VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

1.6.2017

Sadská požádala o převod kaple do majetku města

Sadská – Římskokatolická církev nabídla městu Sadská k bezplatnému převodu Kapli Panny Marie Bolestné z 18. století u bývalé Polygrafie. Jde o jednu z dominant obce při hlavní silnici od Prahy, která je ovšem už dlouhá léta nevyužívaná a církev nemá peníze na její opravu.

1.6.2017

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Nymbursko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

31.5.2017

Zoo Chleby prvně vypustí do výběhu vzácné opice

Chleby /FOTOGALERIE/ - V Zoo Chleby vrcholí v těchto dnech přípravy na největší akci, kterou kdy tahle malá zoologická zahrada zažila. O víkendu 3. a 4. června tu oslaví tři významné momenty, 20. výročí založení zahrady, Mezinárodní den dětí a Světový den her. Zlatým hřebem oslavy bude slavnostní první vypuštění převzácných opic langurů duk do venkovního výběhu.

31.5.2017

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Nymbursko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

30.5.2017

OBRAZEM: Radnice pozvala děti na sportoviště

Nymburk - V rámci tradičního týdne Radnice dětem se konal v pondělí v Nymburce Dětský sportovní den na atletickém stadionu Sportovního centra, které se pravidelně spolupodílí na jeho organizaci. „Děti si můžou vyzkoušet florbal, fotbal, basketbal, běžecké slalomy, opičí dráhy, chůzi po lavičce a řadu dalších aktivit," vypočítává studentka Vyšší odborné školy České unie sportu Dominika Máchová, která se dětem se svými kolegy na jednotlivých stanovištích věnuje. „Chodíme sem každý rok, je to super," říká maminka Dominika, Míši a Alexe z Nymburka. Škoda jen, že na Tyršák nepřivedlo své ratolesti víc rodičů.

30.5.2017

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Nymburk - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

30.5.2017

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

30.5.2017

Nový přístroj na plicním pomůže s diagnózou

Nymburk – Nymburská nemocnice zaplatila za nový přístroj téměř milion korun Nymburk – Málokdo název tohoto přístroje vysloví, zato ale pomůže spoustě lidí, kteří mají problémy s plícemi. Nový přístroj, který koupila nymburská nemocnice, se jmenuje bodypletysmograf.

29.5.2017

Řidiči trpí ve vedru před semafory u Poděbrad

Poděbrady - Stejně jako loni řidiči i v letošním létě stojí často i desítky minut u semaforů na kraji Poděbrad. Tentokrát na ně světla čekají u kruhového objezdu u nákupního centra. Komplikovaná dopravní situace se řidičům nelíbí a vztekají se, proč se opravy povrchů silnic nevyřešily v loňském roce najednou.

29.5.2017

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Nymbursko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

29.5.2017

Nordic walking zdaleka není jen pro důchodce

Nymburk - Nordic Walking, v překladu severská chůze, je sportovní i relaxační aktivita, která v posledních letech získává na oblibě. Důvod je nasnadě: jde o univerzální pohyb, který může praktikovat takřka každý bez ohledu na věk a fyzické schopnosti. Představa, že severská chůze je jen pro dámy v důchodu, je hrubý omyl.

AKTUALIZOVÁNO
28.5.2017

Nejmladší milovické hříbě se jmenuje podle boha blahobytu

Milovice /FOTOGALERIE/ – Krodo. Tak zní nové jméno nejmladšího hřebečka divokého koně v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru u Milovic na Nymbursku. Ve slovanské mytologii jde o označení boha blahobytu. Hříbě v neděli pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „Tito koně nám tu pomáhají s obnovou přírody," konstatovala. „Jsem ráda, že se divokým koním na pastvinách v Milovicích daří," poznamenala.

28.5.2017

OBRAZEM: Nejlepší guláš umí rybáři a skauti

Městec Králové - Už počtvrté to vonělo na zahradě kulturního domu v Městci Králové po speciálně na ohni a v kotlících uvařeném guláši.

28.5.2017

OBRAZEM: Narozeniny stavebnin slavil i herec Kohák

Nymburk - Jakub Kohák byl jedním z hlavních hostů a také gratulantů na oslavě pětadvaceti let nymburských stavebnin Peťura. V pátek odpoledne připravila firma pro příchozí zábavné pásmo, v němž se kromě zmíněného hercea režisér a představily i místní kapely Hitfakers a Crossband. Hlavní hudební hvězdou večera pak byl zpěvák Marek Ztracený.

28.5.2017

FOTO: Pacienti už nemusí dojíždět na dialýzu

Nymburk - Ve čtvrtek bylo v Nymburce slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko. Sídlí v citlivě zrekonstruovaném objektu v Nádražní ulici a slouží pacientům, kterým selhaly ledviny.

27.5.2017

Houbaři čekají na déšť

Nymbursko – Hub je v lesích zatím málo. Sem tam pár voňavých májovek, kačenek nebo smržů. Stačí ale pořádný déšť a houbaři se mohou těšit i na hříbky.

26.5.2017

Sídliště o prázdninách ovládne stavební ruch

Nymburk – Ani o letošních prázdninách nebude na nymburském sídlišti stavební klid. Už za pár dnů tam začíná šestá etapa revitalizace, která se bude týkat ulic Jurije Gagarina, Karla Čapka, Vítkovické a Okružní.

26.5.2017

Sebevrazi volí nejčastěji smrt pod koly vlaků

Nymbursko - Jaro je podle statistik obdobím, kdy lidé páchají sebevraždy nejčastěji. Příčinami jsou většinou rodinné a finanční problémy nebo deprese. Právě ty mohou lidi dovést až na kraj propasti. První příznaky přitom nemusí být pro jejich okolí jasně patrné. V poslední době je jednoznačně nejhojnějším způsobem dobrovolného odchodu ze života smrt na kolejích.

25.5.2017

Novou knížku Jana Řehounka pokřtil Pavel Pafko

Kersko /FOTOGALERIE/ - „Tu knihu jsem věnoval Bohouškovi," uvedl na úvod křtu své nové knížky Kerskem ve stopách Bohumila Hrabala její autor Jan Řehounek. Prozradil, že tím splatil svůj dluh slavnému spisovateli.

25.5.2017

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Nymbursko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

24.5.2017

OBRAZEM: Pušky, pruty i včelí med. Zahájila Natura Viva

Lysá nad Labem - Jedna z každoročně nejnavštěvovanějších výstav v Lysé nad Labem Natura Viva byla slavnostně zahájena.

24.5.2017

Odsouzení lékaři pracují dál v nemocnici

Nymburk – Tři lékaři, kteří byli nepravomocně odsouzeni za podíl na smrti pacienta a následné falšování dokumentace, jež měla jejich pochybení zakrýt, i nadále působí v nymburské nemocnici. „Podle našich informací nejsou rozsudky doposud pravomocné, nebyly proto podniknuty žádné kroky ze strany vedení nemocnice," uvedla její mluvčí Pavlína Stránská.

23.5.2017

Miss Polabí 2017 chce být herečkou jako Jiřina Bohdalová

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Jedenáctý ročník čím dál prestižnější soutěže Miss Polabí vyvrcholil v neděli finálovým večerem v poděbradském divadle Na Kovárně. Hlediště bylo naplněné k prasknutí, většinou sedadla zaplnily fan kluby jednotlivých krasavic.

23.5.2017

Rodiče, kteří nezapsali děti do školek, mají ještě šanci

Nymbursko - Řada rodičů letos nesplnila svou zákonnou povinnost a nepřivedla své pětileté potomky k povinnému zápisu do mateřských škol.

23.5.2017

Pivovar uvaří více piva, dostavěl nové sklepy

Nymburk - V minulosti se v této části pivovaru stáčely sudy. Pak byly prostory nevyužité. Od března fungují jako nové oddělení ležáckého sklepa. Pivovar tak zhruba o desetinu navýší svůj výstav piva. Za rok uvaří namísto stávajících 150 tisíc hektolitrů přibližně 170 tisíc. Do celé stavebně náročné akce investoval více než 3 miliony korun.

22.5.2017

OBRAZEM: Vařili, hodovali a pomohli charitě

Nymburk - Populární Restaurant Day měl v sobotu v Nymburce další díl. Amatérští restauratéři si tentokrát dali dostaveníčko na unikátní farské zahradě, kam za nimi dorazily stovky gurmánů z města i okolí.

22.5.2017

Třináct obcí ze středních Čech bojuje o titul Vesnice roku 2017

Nymbursko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.

22.5.2017

Cyklisté dojedou na kolech z Poděbrad až do Kouřimi

Nymbursko - Sokoleč, Cerhenice, Velim a Plaňany se chtějí v budoucnu spojit s Poděbrady cyklostezkou. Zlepší se tím jejich dopravní obslužnost a zároveň se zvýší turistická atraktivita. V současné době už je podepsaná smlouva, v níž se obce zavazují zaplatit společně projektovou studii. Pak budou čekat na vhodný dotační titul. Realizace se předpokládá v příštích letech.

21.5.2017

Přípona -ová z ženských příjmení pomalu mizí

Nymbursko - Vzít si po svatbě příjmení manžela, ale v mužské podobě bez přechýlení, už není pouze výsadou českých celebrit. Mezi ženami ve městech i na malých vesnicích to začíná být populární.

20.5.2017

Mirakulum by se mohlo zdvojnásobit

Milovice – Majitel zábavního parku Mirakulum Jiří Antoš požádal město Milovice, aby mu prodalo pětadvacet hektarů pozemků, které s parkem sousedí. Chce tuto atrakci zdvojnásobit, aby přilákal do města i zahraniční klientelu. Zastupitelé zatím s prodejem váhají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení