VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

19.4.2017

OBRAZEM: U vody je vždycky dobře

Dymokury - Ve vodě v Dymokurech žijí i vodníci! Díky dymokurským rybářům, poříční policii a dalším pomocníkům si užilo u vody 138 dětí z okolních škol a školek pestrý program, občerstvení, živé rybky v kádi a atrakci největší, skutečného vodníka! Ten se přímo před očima dětí vynořil z místního koupaliště.

19.4.2017

Minigolf vyroste na Jezeře, park za knihovnou

Poděbrady – Některé nové investiční akce schválili na svém posledním jednání poděbradští zastupitelé. K těm pro veřejnost nejzajímavějším patří určitě vznik minigolfového hřiště u místního Jezera, či kultivace lokality za Záložnou podél kolonády, kde jsou nyní stánky prodávající převážně rychlé občerstvení a zmrzlinu. Celý prostor by se měl v dohledné době proměnit ve veřejný park se samostatným vchodem do knihovny.

18.4.2017

Výtěžek z Jarmarku pomůže dvojčatům

Lysá nad Labem - Už poosmé se konal na lyském náměstí Bedřicha Hrozného řemeslný jarmark. Nabídl převážně ruční výrobky včetně například přírodních mýdel, ale třeba i oblečků pro děti. Ty si mohly zkusit malovat či zdobit hračky v malých tvůrčích dílničkách. 

18.4.2017

Pohřešovaná patnáctiletá dívka se vrátila domů

Poděbrady – Policisté odvolali pátrání po patnáctileté dívce z Poděbrad. Z domu odešla 3. dubna a nepodávala o sobě žádné zprávy.

18.4.2017

Korunky pro Miss Polabí zdobí pravé perly

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Originální autorské korunky pro Miss Polabí 2017 jsou před dokončením. Jejich autorkou bude opět šperkařka Jitka Slavíková.

18.4.2017

Při výběru dovolené hraje hlavní roli jistota a pohodlí

Nymbursko – Vyplatí se first minute zájezdy, nebo letos dojde spíš na jejich opak, takzvané last minute neboli na poslední chvíli? „Výhodou nákupu dovolené už na podzim je nejen sympatická cena, ale zároveň mnohem větší výběr hotelů a služeb, což oceňují zejména rodiny s dětmi," vysvětluje Jaroslava Šimáčková z poděbradské CK Livia.

18.4.2017

Psovodi pátrají po lidech, ale také hlídají na fotbale

Nymbursko – Je to jen pár týdnů kdy jsme informovali o tom, že rodičům z Boleslavska se ztratil pětiletý syn. Okamžitě kontaktovali policii a v rámci hledání byl do akce zapojen i psovod se svým psem. Což se brzy ukázalo jako klíčové řešení.

17.4.2017

KRÁTCE: Radní vyrazí za občany

Nymburk – Také letos se setkají občané s radními přímo v ulicích Nymburka. Budou tak mít příležitost upozornit radnici na nedostatky, které jim znepříjemňují život v místě jejich bydliště.

16.4.2017

OBRAZEM: Vodáci na Velikonoce odemkli Mrlinu

Chladné a aprílové počasí nezabránilo nadšencům, aby o velikonoční neděli sbalili své věci do plovoucích soudků, ty pak umístili do lodě a v lodi se vydali ukrajovat letošní první kilometry s pádlem v ruce. Tradičně tak byla odemčena řeka Mrlina.

16.4.2017

Nejdražší je pes v paneláku, stojí až tisíce korun ročně

Nymbursko – Pořídit si psa do domácnosti není samo o sobě levnou záležitostí. Přesto se lidé nebrání je mít například v panelovém domě. Poplatky za psí miláčky se ale liší a to nejen podle místa trvalého bydliště majitele, ale i podle počtu psů. Ve všech místech v regionu platí chovatelé v panelácích více peněz než v rodinných domech. Pejsci z bytů totiž musí být venčeni na veřejných prostranstvích.

16.4.2017

Běžecký půlmaraton se blíží

Nymburk – Už po páté se do Nymburka sjedou běžci, aby změřili své síly při Nymburském půlmaratonu a čtvrtce.

15.4.2017

Velikonoce nemají v populární kultuře tolik místa jako Vánoce, říká farář

Region /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Velikonoce pro lidi obecně neznamenají tolik, co Vánoce a vnitřní podstata Velikonoc nemá v populární kultuře tolik místa. Takový názor má kolínský farář Ján Halama.

15.4.2017

Soud se zinkovnou AZOS je opět odročen

Nymburk – Soudkyně naplánovala další stání na 27. dubna. Kvůli dalším důkazům, které předložil právní zástupce města.

14.4.2017

KRÁTCE: Libická pouť omezí dopravu

Libice nad Cidlinou – Místní náves opět ožije tradiční svatovojtěšskou poutí. V sobotu 22. a v neděli 23. dubna zaplní centrum obce celá řada světských atrakcí a také mnoho stánků s nejrůznějším tovarem.

14.4.2017

Ztracení lidé: čtyřletého chlapce hledají už 16 let

Desítky pohřešovaných lidí s fotografiemi si lze prohlédnout v centrální databázi Policie ČR. Některé případy však na vyřešení čekají i několik let.

13.4.2017

KRÁTCE: Zastávky mají modernější podobu

Nymburk - S revolucí v autobusové dopravě spočívající především v zavedení úplně jiného systému linek a začlenění části Nymburska do systému Pražské integrované dopravy dochází po městě i k výměně samotných stojanů, na nichž jsou čísla linek a jízdní řády.

12.4.2017

Klisna Sgurr z milovického stáda divokých koní uhynula

Milovice - Na Pastvině mezi Benátkami nad Jizerou a Milovicemi zavládl smutek. V úterý večer tady uhynula klisna Sgurr, známá jako matka prvního hříběte divokých koní, které se narodilo v České republice na podzim roku 2015.

12.4.2017

Auta na ekologický pohon zatím na radnicích chybí

Pouze sedm obcí ve Středočeském kraji požádalo Ministerstvo životního prostředí (MŽP) o dotaci na pořízení auta s ekologickým pohonem. Na podporu nákupu těchto aut je přitom v dotačním programu MŽP pro obce a kraje vyhrazeno sto milionů korun.

12.4.2017

Dětská hřiště mají nové a opravené prvky

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Hned několik dětských hřišť v Poděbradech aktuálně doznává poměrně viditelných změn.

11.4.2017

O cyklopůjčovny Českých drah je stále větší zájem

Cyklopůjčovny Českých drah jsou po zimní přestávce opět otevřené. Ve vybraných stanicích nabízejí k půjčení krosová a horská kola, někde dokonce i elektrokola a koloběžky.

11.4.2017

KRÁTCE: Svátky patří bohoslužbám

Nymbursko - Blíží se Velikonoce a s nimi také tradiční bohoslužby.

11.4.2017

Hledaný muž se zřejmě pohybuje na Nymbursku

Nymbursko - Policisté žádají o pomoc při dopadení muže, který by se podle jejich informací mohl pohybovat právě v našem regionu.

11.4.2017

Lidé se zastavili a četli Bibli

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Na začátku pašijového týdne se už po sedmé v Nymburce sešli lidé, aby se připojili k celonárodnímu čtení z Bible, kterého se každoročně účastní desítky měst.

11.4.2017

Vyroste naproti Bílé Růži i Černá? Návrh je hotový

Poděbrady - Budou mít Poděbrady v brzké době novou architektonickou bránu do centra města? Svědčí o tom připravený návrh nového dvojdomu, který by měl vyrůst naproti stávající restauraci Bílá Růže přes hlavní silnici. Ponese název Černá Růže. Facebookové stránky Město Poděbrady už zveřejnily jeho vizualizaci.

11.4.2017

Šéf Sněmovny dostal klíč od Poděbrad

Poděbrady - Na celodenní návštěvu Nymburska přijel třetí nejvyšší ústavní činitel země. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček krátce před polednem dorazil na poděbradskou radnici, kde diskutoval se zástupci města, podnikateli, hasiči a dalšími osobnostmi.

10.4.2017

Lysé zbývá vyřešit sedm pozemků pro obchvat

Lysá nad Labem – Téměř všechny pozemky pod budoucím obchvatem Lysé nad Labem má město vyřešené. Nyní nastává problém s posledními sedmi vlastníky, kteří na prodej ani směnu nepřistoupili, další jsou v exekuci, jeden zemřel a další mají přehnané nároky. Lysá pozemky vykupuje za 250 korun za metr čtvereční.

10.4.2017

KRÁTCE: Studenti pořádají Majáles

Nymburk - Studenti Gymnázia B. Hrabala pořádají 29. dubna 10. Majáles. Akce se koná tradičně v Parku Pod Hradbami, kde se sejdou všichni, kteří chtějí oslavit studentský život nebo se jen pobavit při dobrém jídle a pití.

10.4.2017

Místa v parkovacím domě budou pro obyvatele bytů

Podzemní parkovací dům pro sto automobilů chce v Milovicích vystavět investor, který začíná opravovat dva panelové domy po sovětské armádě ve Višňové ulici vedle Základní školy Juventa. Potřebuje k tomu pozemky města.

9.4.2017

Poděbradský výtvarník opraví nádražní podchod

Poděbrady – V letošním roce budou pokračovat opravy velkoformátových maleb, kterými se mohou kochat cestující i místní při procházení nádražního podchodu. A to buď při průchodu od lázeňského parku směrem na Žižkov, nebo při cestě mezi prvním a druhým nástupištěm vlakového nádraží. Oprav se ujme autor maleb, poděbradský výtvarník Lukáš Kladívko.

9.4.2017

Výstaviště zaplní móda a květy

Lysá nad Labem – Další z oblíbených výstav se budou konat na lyském výstavišti od 27. dubna do 1. května. Trojlístek výstav má název Narcis, Elegance a Regiony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies