VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec Polabanu? Nesmysl! Ale stěhovat se zřejmě bude

Nymburk -Od příští sezóny by mohli dospělí fotbalisté hrát své zápasy na hřišti u Vesláku, časem pak i mládež.

25.1.2012 7
SDÍLEJ:

Hřiště Polabanu možná v budoucnu osiříFoto: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Fotbalový Polaban prý v Nymburce končí. Dohraje jarní polovinu sezóny a velcí i malí fotbalisté se rozprchnou kdovíkam.

Tak se šířila po Nymburce rychlostí blesku fáma, kterou včera vyvrátili jak jednatel oddílu Jaroslav Radoň, tak majitel stadionu a zástupce TJ Lokomotiva Nymburk Josef Fuksa, a nakonec nejrezolutněji také předseda občanského sdružení Polaban a starosta města Miloš Petera.

Ovšem, jak to tak bývá, na každém šprochu je pravdy trochu.

V zásadě jde o místo, kde budou fotbalisté Polabanu svá domácí utkání hrát. Vize funkcionářů Polabanu je taková, že by se klub postupně přemístil do sportovního areálu na Vesláku, který chce výrazně upravit. Zástupce Lokomotivy, které patří stávající stadion Polabanu, však takovou informaci včera slyšel od redaktora Nymburského deníku údajně poprvé.

Kabiny

Podle jednatele Polabanu Jaroslava Radoně je problémem fakt, že hřiště a jeho zázemí nepatří přímo klubu, ale klub ho má v dlouhodobém pronájmu od Lokomotivy. Přitom všechny strany se shodují, že chátrající kabiny by potřebovaly několikamilionovou investici. „Jenže přece nebudeme investovat do něčeho, co není naše,“ vysvětluje Radoň. Zároveň si myslí, že pokud by se v budoucnu podařilo získat stadion do majetku klubu, mohl by se tam vrátit a znovu hrát tam. „Přece jenom je to v Nymburce pro fotbal to nejlepší místo. I vzhledem třeba k parkování,“ myslí si Radoň.

Jeho názory ovšem předsedu Lokomotivy šokují. Oba muži se přitom netají vzájemnými antipatiemi a v poslední době spolu nejednali. „Se mnou o tom oficiálně nikdo nehovořil. Pro nás platí uzavřená smlouva, která má platnost až do roku 2020. My nikomu nechceme překážet a už vůbec ne bránit v tom, aby se na Polabanu dál hrál fotbal,“ říká Fuksa s tím, že ovšem nemohou Polabanu zadarmo přenechat hřiště. „Oni ho v podstatě zadarmo užívají. Platí pouze roční nájem 55 tisíc korun za provoz restaurace, bytu a dříve ubytovny. Sportovní areál využívají zdarma,“ říká Fuksa.

K problému kabin se vyjádřil tak, že základem jakékoliv dohody, tedy i té o opravě kabin, by mělo být jednání. A to se zatím žádné nekonalo.

7 milionů

A tak finanční dotace klubu, která činí sedm milionů, je v současné době využívána na rekonstrukci budovy u stadionu na Vesláku. Jak vyplynulo ze slov šéfa občanského sdružení Polaban Miloše Petery, v budoucích plánech počítá klub právě s využitím této lokality pro zázemí klubu. „Část utkání by se už v příští sezóně mohla hrát právě na Vesláku, přičemž do budoucna chceme upravit celý sportovní areál a počítáme i s umělou trávou. Je tedy možné, že sem přesídlí celý klub,“ řekl Petera.

Jedním dechem však dodal, že pochopitelně se musí vstoupit do jednání s Lokomotivou a celý problém řešit i s nimi.

Vše se ale také musí projednat s fanoušky.

Fanoušci

Co na fakt, že by se Polaban měl stěhovat, říkají fanoušci? „Už jsem o tom slyšel, že jsou tam nějaké problémy. Já myslím, že nejlepší by bylo, kdyby se nějak dohodli a fotbal se hrál dál tam, kde se hraje doteď. Jednak je to hezké místo, jednak jsme na to zvyklí,“ vyjádřil se oslovený fanda, který si nepřál být jmenován.

Co se stadionem?

Pokud by se naplnily představy zástupců Polabanu, ať už o postupném či jednorázovém přesunu celého klubu na Veslák, nabízí se otázka, co se stávajícím stadionem.

I v tomto případě fámy předběhly racionální odpovědi. Podle „zaručených“ informací už totiž mělo být hřiště rozparcelováno a jeho plocha postupně zastavěna domy.Další kachna mluvila o tom, že by si tam chtěli zřídit moderní zázemí veslaři. Nad všemi těmito variantami však zainteresovaní jen kroutili hlavami. Nejvíce pak zástupce Lokomotivy. „Žádný plán na jiné využití skutečně nemáme a počítáme, že se tam do budoucna bude dál hrát fotbal. Pokud by skutečně došlo k odchodu fotbalistů, pak to pochopitelně budeme muset nějak řešit, ale teď opravdu nevím jak,“ přemýšlel Fuksa.

V dvojjediné pozici je před takovou situací Petera. Ten se na věc musí dívat jak jako funkcionář Polabanu, tak jako starosta města. „Samozřejmě, že ve městě vítáme co největší počet sportovišť. Ale město v tuto chvíli žádný konkrétní plán nemá. I o tom by se vedla jednání se zástupci Lokomotivy,“ řekl Petera.

Autor: Miroslav Jilemnický

25.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Měření kvality ovzduší. Ilustrační foto.

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Ilustrační foto.

Nymburský deník hledá fotografy

Zloděje si všiml soused, volal 158

Nymburk – Do rozestavěného domu v ulici Ve Vilách v Drahelicích vnikl v úterý večer zloděj. To ovšem neušlo pozornosti všímavého souseda, který okamžitě zalarmoval policii.

Na Mladoboleslavsku utekl vězeň. Nebezpečný není

Boleslavsko - Policie pátrá po třicetiletém Martinu Pálovi, který ve středu odešel z nestřeženého pracoviště. Podle policie není muž nebezpečný, přesto by se ho lidé neměli sami pokoušet zadržet.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za letní zábavou?

Nymbursko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení