VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní Čelákovic odvolali ředitele muzea. Prý kvůli věku

Čelákovice - Radní Čelákovic odvolali z funkce ředitele městského muzea. Příznivci muzea začalis podpisovou akcí, která má přimět zastupitele, aby se odvoláním ještě zabývali.

26.1.2009
SDÍLEJ:

Čelákovické muzeum.Foto: Petr Bělka

Vlnu otázek vyvolalo nedávné odvolání ředitele čelákovického muzea Jaroslava Špačka. Ve městě se rozběhla podpisová akce, která má přimět zastupitele, aby se věcí zabývali. Podle starosty Bohumila Klicpery je však rada města plně kompetentní takovéto rozhodnutí učinit.

S odvoláním nesouhlasí Spolek přátel čelákovického muzea. „Správní rada Spolku se sešla a nesouhlasí s tímto rozhodnutím, a proto uskutečňujeme petiční akci žádající projednání této situace a zrušení usnesení rady,“ uvedl za Spolek Petr Polnický.

Personálními otázkami všech příspěvkových organizací města se čelákovická radnice podle starosty zabývá už od září. Město se prý rozhodlo řídit doporučením školského zákona, ve kterém se píše, že pokud ředitel příspěvkové organizace přesáhne věk 65 let, může být odvolán. A to se netýká jen ředitele muzea. „Stejnou situaci jsme řešili i s ředitelem Základní umělecké školy Jana Zacha a ředitelkou Mateřské školy Rumunská, jejichž rezignace jsme už přijali,“ dodal starosta.

Jenže Jaroslav Špaček si nemyslí, že by měl být jeho věk důvodem k odvolání. Je prý připraven ve své funkci pokračovat. Své stanovisko sdělil i vedení města. „V této chvíli nevidím ze svého pohledu potřebu změny současného stavu jako aktuální. Kromě toho, že jsem připraven i nadále plnit všechny úkoly při tvorbě, správě a prezentaci sbírky čelákovického muzea a plnit všechny úkoly plynoucí z právních předpisů a ze zřizovací listiny, chci využít možnosti věnovat se v následujícím období předávání zkušeností možnému kandidátovi na funkci ředitele muzea po mém odchodu, což považuji za svůj klíčový úkol na příští 2 až 3 roky,“ uvádí ve stanovisku adresovaném radnici.

Jaké tudíž bylo jeho překvapení, když se dozvěděl o svém odvolání. „Předpokládal jsem, že během dvou let, kdybych v muzeu zůstal, připravím k vedení muzea svého zástupce, kterého už mám vyhlédnutého,“ řekl Deníku Špaček.

Město ale další spolupráci odvolaného ředitele s muzeem nevylučuje. Právě naopak. Jaroslav Špaček má být ve výběrové komisi, která určí nového ředitele. Výběr svého nástupce tak může ovlivnit.

Autor: Olga Ševčíková

26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Zhruba v 19,30 hodin se ozvalo postupně několik výbuchů v garáži v historické části Benátek nad Jizerou, ve Smetanově ulici. Následně garáž začala hořet.
AKTUALIZOVÁNO
16

Večerní drama v Benátkách. V garáži vybuchly plynové lahve

OBRAZEM: V Lysé volili Miss staré koleno

Lysá nad Labem - Výstaviště v Lysé nad Labem zažilo volbu Miss. Ovšem ne ledajaké, ale Miss staré koleno. Akce, která byla součástí veletrhu Senior-Handicap, byla pořádána pro Domov na zámku. Pět odvážných zámeckých dam, Jana Goebeltová, Eva Hemrlová Eva, Františka Jelínková, Věra Švejdová a Květuše Štemberová se nejprve ocitlo v rukou vizážistek a kadeřnic, aby následně zarecitovaly báseň a osvědčily své znalosti v testu. Odborná porota v čele s režisérem Tomášem Magnuskem a Vlastimilem Harapesem nešetřila uznáním, publikum bouřlivě povzbuzovalo. Šerpu Miss nakonec získala Jana Goebeltová, uznání však patří všem dámám.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

KRÁTCE: Elán zahraje na zámku

Loučeň – Akustický koncert legendární československé skupiny Elán se uskuteční na loučeňském zámku 6. července v předvečer oslav 10. výročí otevření zámku veřejnosti.

Rodiče složitě řeší o týden delší prázdniny

Nymburk – O týden dříve zavřou Základní školy Tyršova a Komenského v Nymburce. Žákům tak začnou prázdniny už 26. června. Ředitelé obou škol museli dát dětem na poslední červnový týden ředitelské volno kvůli rekonstrukci budovy, kde je vývařovna pro 1250 školáků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies