VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

9.4.2017

Nechat si nalezené peníze? Může to skončit i vězením!

Odevzdat nebo si nechat pro sebe? Dilema nálezců peněženek a cenných věcí, které většina řeší tím druhým způsobem.

8.4.2017

Duševně nemocní mají konečně chráněné bydlení

Nymburk - Začátkem března otevřeli v Nymburce zbrusu nové sociální služby: chráněné bydlení komunitního typu. Tato služba dosud ve městě chyběla.

8.4.2017

Nymburk uklízeli Piráti i kandidát na prezidenta

Nymburk - K jarní akci Ukliďme Česko se Nymburk připojuje už řadu let. Letošní ročník, který se konal v sobotu, měl však nádech mimořádnosti. V pracovních rukavicích se představili i ti, které obyčejní smrtelníci při klasické práci jen tak neuvidí. Totiž politici.

8.4.2017

Prohlášení památkou: průšvih i důvod k radosti

Region – Zatímco Nymburk prohlášení svého krematoria národní kulturní památkou vítá, vedení Mladé Boleslavi dělá maximum proto, aby boleslavský Dům kultury památkou prohlášen nebyl. Obě strany mají ke svému postoji dobré důvody.

8.4.2017

Staré lípy u hřbitova jdou k zemi

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Lipová alej kolem silnice směřující ke hřbitovu v Nymburce se stává minulostí. V pátek zaměstnanci technických služeb pokáceli prvních pět stromů. Další tři půjdou k zemi v příštím týdnu.

7.4.2017

Jak správně umýt ruce. I to se učilo na Dnu zdraví

Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Přes sedmdesát odběrů pro preventivní stanovení hladiny vitamínu D, krevní skupiny a cholesterolu. Nebo měření tlaku a plná čekárna chirurgické ambulance, kde měli zájemci možnost nechat si diagnostikovat kožní znaménka a konzultovat s lékařem možnost jednodenního chirurgického zákroku. To vše bylo součástí Dne zdraví konaného ve čtvrtek v městecké nemocnici.

6.4.2017

První jarní hříbě se rozběhlo u Milovic

Milovice - Slunečné dny minulého víkendu se staly ideální dobou pro narození letos prvního jarního hříběte na pastvině u Milovic. Zatímco na sousední větší pastvině u Benátek se ještě v zimním období narodila tři hříbata, na milovické čtyřicetihektarové ploše jde o první letošní přírůstek. „Jeho matkou je klisna Fanny," upřesnila Kateřina Dudová z Jihočeské univerzity, která je součástí týmu etologů, kteří v milovické rezervaci provádějí pozorování divokých koní.

6.4.2017

Policisté hledají patnáctiletou dívku z Poděbrad

Poděbrady - Policisté pátrají po patnáctileté Evě Benešové z Poděbrad. „Dívka odešla z místa bydliště po neshodách v rodině v pondělí v 16.30. Už dříve z domova několikrát odešla," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

6.4.2017

Hasiči zkoušeli drony nad Nymburkem

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Nymburk je prvním městem v republice, kde dobrovolní hasiči ve spolupráci s firmou Aerovision testují drony právě pro potřeby hasičů na ostrých výjezdech.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

6.4.2017

KRÁTCE: V Nymburce začíná blokové čištění ulic

Řidiči v Nymburce si musí dát pozor. V těchto dnech totiž startuje strojové čištění ulic, při kterých budou v konkrétních lokalitách zákazy zastavení. První se koná v Eliščině třídě, Dlouhé, Jízdecké a ulici Malá Vala už 7. dubna. Další jsou na řadě ulice na Rejdišti a Na Fortně 11. dubna.

6.4.2017

Neléčená deprese člověka zavede až na hranici života

Stres, nedostatek času a náročné zaměstnání. Podle psychiatrů nejčastější spouštěče, které u přetížených lidí mohou vyvolat deprese.

5.4.2017

Školáky čekají přijímačky, letos poprvé budou pro všechny stejné

Nymbursko - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou vyjma uměleckých škol a konzervatoří.

5.4.2017

KRÁTCE: Města uklidí dobrovolníci

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

5.4.2017

Milovice tvoří plán, jaké bude město za deset let

Milovice - Více než tři sta náhodně vybraných domácností chce od 12. dubna do 10. května oslovit milovická radnice s dotazníkovým šetřením kvůli zpracování strategického plánu na dalších deset let.

5.4.2017

Senioři z Luxoru závodí na rotopedu

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Senioři z poděbradského domu pro seniory Luxor mají unikátní závod. V rámci rehabilitace jezdí na rotopedu a pracovnice Luxoru jim sčítají ujeté kilometry. Průměrný věk závodníků je 87 let!

4.4.2017

Školáci se učili správně rozhlédnout

Nymburk - Nejdřív vlevo, pak vpravo. Způsob rozhlížení při přecházení silnice cestou do školy připomínaly malým školákům policistky z Dopravního inspektorátu v Nymburce. Stalo se tak v rámci tradiční preventivní akce Zebra se zas vás nerozhlédne.

4.4.2017

O Bohumila Hrabala je ve světě stále velký zájem

Nymburk /FOTOGALERIE/ – V sobotu skončila v Nymburce zcela ojedinělá kulturní událost, třídenní mezinárodní konference k 20. výročí úmrtí současného nejpřekládanějšího českého spisovatele Bohumila Hrabala.

4.4.2017

Starosta Pískové Lhoty zůstává v čele obce. Ač měl zpronevěřit miliony

Písková Lhota – Starosta Pískové Lhoty nepravomocně odsouzený na pět let vězení a zákaz výkonu funkce i nadále zůstává v čele obce.

4.4.2017

Vraky, které si neodvezete, nechají radnice odtáhnout

Nymbursko - Nepotřebná auta, tedy vraky, které už jejich majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích měst, na parkovištích nebo i na odlehlejších místech, kde mohou mnohdy vadit třeba hasičské technice.

4.4.2017

Řidiči na Nymbursku se do čtvrteční stávky nepřipojí

Nymbursko – Předsednictvo Odborového svazu dopravy rozhodlo, že celorepubliková stávka ve veřejné autobusové dopravě se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna a bude trvat 24 hodin. Podle informací Nymburského deníku se ale řidiči na Nymbursku ke stávce nepřipojí.

4.4.2017

KRÁTCE: Nemocnice oslaví Den zdraví

Nymbursko - Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

4.4.2017

Město navýšilo dotace na sociální pomoc potřebným

Vedení Nymburka posvětilo letošní návrh odborné komise na přidělení programové dotace v sociální oblasti.

3.4.2017

Budoucí prvňáčci se hrnuli k zápisu

Zápis budoucích žáčků do prvních tříd probíhá letos na nymburských základních školách 3. a 10. dubna. Na ZŠ Komenského přišly v pondělí už na 14. hodinu desítky dětí se svými rodiči.

3.4.2017

Kraj nadále počítá s akutní péčí v nymburské nemocnici

Nymburk – Náměstek hejtmanky Martin Kupka se objevil v nymburské nemocnici. Současně začala kontrola.

3.4.2017

Padesátníci vzpomínají: Peníze z brigád jsme utráceli v Tuzexu

Dnešní padesátníci, kteří byli ve studentském věku v osmdesátých letech minulého století, to měli s letními brigádami snadné. Brigádníky tehdy sháněl na dobu dovolených skoro každý státní podnik.

3.4.2017

Brigádník si denně vydělá pár stovek i tisíc korun

Vydělat si na nový mobilní telefon, počítač, motorku nebo na cestovní výlohy. To jsou nejčastější důvody, které vedou studenty k tomu, aby o prázdninách obětovali část svého volného času a našli si brigádu. Právě teď, na začátku jara, je přitom podle zaměstnavatelů správná doba si brigádu rezervovat. Na některých lukrativních místech však může být i s předstihem několika měsíců pozdě.

3.4.2017

Nadjezd v Lysé uzavře na dva roky na podzim

Pravděpodobně ještě celé léto se nemusí řidiči obávat dopravních komplikací v Lysé nad Labem. Přestavba nadjezdu nad železniční tratí začne totiž podle mluvčího kraje Pavla Lochaře až v září. Vše podle něho záleží na rychlosti výběru zhotovitele stavby a technického dozoru. Stavba má trvat devatenáct měsíců.

2.4.2017

Nejčastější chyba? Daňové zvýhodnění na děti u obou rodičů

Daňoví poplatníci se často při vyplňování přiznání nevyvarují chyb.

2.4.2017

Daně? Poslední šance

Finanční úřady podle daňového řádu tolerují pětidenní zpoždění dodaného formuláře bez sankce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies