VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice v Městci: prodat, či shánět dotace?

Městec Králové - Městecká nemocnice nemá na rozdíl od nymburské finanční problémy. Zastupitelé však nemají jednotný pohled na její budoucnost. Někteřítvrdí, že prodej je její jedinou šancí.

14.2.2008
SDÍLEJ:

Městecká nemocniceFoto: Petr Bělka

Diskuze o budoucnosti městecké nemocnice se znovu rozhořela na středečním jednání městeckých zastupitelů.

„Myslím, že je třeba už jasně říci, s čím se počítá do budoucna. Zda se nemocnice prodá, pronajme, nebo zůstane městu,“ řekl zastupitel Zbyněk Matoušek (Nezávislí).

Starosta Milan Pavlík (nez. za ČSSD) slíbil za představenstvo nemocnice vypracování zprávy, kterou zastupitelům předloží. Už ve středu ale naznačil její obsah. „V tuto chvíli se kloním spíše k variantě nemocnici neprodávat. Pokud je majitelem město, je možné sehnat investice až do výše 90 procent z celkových nákladů. Pokud bude v nemocnici i jiný subjekt, je to jen 50 procent,“ poznamenal Pavlík.

Podle Matouška je ale prodej v této době jediným řešením. „Je nutné sehnat investice, které musí do nemocnice někdo přinést,“ je přesvědčen Matoušek.

Nutné je sehnat co nejdříve peníze na opravu takzvaného zámečku. „V tuto chvíli se zpracovává projekt. Počítá se buď s přístavbou ke stávající budově, nebo s postavením nového objektu,“ uvedl Pavlík. V souvislosti s nemocnicí zazněla na středečním jednání ještě jedna zpráva. A více než potěšitelná. „V nemocnici byl proveden audit. Ve zprávě se konstatuje, že nemocnice je vedena řádně a nebyly shledány žádné nedostatky. Za loňský rok hospodařila nemocnice se ziskem 6 milionů korun,“ řekl starosta.

Ředitelka nemocnice Renáta Petrová požádala prostřednictvím starosty o prominutí zbytku dluhu městu a požádala zastupitelstvo, aby částka 163 314 byla považována za dar.

To však zastupitelé o jeden hlas neschválili a nemocnice tak bude splátky městu platit nadále.

V současné době má městecká nemocnice zhruba 200 lůžek a zaměstnává kolem 210 lidí. Je akciovou společností, jejímž jediným akcionářem je město.

Autor: Miroslav Jilemnický

14.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kmotrem nové knížky spisovatele Jana Řehounka byl profesor Pavel Pafko.
7

Novou knížku Jana Řehounka pokřtil Pavel Pafko

Profesionální hasiči změřili své síly v krajské soutěži Nejtvrdší hasič přežije
63

Profesionální hasiči změřili své síly v krajské soutěži Nejtvrdší hasič přežije

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Nymbursko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

AKTUALIZOVÁNO

IKEM hlásí objev: cukrovka je pryč během několika minut

Praha – Zcela nový léčebný postup, který může znamenat naději na nový život nejen pro statisíce obyvatel naší země, které trápí onemocnění cukrovkou druhého typu, ale doslova by mohl znamenat revoluční objev v lékařství pro celý svět, se chystá testovat Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze. Aktuálně hledá 150 tlouštíků trpících diabetem, na kterých bude ověžovat účinnost metody DiaGone vyvinuté v Izraeli. Tam se již léčbě podrobilo 27 pacientů – a to nejen s velice nadějnými výsledky, ale hlavně bez komplikací. Ukazuje se, že pacienti trpící cukrovkou mohou žít i bez cukrovky – a bez toho, že by se museli výrazněji omezovat ve svém životním stylu (třeba drastickými dietami). Ověřovat tyto experimentální poznatky se budou v příštích třech letech nejen v Praze, ale také ve Španělsku – a další dvě centra mají vzniknout rovněž v Izraeli.

Kolonáda bude patřit basketu

Poděbrady - Na poděbradské lázeňské kolonádě vyrostou čtyři hřiště pro venkovní basketbal. O příštím víkendu se na nich odehraje mezinárodní turnaj s účastí sportovních celebrit. Velkolepé oslavy sedmdesáti let od založení basketbalu ve městě budou provázet i kulturní akce.

Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na Boleslavsku teče z kohoutků možná ta úplně nejkvalitnější voda v celém Česku. Také proto místní společnost Vodovody a kanalizace už před několika lety upustila od chlorování 
i jiných způsobů hygienického zabezpečování vody. Potvrdil to Tomáš Zahrádka, které v boleslavské firmě šéfuje výrobně vody.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies