most (křižovatka u cukrárny na rohu). Vybudovat semafory s dynamickými intervaly.“

Jen připomeňme, že situaci v centru by měla vyřešit chystaná zásadní rekonstrukce Jiřího náměstí.

Obecněji svůj příspěvek pojala Věra Sýkorová. „Nejnebezpečnější křižovatka je ta, kde se sejdou dva a více ignorantů, kteří si myslí, že zrovna oni mají přednost a zkombinuje se to s dopravním řešením, nad nímž zůstává rozum stát,“ napsala.

Autor: Miroslav Jilemnický

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Už po osmnácté se konalo na kolbišti Pod Hůrou Semické derby koňských spřežení.
36

OBRAZEM: Koňská spřežení se sjela do Semic

Odehrál se 4. ročník festivalu Rock of Sadská

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Hudební festival Rock of Sadská rozjel u jezera rockovou smršť v pátek v 17 hodin a pokračoval v sobotu od 12 hodin. Hlavní hvězdou byl letos newyorský Pro-Pain, ale i řada dalších zahraničních jmen stála za to, například Ost+Front, Parasite Inc. nebo Voice of Ruin.

OBRAZEM: Labe zažilo paddleboarding

Nymburk – Zažít zábavu a přilákat lidi k vodě byl cíl pořadatelů sobotní soutěže v paddleboardingu, která se konala na Labi v areálu Vesláku.

OBRAZEM: Zdeněk Troška po roce opět diktoval

Přerov nad Labem - Skanzen v pohádkách Zdeňka Trošky je už tradiční srpnová akce, kterou připravuje k radosti stovek nadšených dětí i dospělých Polabské muzeum. Před desátou hodinou v sobotu dopoledne stála k pokladně u vstupu do skanzenu dlouhá fronta.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení