VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

2.4.2017

V atletickém tunelu trénují nejen atleti, ale i hasiči

Nymburk – Nově rekonstruovaný atletický tunel nymburského Sportovního centra okupují nejen atleti, ale využívají jej i další sportovci. Přes celou zimu se na trénincích scházejí například vyznavači hasičského sportu ze Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS), které zastřešuje sbory dobrovolných hasičů v ČR. Zastihnout tu lze všechny věkové kategorie, od drobotiny ve věku 6 – 11 let a jejich starší 11 – 15leté kolegy přes dorost až po dospělé.

1.4.2017

Tisíce lidí a motorek zaplnily Poděbrady

Poděbrady /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Mezi tisíci účastníků poděbradského aprílového zahájení motorkářské sezony byl i letitý milovník motorek Stanislav Rück z Mělníka, který do Poděbrad dorazil už po sedmé.

1.4.2017

Milovice se zapojily do projektu Bezpečné město

Milovice – Na začátku letošního roku se Milovice zapojily jako druhé město v regionu po Nymburku do projektu Bezpečné město.

1.4.2017

Apríl? Žertovná tradice se datuje asi do 17. století

/ANKETA/ - Pro bublinky do vodováhy, mezery do žebříku či komáří sádlo se už dnes 1. dubna neposílá, přesto je první aprílový den potřeba být ve střehu a nevypínat moc mozkové závity. Tento den je totiž od nepaměti dnem všelijakých žertů a šprýmů. V anglosaském světě je nazýván "dnem všech bláznů" a v Itálii či Francii se mu říká "aprílová ryba". Ve Španělsku ale pozor, tam se podobné taškařiny obyčejně dělají 28. prosince na Den svatých neviňátek.

31.3.2017

Znalci Bohumila Hrabala navštívili Gymnázium

Účastníci mezinárodní konference k 20. výročí úmrtí Bohumila Hrabala, která se koná od čtvrtka do soboty v Nymburce, městě, v němž slavný spisovatel prožil víc než třicet let života, proložili páteční přednášky exkurzí po historickém centru města a jeho památkách.

31.3.2017

Od Valů zmizely dva akáty, hrozily pádem

Kyvadlová doprava pouze v jednom pruhu, průjezd řídili městští strážníci. Tak to vypadalo na Boleslavské třídě v Nymburce v pátek dopoledne, když u přilehlých Malých Valů káceli zaměstnanci technických služeb dva vzrostlé akáty.

31.3.2017

KRÁTCE: Hledá se Miss Polabí 2017

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

31.3.2017

Agresivní pacienti kopou, občas vytáhnou i pistoli

Neurvalí pacienti se před zdravotníky neberou servítky. Místo slova děkuji zaútočí na posádku záchranky šťouchanci, kopanci či ránou pěstí. Někteří na své zachránce vezmou i zbraň. Jiní si vybíjejí agresi na sanitních vozech. K řadě případů tak s vozidly zdravotnické záchranky vyjíždí i strážníci, případně policie.

31.3.2017

Malé tanečnice u tyče přivezly medaile

Nymburk, Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Obrovským úspěchem dívek z Nymburka skončila republiková profesionální soutěž v mladém sportu zvaném pole dance. V překladu to znamená tanec u tyče. Pole dance je tvrdý a krásný sport.

30.3.2017

Na kraji Mladé vzniká Nákupní park Milovice

Milovice - Obyvatelé Milovice se dočkají už v květnu nového obchodního centra s názvem Nákupní park Milovice. Firma ho už začala stavět vedle Tesca na okraji milovické části Mladá.

30.3.2017

Lidé čím dál častěji využívají úklidové firmy

/ANKETA/ - Zatímco ještě před několika lety bychom si jen těžko dokázali představit, že by jarní úklid domácnosti za nás udělala firma, dnes je tomu naopak.

30.3.2017

Domácích hospiců je málo, zájemců mnoho

Nymbursko – Vloni se objevil na Nymbursku první domácí hospic. Po prvním roce činnosti nabírá na tempu. Lidí, kteří potřebují doprovodit, a jejich rodin, které potřebují pomoci, je mnoho.

29.3.2017

Jakub Novák uspěl v krajské soutěži automechaniků

Nymburk – Krásné druhé místo v krajské soutěži mladých automechaniků v Čáslavi získal student třetího ročníku SOŠ a SOU Nymburk Jakub Novák. Tohoto výsledku dosáhl v konkurenci 13 automechaniků ze Středočeského kraje.

29.3.2017

Kostelní Lhotu přijedou zkoušet komisaři z EU

Kostelní Lhotě, malé obci na Nymbursku, se podařil vloni na podzim husarský kousek. V prestižní soutěži Vesnice roku 2016 získala Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí, jedno ze čtyř nejvyšších možných ocenění v kraji a následně uspěla v celostátním kole. Zisk celorepublikového titulu s sebou přinesl také účast v evropské soutěži Entente Florale Europe. Ta začíná být aktuální, vždyť už se ví, že v sobotu 15. července dorazí do obce osmi či devítičlenná delegace zástupců evropských zemí, aby si ji prohlédla pěkně zblízka. A na to je třeba se řádně připravit.

29.3.2017

KRÁTCE: Velikonoční tvoření v Kersku

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

29.3.2017

KRÁTCE: Test odhalí fyzickou zdatnost

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

29.3.2017

Poděbrady opraví i chodník od statku k mlékárnám

Poděbrady – Celkem jedenáct chodníků nebo jejich úseků se v letošním roce chystá na zásadní opravu. Seznam těch, kterých se opravy týkají, zveřejnila facebooková stránka Město Poděbrady.

29.3.2017

Klíšťata se probudila. Je nejvyšší čas na očkování

/ANKETA/ - S jarním počasím se do přírody vrátilo i nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat, která přenášejí nebezpečné nemoci. Lidé by měli být opatrní od jara až do podzimu především v listnatých a smíšených lesích, na pastvinách, zahradách i v parcích.

28.3.2017

Poděbradští houbaři mají první úlovky

Poděbrady - V sobotu 25. března se mimo domluvený roční plán na rok 2017 uskutečnila mimořádná vycházka houbařského spolku Poděbrady, která byla již druhou v tomto kalendářním roce. Letošní teplejší a poměrně deštivé březnové počasí dávalo určité šance nalézt některé časné jarní druhy hub – zejména penízovku smrkovou – jedlou a chutnou jarní houbu, která v mírných zimách roste i v lednu.

28.3.2017

Čelákovice po pádu podhledů opraví stropy v budově gymnázia

Čelákovice - Čelákovice připravují rozsáhlou opravu v budově, kde sídlí základní škola a gymnázium. Město nechá vyměnit veškeré sádrokartonové podhledy v celém patře, které již nevyhovují dnešním normám, a opraví topení. Město se pro opravy rozhodlo po lednovém zřícení podhledů ve dvou učebnách. Město do oprav investuje zhruba šest milionů korun.

28.3.2017

Studenti bodovali v evropské soutěži

Studenti čtvrtého ročníku oboru agropodnikání poděbradské zemědělské školy Václava Pecinová a Jaroslav Košťák dosáhli obrovského úspěchu na zemědělské soutěži mladých Evropanů v Paříži.

28.3.2017

Nymburk nezíská dotaci na další opravy sídliště

Nymburk – Poprvé od začátku etap revitalizace sídliště nymburská radnice nezíská čtyřmilionovou dotaci na další úpravy. Ohrožuje to pokračování prací?

28.3.2017

KRÁTCE: Básníci představí svou tvorbu, dobrovolníci uklidí svět

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

28.3.2017

KRÁTCE: Setkání se Zdeňkem Troškou i odemykání Mrliny

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

28.3.2017

Stávka? Řidiči zatím mlčí

Celorepubliková stávka řidičů autobusů veřejné dopravy, kterou oznámil Odborový svaz dopravy (OSD), by se cestujících na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku dotknout neměla. Na lepší platy řidičů ve středních Čechách, které museli provozovatelé autobusové dopravy na základě zákona zvýšit už od začátku letošního roku, totiž kraj schválil 124 milionů korun.

27.3.2017

Stavba hudebního altánu se opět odkládá. Posune se o šest metrů

Poděbrady – Už dvakrát byla posunuta stavba očekávaného hudebního pavilonu u poděbradské kolonády. Jeden ze zásadních projektů letošního roku v Poděbradech však už podruhé posunul termín zahájení stavby. Tentokrát kvůli tomu, že se celé dílo posune o šest metrů a musí se upravit stavební dokumentace.

27.3.2017

Revoluce v dopravě. Z Nymburska po kraji stačí jedna jízdenka

Slavnostní akt, kterým byla dovršena integrace Nymburska do Pražské integrované dopravy, se odehrál v pondělí dopoledne na autobusovém nádraží. 

27.3.2017

Stavba cyklostezek je drahá, přesto přibývají

Nymbursko - Na Mělnicku a Nymbursku jsou nejhezčí cyklostezky v celém kraji.

27.3.2017

V Lysé vyvrcholil Jezdecký festival

Lysá nad Labem - Čtvrtý ročník jezdeckého festivalu vyvrcholil o víkendu v Lysé nad Labem. V sobotu se uskutečnily soutěže ve dvou disciplínách. V nejtěžší drezurní úloze – volné sestavě na hudbu získala první místo Tereza Hábová. O úplný vrchol se v neděli postarala kategorie čtyřspřeží, kde se představilo kvalitní a početné startovní pole. V nejtěžší kategorii čtyřspřeží se do čela dostal Jiří Nesvačil senior, který výbornou jízdou v druhém kole dohnal ztrátu z prvního kola a nakonec s náskokem téměř 10 vteřin slavil vítězství. Druhé místo v Lysé nad Labem získal Petr Vlašic, třetí skončil Jiří Nesvačil junior.

27.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies