VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nymburk rozdělil 400 tisíc na granty

Nymburk - Pro druhou polovinu roku rozdělilo město celkem 400 tisíc korun mezi 43 žadatelů. 

18.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv Deníku

Na sport tentokrát město uvolní přes 243 tisíc korun, na kulturu přes 98 tisíc korun a přibližně 57 tisíc korun na ostatní akce. 

V druhém kole grantového programu pro rok 2017 přispěla radnice nejvíc, stejně jako v kole prvním, na sportovní aktivity. Právě z oblasti sportu přichází tradičně nejvíce žádostí. Poskytnuté finanční částky podpoří volnočasové sportovní vyžití dětí a mládeže a hlavně sportovní reprezentanty města Nymburk v mezinárodních soutěžích i jejich přípravu v Nymburce. Další část finančních prostředků zamířila na kulturní projekty a ostatní projekty. Mezi ostatními město podpořilo společenské, dětské i vzdělávací akce. 

„Rada města plně respektovala rozhodnutí grantové komise. Není vůbec jednoduché spravedlivě rozdělit určenou částku mezi takové množství pozoruhodných akcí,“ uvedl starosta Pavel Fojtík.

Výsledkem tohoto kola je fakt, že s městskými grantovými penězi může počítat ve svém rozpočtu drtivá většina žadatelů. Podle starosty Fojtíka se díky tomu výrazně rozšíří jak kulturní, tak sportovní nabídka akcí ve městě. Finanční podpory se nedostalo pouze sedmi žádostem, kterým podle určených kritérií nepřiřadil finanční výbor dostatečný počet bodů. 

Z přehledu vybraných sportovních akcí je zřejmé, že byla podpořena široká škála sportů a sportovních aktivit. Českomoravský pohár dorostenců a juniorů v klasickém silovém trojboji byl podpořený částkou 22 tisíc korun, horolezecký Polabský Pavouk 2017 získal necelých 13 tisíc korun, letní krasobruslařské soustředění 2017 bylo podpořeno částkou více než 10 tisíc korun, na soustředění mažoretek město přispělo necelými 17 tisíci korun. Bez finanční podpory nezůstali ani volejbalisté, atleti, plavci, karatisté, stolní tenisté, kynologové, rybáři nebo pořadatelé Dětského sportovního dne ve Sportovním centru.

Z kulturních akcí podpořila radnice například oslavy 120. výročí ZŠ Komenského Nymburk částkou téměř 38 tisíc korun, projekt Pocta Vladimíru Mišíkovi necelými 18 tisíci korun, projekt Strašidlo Cantervillské 16 tisíci korun, reciproční turné sboru Vox Nymburgensis necelými 9 tisíci korun. Dostalo se i na knihovnické Mrazivé prázdniny aneb Zima v létě nebo Vánoční dílny.

V rámci ostatních žádostí získal například projekt Tradice, hodnoty a řemesla našich předků, aneb přírodovědné a technické vzdělávání nebolí téměř 17 tisíc korun či příměstské tábory v Cílkově borovicovém doupěti 21 tisíc korun. 

Kompletní výsledky jsou zveřejněny na webu města.

Připomeňme, že v prvním kole grantového programu pro rok 2017 se rozdělovalo celkem 800 tisíc korun. 

Pět projektů s nejvyšším grantem
Oslavy 120. výročí ZŠ Komenského Nymburk Kultura 37 900
Českomoravský pohár dorostenců a juniorů v klasickém (RAW) silovém trojboji Sport 22 100
Příměstské tábory v Cílkově borovicovém doupěti Ostatní 21 100
Pocta Vladimíru Mišíkovi Kultura 17 900
Soustředění mažoretek Sport 16 900

ANKETA: Jak jste spokojeni s rozdělením grantů?

Tomáš Danzer, Nymburk

Základní škola Komenského slaví 120. výročí, chystáme celodenní kulturní program. Peníze, které jsme dostali, využijeme na postavení pódia. Sice jsme žádali o větší částku, ale jsme spokojení. Další peníze zajistíme od sponzorů. Komenda si zaslouží důstojnou oslavu.

Tomáš Danzer
Josef Rosůlek

Josef Rosůlek, Nymburk

Jako dlouholetý předseda atletického oddílu SKP Nymburk vím, jak obtížné je zajistit každoročně dostatek financí pro kvalitní fungování oddílu. Takže jsme velice rádi za každou podporu, která pomůže nymburské atletice.

Helena Marešová, Nymburk

Městská knihovna připravuje už tradičně celoprázdninový program pro dětské čtenáře, který zahrnuje řadu zážitků. O grant jsme požádali, abychom mohli dětem nabídnout skutečně lákavé aktivity. Necelých pět tisíc je fajn, ale nestačí, proto příští rok asi budeme akci řešit v rámci rozpočtu.

Helena Marešová
Kateřina Bartošová

Kateřina Bartošová, Nymburk

Připravujeme 5. ročník akce VEM-BER, která není jenom bazarem s oblečením, ale je vždy doplněná o kulturní akce. Požádali jsme o grant, aby program mohl být bohatší, přišlo víc lidí a byl větší výtěžek na charitu. Zkusili jsme to, nevyšlo to, VEM-BER bude tak jako tak. Příští rok to zkusíme znovu.

Autor: Ivana Šmejdová

18.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Radnice v Poděbradech.

KRÁTCE: Starosta provede radnicí

Herečka Květa Fialová.
AKTUALIZUJEME
15

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

OBRAZEM: Duchovní otec Škody Favorit převzal pamětní medaili

Mladá Boleslav - Letecké muzeum Metoděje Vlacha Mladá Boleslav bylo svědkem jedinečné slavnostní události. V pondělí odpoledne si zde převzal z rukou předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka pamětní medaili duchovní otec automobilu Škoda Favorit - konstruktér Petr Hrdlička. Právě tento model letos prochází velkým mezníkem, je to totiž přesně třicet let, co byl Favorit poprvé představen veřejnosti. 

Šofér nerespektoval nejen zákaz řízení, ale ani příkaz k nástupu do vězení

Brandýs nad Labem – Nejdřív ujet a pak utéct po svých se snažil 32letý řidič, kterého policisté z Brandýsa nad Labem chtěli zastavit k silniční kontrole. Když neuspěl, snažil se ještě vybruslit ze šlamastyky tím, že se vydával za svého bratra. Ani to se mu nepodařilo. Měl ovšem hned několik důvodů, proč se hlídku snažil přesvědčit, že hovoří s někým jiným: za každou cenu se chtěl vyhnout eskortě do vězení. Vyplývá to z informací policistky Evy Hašlové. Ta v pondělí informovala o okolnostech honičky, která se na Praze-východ odehrála v pondělí 18. září.

Sameček zubra evropského dostal jméno Turbulent Knight

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Malý sameček zubra evropského, který se narodil v přírodní rezervaci Traviny nedaleko Benátek nad Jizerou, dostal o víkendu jméno Turbulent Knight neboli Nezkrotný rytíř.

OBRAZEM: Hořátevský závod dojelo 178 cyklistů

Hořátev - Závod na horských kolech, Memoriál Jiřího Ponce Hořátevská rovina, je jedním ze dvou závodů po Všechlapské šlapce, které patří do seriálu Nymburk Holohnát Tour. Do tohoto závodu se přihlásilo 202 jezdců ze všech kategorií, z toho 178 dojelo a jejich výsledky byly započítány. Trať dlouhou přes 40 kilometrů nejrychleji zdolala čtveřice jezdců Jakub Kavalír, Michael Kubín, Michal Zápotocký a Jan Horáček, jejichž dojezdové časy se lišily pouhými vteřinami. Nejrychlejší Jakub Kavalír z KC Kutná Hora dojel do cíle za 1:22:03, „nejpomalejší“ z této úvodní skupinky, Jan Horáček, byl o pouhých 5 vteřin horší. Nejrychlejší mezi ženami byla Kateřina Serbusová ze Semic, která trať zdolala za 1:36:58.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení