VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

12.6.2017

KRÁTCE: Začala stavba chodníku v Dlabačově ulici

Nymbursko - Stavba chodníku v Dlabačově ulici v Nymburce, která potrvá až do října letošního roku, začala.

12.6.2017

Strážníky čeká stěhování do bývalého sídla radnice

Nymburk - Záměr přestěhovat sídlo nymburských městských strážníků do bývalého sídla radnice je ve fázi příprav projektu.

11.6.2017

Hasiči očima dětí. Vítězové soutěže dostali odměny

Nymburk /FOTOGALERIE/ – Požární ochrana očima dětí – Záchranáři 2017. Tak zní celý název soutěže, jejíž vyhodnocení se konalo v pátek v sídle nymburského územního odboru hasičů.

10.6.2017

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Nymbursko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

10.6.2017

KRÁTCE: Wabi Daněk vystoupí v Lysé

Lysá nad Labem – Legenda české country a folku Wabi Daněk zavítá v pátek 16. června do letního kina v Lysé nad Labem.

9.6.2017

OBRAZEM: Na náměstí frčí plážový volejbal

Nymburk - V centru města volejbalové hřiště místo parkoviště, to je od čtvrtka do úterý realita na nymburském náměstí Přemyslovců. Po řadě let se sem vrátila sportovní atrakce v podobě beach volejbalu. Akce, kterou zorganizovali nymburští volejbalisté za podpory města, je určená předně dětem a mládeži z Nymburka a okolí. Ve čtvrtek se od rána rozjel našlapaný program. Dopolední zápasy smíšených čtveřic středoškoláků vystřídaly odpoledne volejbalové přípravky, večer patřil pískový kurt klubu Poděbrady beach. Program dalších dní bude navíc zpestřený exhibicemi známých osobností ze sportu i kultury.

9.6.2017

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Nymbursko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

9.6.2017

Kamenné Zboží zdobí jeden tisíc nových rostlin

Nymbursko - Kamenné Zboží bude krásnější. Vedení obce se pustilo do úprav zeleně, které zahrnuje vysazení jednoho tisíce nových rostlin a vznik odpočinkových míst s lavičkami.

8.6.2017

FOTO: Bosá chůze je zdravější, než si myslíte

Nymburk - V mateřském centru Svítání v Nymburce proběhl seminář s netradičním tématem: bosá chůze. Účastnice hlavně z řad maminek malých dětí seznámila lektorka Blanka Šarlota Jurková s významem chůze naboso a zároveň s úskalími špatné techniky bosé chůze. Vysvětlila, jak využít přirozený bosý pohyb jako terapii při nejrůznějších tělesných obtížích, ale také jak začít chodit či běhat naboso.

8.6.2017

Jdu skočit pod vlak, oznámil syn svému otci

Poděbrady – Snížení rychlosti projíždějících vlaků mezi Nymburkem a Poděbrady, pátrací akce v okolí kolejiště i po nedalekých restauracích. To všechno jsou okolnosti dramatického příběhu, který se odehrál během středy. Šlo opravdu o život.

8.6.2017

Lidé v Sadské rozhodují o investici 220 tisíc korun

Sadská - Podílet se na rozdělení 220 tisíc korun z rozpočtu města v rámci takzvaného participativního rozpočtu mohou obyvatelé města svým hlasováním do 22. června. Mají k dispozici šest návrhů.

7.6.2017

FOTO: Dětský den v Pístech navštívilo 120 lidí

Písty - Více než 120 účastníků se registrovalo v Pístech se čtyřmi sty obyvateli k účasti na Dětském dnu. Podílely se na něm zejména místní spolky sokolů, hasičů, zahrádkářů, obecní úřad, ale aktivní byli i rodiče a prarodiče malých účastníků.

7.6.2017

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Nymbursko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

7.6.2017

Plevel se bude v Nymburce hubit horkou vodou

Nymburk - Ekologický horkovodní systém WAP, určený k hubení plevele, je jednou z položek na seznamu plánovaných investic Technických služeb města Nymburk (TS). „Plevel se postříká horkou vodou 98˚C, která jde až do kořenů, a tím ho vymýtí," vysvětluje ředitel TS Martin Netolický a připomíná, že systém WAP byl zvolen rovněž s ohledem na blížící se zákaz používání herbicidů. Jak potvrdil místostarosta města Jan Ritter, město bude díky tomu připraveno, až zákaz herbicidů vstoupí v platnost.

7.6.2017

Výtok fekálií v Ostré řeší inspekce a povodí

Ostrá – Chatař Miloš Šafránek odhalil při plavbě na pramici v sobotu 27. května trubku ve slepém rameni Labe, ze které vytékaly smradlavé splašky. Ihned na místo volal policii.

6.6.2017

OBRAZEM: Prvňáčci byli pasováni na rytíře

Nymburk - 308 prvňáčků z nymburských základních škol, ale i z Poříčan nebo Krchleb či Budiměřic uvedli v Městské knihovně Nymburk do světa knih a fantazie královna Abeceda, rytíř Háček a šašek Písmenko.

6.6.2017

OBRAZEM: Hřiště pro plážový volejbal už rostou!

Nymburk - Od čtvrtka až do úterý se nymburské náměstí Přemyslovců promění v jedno velké sportoviště. Už od úterý však hřiště pro plážový volejbal rostou. První vzniká po pravé straně na parkovišti při příjezdu od mostu.

6.6.2017

Tábory hlásí: Máme plno!

Nymbursko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

6.6.2017

Náměstí se plní sto padesáti tunami písku

Nymburk - Nymburk bude žít šest jarních dní plážovým volejbalem.

5.6.2017

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Nymbursko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

5.6.2017

FOTO: Mzuri byla jednou z hlavních atrakcí

Chleby - Osmiletá gepardice Mzuri byla jednou z hlavních atrakcí oslav 20 let od založení chlebské zoo. Je totiž ochočená, takže ředitel zahrady René Franěk dovolil výhradně ženám, aby mohly krásku nakrmit kousky kuřete a pohladit si ji. Mzuri v loňském roce prodělala selhání jater a ledvin, ze kterého se úspěšně vyléčila. Je miláčkem celé rodiny Fraňků.

5.6.2017

Zinkovnu a lakovnu v Sadské Skanska stavět nebude

Sadská – Stavební povolení, zveřejněné na úřední desce města, způsobilo mezi místními lidmi poprask. Z dokumentu vyplývalo, že firma Skanska postaví v rámci rekonstrukce areálu zinkovnu a lakovnu. Občané sepsali petici a následně se proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolali ke krajskému úřadu. Na jeho závěry zatím čekají.

4.6.2017

Řidiči nechávají zlodějům klíčky za stěrači vozů

Nymbursko - Krádeží, které jsou nejčastějším přestupkem proti zákonu, se ve středních Čechách stanou každý rok tisíce. Někdy jde o památné případy, na které policisté léta vzpomínají. Patří mezi ně i krádeže, překvapující naivitou obětí i chmatáků.

3.6.2017

Veřejnost poprvé spatřila vzácné langury duk v ZOO

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Součástí oslav 20. výročí založení Zoo Chleby byla také premiéra představení vzácných opiček langur duk veřejnosti.

2.6.2017

Policisté zachránili život seniorce

Loučeň – Hlídka, která byla kousek od místa, kde žena zkolabovala, provedla úspěšnou masáž srdce.

2.6.2017

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Nymbursko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

2.6.2017

Hygienici zatím jen poradí, za tři měsíce dají pokuty

Nymbursko - Provozovatelé restaurací a dalších zařízení společného stravování mají zatím tři měsíce hájenství. Tato doba je určena k tomu, aby si své provozovny případně upravili tak, aby jejich zákazníci závislí na nikotinu měli kde kouřit. Případné kontroly hygieniků budou podle mluvčí Krajské hygienické stanice Dany Šalamunové upozorňovat na nedostatky.

2.6.2017

Stavba kruhových objezdů čeká na příští jaro

Nymburk – Vážná nehoda cyklisty na provizorním kruhovém objezdu rozpoutala debatu o dopravě v Nymburce.

1.6.2017

FOTO: Policisté z celé země soutěžili ve víceboji

Sadská - Ve školním policejním středisku v Sadské a u přilehlého jezera se tři dny naostro závodilo v různých disciplínách. Sjelo se sem 13 žen a 36 mužů z celé země, kteří zastupovali většinu krajských policejních ředitelství. Poprvé se v našem regionu uskutečnilo Mistrovství republiky v policejním víceboji.

1.6.2017

OBRAZEM: Děti si na svátek užívaly vodní hrátky

Poděbrady - Vodotrysky a potůčky na poděbradské kolonádě jsou každoročně v době teplého počasí rájem hlavně dětí. Ty si ve čtvrtek na svůj svátek užívaly volna právě vodními hrátkami. Od jejich učitelek to byl opravdu výborný tah. Bylo vidět, že lepší vyžití na svůj svátek si děti ani neuměly představit. A odpoledne je možná čekala koupačka s rodiči na Jezeru. To už je oficiálně otevřené, stejně jako jezero v Ostré nebo Přírodní koupací biotop ve Mcelích, který je ovšem určen pouze pro návštěvníky zámeckého hotelu. Ve všech třech oficiálních koupalištích hygienici provedli zkušební odběry. Dopadly zatím na jedničku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení