VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

11.5.2017

KRÁTCE: Park Pod Hradbami připomene dávné boje

Nymburk – Den města se uskuteční v sobotu 13. května, kdy bude po celý den k vidění ležení vojáků, dobové zbraně a repliky obrněných automobilů.

11.5.2017

Na poděbradské kočky číhají otrávené návnady

Poděbrady - Kočky v lázeňském městě mohou být v ohrožení života. Podle provozovatelky poděbradského kočičího útulku Dany Nedbalové došlo totiž v poslední době k nejméně dvěma úmrtím koček, která mohou souviset s úmyslnou otravou.

10.5.2017

Lysou navštívily učitelky z Ruska

Lysá nad Labem - Deset učitelek z Voroněžské oblasti navštívilo začátkem května v rámci výměnného pobytu ruských a českých učitelů Lysou nad Labem.

10.5.2017

S Merkurem skončil nymburský tým ve finále čtvrtý

Nymburk – Čtvrťáci a páťáci ze Základní školy Komenského v Nymburce a studenti místní střední odborné školy a učiliště pod vedením kapitána družstva, zástupce partnerské firmy firmy AZ Elektrostav Jaroslava Kvíze, a učitele odborného výcviku Jana Jakuba Rufera společně dosáhli úspěchu v talentové soutěži T-Profi (Talent pro firmy). V celostátním kole získali čtvrté místo.

10.5.2017

Chybné parkování? Řidiči se snaží hájit výmluvami

Nymbursko /ANKETA/ - Dopravní přestupky, špatné parkování, znečišťování veřejných prostranství lidmi i psy. To jsou situace, kdy přichází na řadu udělování pokut městskými strážníky.

10.5.2017

KRÁTCE: Městský úřad má rozbitý výtah

Nymburk – V budově radnice v nymburské ulici U Staré sladovny, kde sídlí odbor správních činnostía živnostenský úřad, je kvůli vážné poruše vyřazen z provozu výtah. Oprava bude podle informací úřadu trvat přibližně jeden až dva měsíce.

10.5.2017

Nymburákům vadí parkování a špatný stav chodníků

Nymburk - Špatné parkování, nevyhovující dopravní situace v ulicích, mizerný stav chodníků, ošetřování zeleně nebo úklid vozovek byly hlavními tématy prvních dvou letošních setkání občanů s nymburskými radními v ulicích města.

10.5.2017

Soudní spor o vojenský prostor čeká na verdikt

Milovice – Spor mezi Středočeským krajem a společností Mladá RP o bývalý vojenský prostor u Milovic stále není u konce. Firma podepsala s krajem v roce 2010 smlouvu o dlouhodobém pronájmu prostoru, ale ani po prodloužení původně stanovené lhůty nesplnila jednu ze základních smluvních podmínek, povinnost provést demolice staveb určených k bourání.

9.5.2017

OBRAZEM: Dětem z mateřinek tleskal plný sál

Nymburk - Celostátní festival mateřských škol je už stálicí na nymburském kulturním nebi. Předškoláci je obohacují nejen svou dětskou roztomilostí, ale hlavně svým umem už dvaadvacet let.

9.5.2017

Vandalové poničili mladé stromky v Nymburce

Nymburk - Čtyři vzrostlé stromky poničili neznámí vandalové o víkendu v Havlíčkově ulici.

9.5.2017

Spory vedou k novým volbám

Nymbursko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

9.5.2017

Prvňáčci neusednou do přeplněných tříd

Nymburk – K zápisu do nymburských základních škol přišlo na jaře letošního roku 267 budoucích školáků.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Zahájení sezony na letních koupalištích ohrožuje počasí

Nymbursko - Letní sezona je za dveřmi, i když tomu rozmarné počasí zrovna neodpovídá. Provozovatelé koupališť ve středních Čechách jsou připraveni jejich brány otevřít, jen co začne slunce pořádně hřát.

7.5.2017

Cyklootvírák jelo na dva tisíce lidí

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Obrovské oblibě se těší tradiční společenská cyklovyjížďka, kterou každoročně pořádá nymburský pivovar pod názvem Cyklootvírák.

7.5.2017

OBRAZEM: Na Labi se to hemžilo loděmi a čluny

Nymburk - Pátý ročník akce Lodě na Labi, která se konala o víkendu pod Šafaříkovým mlýnem v Nymburce, přilákal stovky zájemců.

7.5.2017

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Nymbursko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

6.5.2017

Cestující na Nymbursku musí počítat s výlukami

Nymbursko – Cestující se budou v příštích dnech potýkat s komplikacemi v podobě výluk na železniční trati. Týkají se především odklonu tras některých rychlíků a nezbytných úprav časů odjezdů i příjezdů u dalších vlaků.

6.5.2017

OBRAZEM: Školáci zvládli i jízdu zručnosti

Nymburk - Dopravní soutěž mladých cyklistů přilákala děti ze základních škol hned z několika regionů. Ve dvou dnech soutěžily na několika stanovištích.

6.5.2017

Radnici šokuje výrok soudkyně v kauze Azos

Nymburk – V kauze firmy AZOS nepadl ani v tomto týdnu verdikt. Město požaduje u soudu, aby zakázal další výrobu zinkovny na Zálabí kvůli zápachu v ovzduší. Ten tak zatím neučinil a ve čtvrtek vyzval město, aby předložilo další důkazy, jinak provoz nezakáže.

5.5.2017

Dojemný příběh čápů z Hořátve spěje k happyendu

Hořátev /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pokud by se rozhodli natočit hollywoodští producenti smutný příběh (snad) s dobrým koncem ze života zvířat, pak by těžko hledali inspirativnější story, než je ta čapího páru z Hořátve. Jedním dechem je ovšem třeba dodat, že na děj má zásadní vliv tým ochránců přírody ze Záchranné stanice pro zraněná zvířata na Huslíku.

5.5.2017

OBRAZEM: Malé Miss vybíraly ceny pro nejlepší

Poděbrady - Finálový večer letošního ročníku Miss Polabí se nezadržitelně blíží. Koná se v neděli 21. května v poděbradském divadle Na Kovárně.

5.5.2017

Lodě na Labi osvěží veselá soutěž domácích plavidel

Nymburk – Bavit se, užít si projížďku na lodi, udělat si lodní řidičák nebo sledovat pohádkové představení bude možné o nastávajícím prodlouženém víkendu v rámci pátého ročníku hojně navštěvované akce Lodě na Labi. Té bude patřit úsek pod hradbami v nymburském přístavišti až k Šafaříkovu mlýnu u kamenného mostu.

5.5.2017

Soud s AZOSem byl odročen

Nymburk – U Okresního soudu v Nymburce se včera konalo další soudní stání mezi Městem Nymburk a zinkovnou AZOS.

5.5.2017

KRÁTCE: Cyklisté vyrazí od pivovaru

Nymburk – Už sedmý ročník oblíbené cyklo-společenské akce nymburského pivovaru Postřižinský cyklootvírák se uskuteční v sobotu 6. května v Nymburce.

5.5.2017

Náměstí se promění na týden ve volejbalové hřiště

Nymburk – Volejbalové hřiště s navezenými sto padesáti tunami speciálního písku bude přitahovat pozornost každého, kdo přijde do centra Nymburka na přelomu druhého a třetího červnového týdne. Odehraje se tam Týden beach volejbalu, určený především místním školákům a studentům, ale i všem dalším příznivcům plážového volejbalu.

4.5.2017

VIDEO, FOTO: Hasiči předvedli, jak nehasit pánev

Nymburk - Stovky dětí v doprovodu učitelek či rodičů zamířily během středy na Den otevřených vrat do Hasičské záchranné stanice v Nymburce, kde hasiči společně s policisty a strážníky předvedli svoji techniku. K tomu připravili i netradiční ukázky zásahů.

4.5.2017

Studenti zemědělky projeli tradičně Poděbrady na traktorech

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Maturanti  poděbradské zemědělské školy se rozloučili se školními lavicemi už tradičně traktorparádou. Přesto, že pro nepříznivé počasí bylo zrušeno Majáles, studenty déšť neodradil a spanilá jízda traktorů po Poděbradech se uskutečnila. „Doufám, že jim pršelo štěstí a maturitu zvládnou na jedničku," okomentovala úspěšnou akci pedagožka školy Michaela Znamínková.

4.5.2017

Nejstaršímu závodníkovi bylo 94 let

Poděbrady - Tělo může zestárnout, ale srdce až tehdy, kdy to sami dovolíme. Pravdivost tohoto výroku dokazují senioři v poděbradském Luxoru svými aktivitami každý den. Tou poslední byl cyklistický závod na trase Poděbrady Chlumec nad Cidlinou.

4.5.2017

KRÁTCE: Lidé se vydají za žábami

Lysá nad Labem - Dnes se ve 20 hodin u mokřadu Hladoměř ve Staré Lysé u informační tabule ze strany od fotbalového hřiště uskuteční terénní exkurze Žabí kvákání I. Akce je pořádána v rámci Dne Země.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení