VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

19.1.2017

Kauza mrtvého pacienta: nemocnice přiznala "selhání jednotlivce"

Nymburk - Zatímco tři obžalovaní lékaři včetně primáře nymburské interny čekají na soud, vedení nymburské nemocnice ukončilo vlastní vyšetřování a poprvé přiznalo, že došlo k pochybení ze strany lékaře. Nicméně odmítá, že by šlo o systémovou chybu.

19.1.2017

Mrzli od půlnoci před Kokosem ve frontě na mrazu! Kvůli zápisu do tanečních

Nymburk /Reportáž/ - Ani fronta na vstupenky na Ligu mistrů, ani čekání na poslední lupeny na hokejový šampionát. V Nymburce se už noc před samotným prodejem míst stojí fronta na taneční kurzy! A to i v pěkném mrazu.

18.1.2017

Uhynulá labuť nalezená v Nymburce neměla ptačí chřipku

Nymburk - Už v závěru minulého týdne jsme informovali o nálezu uhynulé labutě v Nymburce. Poříční policisté ji vylovili z místa, kde se stékají Valy a Labe u hasičského hřiště.

18.1.2017

Chystají se nová pravidla parkování v centru města

Nymburk - Město přistoupilo k přípravě úpravy parkovacího režimu v centru města. Nová koncepce, která bude realizována v první polovině letošního roku, přinese jasná pravidla, uvolnění ulic v centru a rychlejší střídání krátkodobě parkujících aut.   

18.1.2017

Městská knihovna 2017 tradičně i nově

Nymburk - Městská knihovna nabídne v letošním roce svým čtenářům i příznivcům kultury vůbec bohatý program. Můžeme se těšit kromě jiného na květnovou novinku - Noc s literaturou, jíž se zúčastní i řada umělců a zajímavých osobností.  

17.1.2017

Pátecká stanice spolupracuje s veterináři při kontrole ptáků

Poděbrady - Stanice pro zraněné živočichy na Huslíku u Poděbrad je po zjištění nákazy ptačí chřipkou v Toušeni v neustálém kontaktu s veterináři

17.1.2017

Lysá letos investuje do pozemků i pitné vody

Lysá nad Labem - Výkup pozemků pod budoucím obchvatem, parkovací dům pro jízdní kola u nádraží, nový vrt pitné vody nebo Mateřská škola Drážky. To jsou příklady nejdůležitějších letošních investičních akcí 

17.1.2017

Divokým koním nevadí mráz, ale vlhko

Milovice - Dobrá zpráva přišla z Milovic: divocí koně jsou na sněhu a v mrazu v pohodě

17.1.2017

Žitovlice – Pojedy: slasti i strasti památkových zón

Žitovlice - Pojedy - Malé obce s nízkým rozpočtem, navíc z části v památkové zóně, nemají jednoduchý život. Žitovlice -Pojedy se navzdory tomu stále rozvíjejí.   

16.1.2017

Karel Ruso, Sportovec roku 2016, začínal na Tyršáku

Nymburk - Legendární silový trojbojař Karel Ruso o svých úspěších, dnešním sportování i začátcích ve Sportovním centru

15.1.2017

Soud s AZOSem odložen. Kvůli dalším důkazům

Nymburk - Dvoudenní soudní přelíčení ve věci zastavení provozu zinkovny Azos bude pokračovat 28. února. Obě strany si vyžádaly čas na vypořádání se s důkazy

13.1.2017

Charita rozdávala potravinové balíčky

Nymburk - Farní charita se připojila k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám.

13.1.2017

Poříční policisté lovili z Labe labuť, předali ji veterináři

Nymburk -  Virus H5N8 známý jako ptačí chřipka se objevuje nejen v evropských zemích, ale také u nás. V tomto týdnu hasiči za asistence veterinářů likvidovali chov v Lázních Toušeň jen pár kilometrů za hranicí Nymburska.

12.1.2017

Veřejně prospěšné práce pro obce i letos?

Záhornice - Obec využila v minulém roce 4 podpořená pracovní místa v oblasti veřejně prospěšných prací. Pro letošek se zpřísnily podmínky výběru nezaměstnaných, není vůbec jasné, zda bude moci obec přijmout na dotovaná místa pracovníky, kteří budou uklízet veřejná prostranství.

12.1.2017

Známe místa, kde se letos chystá oprava křižovatek

Nymbursko - Řidiči si mohou odfajfkovat další místa, kde jejich auta nepřijdou o nápravu a kde nebudou muset kličkovat mezi výmoly.

12.1.2017

V čelákovické škole se zřítil strop učebny

Čelákovice - V pracovně chemické laboratoře čelákovického gymnázia se ve čtvrtek brzy ráno zřítil strop. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

11.1.2017

Nymburský Vánoční strom se už nerozsvítí

Nymburk - Od 25. listopadu až do začátku tohoto týdne se místní i návštěvníci Nymburka mohli na náměstí Přemyslovců kochat krásou Vánočního stromu. Za tmy pak i jeho nádherně osvícenou výzdobou. Tomu je však definitivně pro Vánoce 2016 odzvoněno.

11.1.2017

Poděbradský skvost, vila Kouřimka, je na prodej. Dá někdo 25 milionů?

Poděbrady - Unikátní vila Kouřimka, která si mimo jiné zahrála i v několika filmových a televizních příbězích, je na prodej. Informuje o tom FB stránka Město Poděbrady.

11.1.2017

Škola v Litoli vyhlásila „chřipkové“ prázdniny

Lysá nad Labem - Chřipka ochromila základní školu v Litoli, ředitel se rozhodl pro několik dní mimořádného volna

10.1.2017

Trvalé kruhové objezdy u nemocnice budou

Nymburk - Jak se osvědčil provizorní kruhový objezd? Dojde skutečně na výstavbu trvalých kruhových objezdů na křižovatkách kolem vjezdu do nemocnice? 

10.1.2017

Vestci patří pozemek s ochrannou hrází

Vestec - Vesteckým nově patří strategický pozemek tvořící ochrannou hráz.

10.1.2017

Rožďalovice 2016: investice do školství

Rožďalovice - Nejvýznamnější investice města v roce 2016 byly do opravy střechy ZŠ a MŠ G. A. Lindnera a do vybudování sprinterské rovinky a atletického oválu na školním hřišti.

9.1.2017

Novinka na gymnáziu: studenti mají svého tutora

Nymburk - Tutor funguje jako prostředník mezi žákem a učitelem, jako starší spolužák naslouchá mladším kolegům a pomáhá jim se studujními i osobními problémy. V našich krajích to není běžná funkce.

9.1.2017

Za hranicí okresu se objevila ptačí chřipka!

Nymbursko - Nákazu ptačí chřipky zaznamenali veterináři v soukromém chovu drůbeže v Lázních Toušeň. Krajská veterinární správa nařídila utratit všechny ptáky z místního chovu

8.1.2017

Výskyt chřipky silně stoupá

Nymbursko - Chřipka se šíří rychlostí laviny. V 1. týdnu nového roku stoupla o desítky procent. 

8.1.2017

Nejlepší poštovní holubi v Lysé

Lysá nad Labem - Na lyském výstavišti proběhla v pátek a v sobotu Celostátní výstava poštovních holubů

8.1.2017

Soutěž Mladí fotografují památky: šance pro žáky!

Nymburk - Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje 10. ročník mezinárodní soutěže Mladí fotografují památky, určené pro žáky a studenty základních a středních škol.

8.1.2017

Poděbradské ledové srdce bije pro malé krasobruslaře

Poděbrady - Na zimní stadion se sjeli malí krasobruslaři z Prahy, Pardubicka, Hradecka, Ústeckai Vysočiny, aby si se svými vrstevníky z Poděbrada okolí zažili atmosféru opravdických závodů.

8.1.2017

Město chystá v centru nové parkovací zóny

Nymburk - Dopravní situace v centru Nymburka volá dlouhodobě po změně. V roce 2017 se Nymburáci dočkají dílčí úpravy v podobě nové koncepce parkování. 

6.1.2017

Poděbrady opraví sportovní halu za 50 milionů. Chtějí získat dotaci

Poděbrady - Je to zásadní investice pro letošní rok, vedení města chce požádat o dotaci ministerstvo školství. Opravit halu však chce i v případě neúspěchu žádosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies