VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

11.7.2017

Muž odjel na kole od známého, pak už ho nikdo neviděl

Tatce – Záhadné zmizení. Těžko jinak pojmenovat situaci kolem šestapadesátiletého Petra Váni, po kterém se den před začátkem prázdnin slehla zem. Jeho pohřešování oznámila dcera, policisté po něm pátrají.

10.7.2017

OBRAZEM: Legiovlak zastavil v Lysé

Lysá nad Labem - Legiovlak se třinácti vagóny, který byl postaven jako připomínka 100 let od těžkých časů československých legionářů v Rusku, stojí v těchto dnech na nádraží v Lysé nad Labem. 

10.7.2017

Během prázdnin prostor před školou v Sadské změní podobu

Sadská - Výrazně zvýšit bezpečnost dětí i dalších chodců v okolí Základní školy v Sadské chce radnice v době letních prázdnin. Změny mají přispět k celkovému zklidnění lokality.

10.7.2017

Poděbrady mají naději na sál a parkovací dům

Poděbrady – Vize nového kulturního sálu v Poděbradech se začíná naplňovat. Majitel sídla obchodního domu Růžový slon, kde by mohl sál výhledově vzniknout, je svolný prodat nemovitost novému zájemci. Ten slíbil městu, že až bude vlastníkem, je připraven prodat třetí a čtvrté patro radnici.

9.7.2017

Výstaviště bude místem kouzlení a květů

Lysá nad Labem – V duchu vzniku života je připravována letošní oblíbená letní výstava Květy 2017 na lyském výstavišti. Koná se tu spolu s floristickou soutěží a Festivalem věštění od čtvrtka 13. července do neděle 16. července.

8.7.2017

OBRAZEM: Tisíce lidí viděly bitvu v Milovicích

Milovice - Zřejmě největší rekonstrukci bitvy u Zborova v Čechách viděly tisíce lidí na louce proti rozestavěnému Vědeckotechnickému parku v Milovicích. Organizátoři během týdne vykopali vojenské zákopy, ale přípravy na tuto monstrózní akci trvaly téměř rok.

8.7.2017

Sporná nelegální ubytovna zatím nekončí

Nymburk – Hluk ve večerních a nočních hodinách, nepořádek v okolí a častá přítomnost bezdomovců vadí obyvatelům domů v sousedství nemovitosti na rohu nymburských ulic Resslova a V Kolonii. Ta je už řadu let provozována jako ubytovna, přestože legální ubytovnou není.

7.7.2017

Městská policie schovala na prázdniny „kešku“

Nymburk – Prázdninovou soutěž připravili městští strážníci pro vyznavače poměrně nové hry geocaching. Jejím účelem je dozvědět se o činnosti městské policie co nejvíce, zamyslet se nad důležitostí této složky ve městě a přitom se bavit.

7.7.2017

Miloš Petera: Musíme řešit, jak vodu udržet v krajině

Nymburk /ROZHOVOR/ - Klíčovým podnikem, který dodává vodu do většiny obcí na Nymbursku, jsou Vodovody a kanalizace Nymburk (VaK). O tom, jak vypadá současná situace se zásobami vody v České republice a jaké jsou případné možnosti jejího získávání v budoucnosti, promluvil předseda představenstva VaKu Miloš Petera.

7.7.2017

Nymbursko má vodu nejméně na dvacet let

Nymbursko – Sucho zatím Nymbursku nehrozí, zásoby pitné vody jsou podle předsedy představenstva Vodovodů a kanalizací Nymburk Miloše Petery zajištěny nejméně na dvacet let.

6.7.2017

OBRAZEM: Děti se učily pečovat o včely

Poděbrady - Poznáváním života v zahradě, pečováním o zvířata a rostliny, pozorováním života včel i praktickým tvořením strávili první prázdninový týden účastníci příměstského tábora, který probíhal na eko zahradě poděbradské zemědělské školy. 

6.7.2017

Hřbitovní správa se dočká důstojnějších prostor

Nymburk - Zchátralý domek, zastrčený za zdí hřbitova, není důstojným prostředím pro řešení tak citlivých záležitostí, jakými jsou poslední věci člověka. Sídlo nymburské hřbitovní správy nemá ani vyhovující zázemí pro zaměstnance. A dokonce není zapsané v katastru nemovitostí. Potvrdil to ředitel Technických služeb města Nymburka Martin Netolický, který hledá spolu s radnicí řešení už od loňského podzimu.

5.7.2017

KRÁTCE: Ještěr na okně vylekal ženu z Čelákovic

Čelákovice – Zatoulaného, doma chovaného plaza - agamy vousaté, se po týdnu dočkala chovatelka z Prahy-východ, která už ani nedoufala, že zmizelého ještěra ještě uvidí. Předali jí ho policisté z Čelákovic, které přivolala 64letá žena s tím, že se na okně jejího domku pohybuje nějaký ještěr. Ten byl na místě ještě při příjezdu hlídky – a jeho odchycení se obešlo bez komplikací. 

5.7.2017

KRÁTCE: Voda v jezerech čeká na plavce

Nymbursko – Středočeští hygienici zveřejnili výsledky posledních odebraných vzorků na koupalištích ve Středočeském kraji.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

FOTO: Věžička na zvonici v Kostomlatech je v opravě

Kostomlaty nad Labem - Zvonice v Kostomlatech nad Labem z roku 1778 nemá v tuto chvíli věž. Tu si firma odvezla k celkové opravě. Gotický zvon, který je součástí této stavby s pravoúhlým půdorysem, je z roku 1359 a řadí se mezi nejstarší v kraji. 

4.7.2017

KRÁTCE: Sběratelé motocyklových veteránů měli v Rožďalovicích sraz

Rožďalovice - Sběratelé motocyklových veteránů si dali v sobotu sraz v Rožďalovicích. „Tenhle kousek není často k vidění. Objevil jsem ho na půdě tady v Rožďalovicích,“ říká o jednom ze svých krasavců Stadion S11 Petr Jeník z Oskořínka, pro kterého jsou staré motorky celoživotním koníčkem.

4.7.2017

Stoletý most v Sojovicích nahradí nový

Sojovice – Přes sto let starý most v Sojovicích zmizí. A na jeho místě vyroste nový. Úzký most na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví zatím patří mezi nehorší ve Středočeském kraji.

3.7.2017

Školáci se dozvěděli, co znamená být trestně odpovědný

Nymburk - Je jim patnáct, už mají občanku, končí základní školu. Jsou zase o kus dospělejší. Ale mnohdy netuší, že stojí také na začátku trestně právní odpovědnosti. Městská policie v Nymburce úspěšně realizuje již několik let projekt prevence pro „náctileté" nazvaný Patnáct +, který je určený žákům všech devátých ročníků nymburských základních škol, odpovídajících tříd gymnázia i základní školy speciální. Celkem se projekt dotýká necelých tří stovek dětí.

3.7.2017

OBRAZEM: Nejkrásnější dívka Polabí pilotovala malé letadlo

Kolín – Nejen fotografkou se na letišti kolínského aeroklubu stala Miss Polabí 2017 Natálie Romportlová z Červených Peček. Půvabná dívka si na chvíli dokonce vyzkoušela i pilotáž malého letadla, a tak si naplno užila jednu z cen pro vítězku této prestižní talentové soutěže. Tou byl fotolet nad bydlištěm nejkrásnější dívky Polabí. Tuto cenu už tradičně Miss Polabí věnoval výše zmíněný Aeroklub Kolín.

3.7.2017

KRÁTCE: Velké Valy jsou jednosměrné

Nymburk - Ulice Velké Valy v Nymburce je jednosměrná ve směru od křižovatky u hudebního klubu Mlejn ke křižovatce s Palackého třídou. Důvodem jsou stavební práce na fasádě bytového domu Hynek. Objízdná trasa vede Palackého třídou do ulice V Kolonii na Boleslavskou.

3.7.2017

V Milovicích otevře nový Relax Park Mladá

Milovice – Nový park se sportovním využitím mají od dnešního dne k dispozici milovické rodiny.

2.7.2017

Když jede domácí mazlíček s námi na dovolenou

Nymbursko /ANKETA/ - Ke standardu dneška patří cestování s domácími mazlíčky. Mnoho lidí se nechce vzdát přítomnosti svého chlupatého kamaráda ani o dovolené a bere pejska nebo kočičku s sebou. Může si vybrat z mnoha ubytovacích zařízení, která pobyt s mazlíkem umožňují.

1.7.2017

Nymburk nevzdává boj se zinkovnou AZOS

Nymburk – Město po posledním neúspěchu u okresního soudu pokračuje v aktivitách směřujícím k zastavení provozu zinkovny.

30.6.2017

OBRAZEM: Žáci ZŠ RAF dostali vysvědčení

Nymburk - Také Základní škola Letců RAF v Nymburce rozdala žákům vysvědčení. Jako jediná ze tří základek ve městě nemusela mimořádně ukončit školní rok o týden dřív, protože se jí přímo netýká rekonstrukce školní jídelny v budově Hlaholu. A tak usedli žáci naposledy do školních lavic 30. června, ale už jen na chvíli, aby převzali z rukou třídních učitelů vysvědčení. Někdo se radoval víc, někdo méně, ale na prázdniny se těšili všichni moc. Prvňáčky z 1.C učitelky Lenky Koucké nevyjímaje.

30.6.2017

Kolosální úspěch! Z nymburského gymnázia míří na školu pro diplomaty

Nymburk - Studentce Sáře Vandasové z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce se splnil sen. Bude studovat na prestižním Pařížském institutu politických věd, známém pod názvem Sciences Po.

30.6.2017

Další zastávka Legiovlaku je na nádraží v Lysé

Lysá nad Labem – Při příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát zahájila v roce 2015 svou několikaletou pouť po České republice unikátní pojízdná expozice s názvem Legiovlak. Nyní se s maketou legionářského vlaku mohou zájemci seznámit v Lysé nad Labem v neděli 9. července na vlakovém nádraží od 10 hodin.

30.6.2017

Anketa: Moje ideální prázdniny

Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.

29.6.2017

OBRAZEM: Z dětí se stali artisté

Dymokury - Neuvěřitelný kus práce zvládly děti z Masarykovy základní školy v Dymokurech během pouhých dvou dnů. Škola se totiž zapojila do projektu Cirkus Happy Kids, který vymyslela skupina artistů. Na školní zahradě vyrostlo opravdové cirkusové šapitó, ve kterém děti nacvičily opravdový cirkusový program. „Jsme naprosto nadšení z toho, jak děti dokázaly překonat samy sebe a vychutnávají si úspěch," řekla ředitelka školy Martina Martínková. Představení je možné zhlédnout ještě v pátek od 17 hodin.

29.6.2017

V Nymburce to vře. Strážníci přišli o vedoucí

Nymburk – Po bouřlivé debatě, na které padlo mnoho protichůdných názorů, odvolali nymburští zastupitelé po dvaceti letech práce Simonu Lazarovou z funkce vrchního strážníka městské policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení