VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Voda v jezerech čeká na plavce

Nymbursko – Středočeští hygienici zveřejnili výsledky posledních odebraných vzorků na koupalištích ve Středočeském kraji.

5.7.2017
SDÍLEJ:

Jezero v PoděbradechFoto: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Ve dvou sledovaných na Nymbursku, v Jezeru Poděbrady a v Ostré, je podle nich voda vhodná ke koupání. Ale už tradičně Ostrá vykazuje zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti, což podle vysvětlení hygieniků znamená, že voda obsahuje zvýšené množství chlorofylu. Tyto výsledky se objevují na zmíněném koupališti už od konce května a zatím se nezhoršují. Koupat se je tedy zatím možné jak v Poděbradech, tak v Ostré.

Knihovna hlásí letní provoz

Nymburk – Městská knihovna bude o prázdninách v provozu v jiných časech, než na jaké jsou čtenáři zvyklí během roku. Pro dospělé, dětské oddělení i studovnu a hudební oddělení platí, že ve středu je zavřeno. V pondělí a v pátek mají zmíněná oddělení otevřeno od 8 pouze do 15 hodin, v úterý od 8 do 17 hodin. Ve čtvrtek si dospělí mohou knížky vypůjčit od 8 do 17, děti jen do 15 hodin. Čítárna je tradičně otevřenai ve středu mezi osmou hodinou a polednem. V sobotu 5. srpna bude otevřeno od 9 do 11 hodin. 

Bitva u Zborova se vrací

Milovice – Rekonstrukci slavné bitvy u Zborova budou moci zájemci sledovat v bývalém vojenském prostoru v sobotu 8. července od 14 hodin. Program začne už v deset ráno pietním aktem na Vojenském hřbitově, v 17 hodin se uskuteční na Hakenově stadionu divadelní hra s příznačným názvem Zborov.

Představí se vlak

Lysá nad Labem – Repliku legionářského vlaku, takzvaný Legiovlak, mohou zájemci spatřit v neděli 9. července od 10 hodin na nádraží v Lysé nad Labem. Legiovlak je legionářské muzeum na kolejích, které představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž prožili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády na Transsibiřské magistrále v Rusku v letech 1918 až 1920. Veřejnosti bude Legiovlak na nádražív Lysé nad Labem přístupný zdarma každý den až do 13. července. Ve všedních dnech od 8 do 18, o víkendu od 9 do 19 hodin.

Autor: Redakce

5.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Poznejte náš venkov byl název víkendové akce, kterou uspořádala Místní akční skupina Svatojiřský les již tradičně na farmě Pojedy.
35

OBRAZEM: Řemesla, hudbu, tanec i dobré jídlo zažili lidé v Pojedech

Dožínkovou slavnost V zámku a v podzámčí uspořádalo Polabské muzeum společně s obcí Přerov nad Labem a majitelem zámku Českým rozhlasem už tradičně ve skanzenu a přilehlém zámku.
65

OBRAZEM: Arcivévoda byl spokojen s úrodou

Nymburské pivní speciály uspěly v Žatci

Žatec, Nymburk - Prestižního klání mezi řadou českých pivovarů se na Dočesné v Žatci zúčastnil i ten nymburský. A přivezl si dvě ocenění. V rámci anonymní degustace, tedy bez toho, aniž by ochutnávající věděli, z jakého pivovaru vzorek je, uspěly dva nymburské speciály. 

OBRAZEM: Zahrada zemědělky zažila přírodní festival Díkuvzdání

Poděbrady – Zahrada u zemědělské školy v Poděbradech se stala místem konání festivalu Díkuvzdání, který měl ukázat, co všechno nám dává příroda k dispozici a jak se produkty z ní dají využít, v mnoha případech velmi netradičně. A tak účastníci festivalu měli možnost například ochutnat tatarák z brambor, výtečné pomazánky z červené řepy, brambor nebo dýně, které včetně dalších zajímavých pochutin připravili studenti Středního odborného učiliště společného stravování Poděbrady.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení