VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

10.3.2017

Pachatel nechal na černé skládce výplatní pásku

Ještě před pár lety bylo okolí měst a vesnic ve středních Čechách zaplaveno odpadky. V přírodě se povalovaly plné pytle, děravé gauče, staré televize nebo pneumatiky. Se zavedením sběrných dvorů se počet černých skládek snížil. Stále se ale objevují, zejména na opuštěných místech u lesních nebo polních cest.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

9.3.2017

Pro Miminko roku poslali hlas i z Turecka a Rakouska

Nymbursko - Celkem 7063 hlasů na webu Nymburského deníku a 232 novinových kupónů poslali čtenáři v anketě Nymburského deníku Miminko roku 2016. Jasnou vítězkou mezi všemi třiapadesáti miminky se stala malá Nela Hüblbauerová z Ostré. Pro tuto malou princezničku poslali její příznivci 1753 webových hlasů a 132 novinových kupónů. V obojím hlasování skončila bezkonkurenčně na prvním místě.

9.3.2017

Účast ve druhém pilíři? Poučení na celý život

Do druhého pilíře důchodové reformy se zapojily desetitisíce lidí. Řada z nich dodnes mluví o rozčarování. Mezi nimi i třicátník Lukáš Klein.

9.3.2017

Nemocných přibylo. Chřipka trápí malé děti

Nymbursko - Podle záznamů hygieniků se v posledním sledovaném týdnu na Nymbursku zvedl počet nemocných chřipkou a akutním respiračním onemocněním v kategorii od 15 do 24 let. Jejich počet se zvýšil o 53,9 procenta na 1784 v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

9.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

9.3.2017

Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají

Na silnicích se s oteplení začínají objevovat motocyklisté, kteří po zimě opět z garáží vytáhli své stroje. Mnozí z nich si ovšem mohou začátek motoristické sezony znepříjemnit a přidělat práci dopravním policistům i záchranářům. Často si totiž k prvním projížďkám vybírají nebezpečné úseky silnic, kde každoročně dochází k vážným haváriím.

8.3.2017

Vězni v Jiřicích si zkusí žít jako na svobodě. Už od října

Jiřice – Projekt Otevřená věznice má být podle ministra spravedlnosti spuštěn už v říjnu. Co na to místní v Jiřicích?

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Zámek v Přerově kraj definitivně nekoupí

Přerov nad Labem – Nové vedení kraje definitivně potvrdilo své rozhodnutí, že přerovský zámek od současného majitele, kterým je Český rozhlas, nekoupí. Letos, ani v budoucnu. Padá tím záměr předchozího vedení kraje, který chtěl zámek koupit a propojit se sousedním skanzenem.

8.3.2017

Strážníci mají své okrsky. Potřebují ale posílit počet

Nymburk - Strážníci znající dokonale svůj rajón a jeho obyvatele. Model známý především z dob první republiky inspiroval vedení Nymburka k současným krokům. Město bylo rozděleno na šest okrsků, přičemž každý okrsek má svého strážníka a jeho zástupce. Byl také pro každý rajón zřízen speciální mail, na kterém mohou jeho obyvatelé oslovovat „svého" strážníka s aktuálními problémy v místě svého bydliště a okolí.

8.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

8.3.2017

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

7.3.2017

Vyrostou v Poděbradech dvě nákupní centra?

Poděbrady - V Poděbradech se aktuálně řeší stavba dvou nových obchodních center. Zda vyrostou obě, jedno nebo žádné, zatím nikdo neví.

7.3.2017

OBRAZEM: Semínkování je hra i poučení

Tradiční Rodinnou sobotu připravil o víkendu Dům dětí a mládeže Symfonie v Poděbradech. Program zahrnoval klasické výtvarné dílny, v nichž se účastníci věnovali plstění, tvorbě křehkých víl nebo keramice, dále sportovní blok s turnajem ve stolním tenisu a adrenalinovým lezením po cvičné stěně pod vedením instruktorky. Návštěvníci mohli rovněž nahlédnout do tajů éterických olejů nebo navštívit semínkovnu, v níž se vyměňovaly přebytky ze zahrádky. Kdo se zúčastnil semínkové hry, zasadil si na jejím konci semínko, o které pak bude moci pečovat.

7.3.2017

O městské byty je velký zájem, šance je ale malá

Získat do pronájmu městský byt znamená pro budoucího nájemníka často obrnit se trpělivostí a čekat, až na něj vyjde řada.

7.3.2017

Vodovod a kanalizace? Lidé v Byšičkách budoucí stavbě zatím moc nevěří

Byšičky - Po šestnácti letech se dočká městská část Lysé nad Labem, osada Byšičky, vodovodu a kanalizace. Dílo má stát 18 milionů korun. Město žádá ministerstvo zemědělství o dotaci, která by mohla pokrýt až 50 procent z celé částky. Jednou z podmínek je dokončení projektu do konce března a vybrání zhotovitele stavby.

6.3.2017

Chlapce autistu nalezli v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem - Na konci minulého týdne vyhlásili policisté pátrání po jedenáctiletém chlapci z Prahy. Příběh měl dobrý konec. Autistický chlapec byl objeven městskými strážníky v Lysé ještě téhož dne.

6.3.2017

Policisté nezjistili viníka úhynu ryb na Labi

Nymburk - Kriminalistům se nepodařilo vypátrat viníka, který by byl zodpovědný nebo přímo způsobil říjnový úhyn ryb na Labi. Informaci potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

6.3.2017

OBRAZEM: Poděbrady udílely městské ceny

Den Poděbrad 2017 vyvrcholil udílením výročních městských cen. Do Divadla Na Kovárně dostalo tentokrát pozvánku dvaadvacet osobností či kolektivů, které se zasloužily významným způsobem o rozvoj Poděbrad. Zaplněnému hledišti představila moderátorka Jolana Voldánová sportovce, vzdělavatele, historiky, osobnosti pomáhající handicapovaným lidem i živočichům. Ti všichni postupně převzali z rukou starosty Ladislava Langra jedno z městských ocenění. Historičce Janě Hrabětové a publicistovi a skautovi Jiřímu Stegbauerovi bylo uděleno čestné občanství.

6.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

6.3.2017

Nemocnice lákají mladé lékaře na bonusy. Marně

V českých nemocnicích chybí lékaři. Vedení zdravotnických zařízení nabízejí nejrůznější motivační bonusy, které mají mladé lékaře přilákat, přesto to nestačí.

5.3.2017

V Poděbradech vystavují vzácné repliky

Kostelní hodiny odbily devátou, bubeníci zavířili paličkami v divokém virblu, Den Poděbrad 2017 byl zahájen. Město jej v pátek otevřelo výstavou vzácných replik císařské koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny

5.3.2017

Chodník změní Dlabačovu ulici v bezpečné místo

Chybějící chodník v částech nymburské Dlabačovy ulice, chaotické parkování aut při krajnici, to je dlouhodobě neutěšený stav v tomto místě. Neměl by však už dlouho znepříjemňovat život jejím obyvatelům. Rada města odsouhlasila výstavbu nového chodníku za přibližně 5 milionů korun.

5.3.2017

Radnice asi vykoupí větší pozemek kvůli kruhovým objezdům

Nymburk - Kvůli nedořešeným majetkovým poměrům s pozemky, které se v blízké budoucnosti mají stát součástí kruhových objezdů u nemocnice, se jejich výstavba opět odložila a během letošních prázdnin není reálná. Právě jednání o pozemcích v přilehlém parku u železniční polikliniky se však během posledních týdnů údajně výrazně pohnulo kupředu.

4.3.2017

Hasiči, policisté i strážníci dostali řády

Poděbrady - Ocenění z rukou starosty a pamětní list od hejtmanky dostali v pátek odpoledne poděbradští hasiči, policisté a strážníci. „Je to příjemné setkání s lidmi, na které je spoleh," konstatoval ve svém projevu k oceněným starosta Ladislav Langr.

4.3.2017

Den zdraví v Poděbradech: Lidé se mohli nechat zdarma vyšetřit

Den zdraví v režii Oborové zdravotní pojišťovny se konal v sobotu na poděbradské kolonádě. Návštěvníci této akce si mohli dát zdarma vyšetřit zrak, změřit tlak nebo zkontrolovat hladinu cukru.

4.3.2017

Svátek žen se slavil rovnou v pracovní době

Mezinárodní den žen (MDŽ) se v Česku stále nemůže zbavit nepříznivé socialistické nálepky svátku, při kterém se ženy vracely z práce domů ještě za světla s nachovými karafiáty, levnou bonboniérou a balíčkem pruhovaných utěrek, zatímco muži pili na jejich zdraví až do pozdní noci.

3.3.2017

Nymburská radnice poprvé vyvěsí vlajku pro Tibet

Premiérově se nymburská radnice připojí ke stovkám měst v republice a tisícům měst po celém světě. Přihlásí se k akci Vlajka pro Tibet. Ta bude vyvěšena u nymburské radnice v pátek 10. března v 8 hodin ráno.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

3.3.2017

Motivovat žáky ke studiu řemesel se stále nedaří

Gymnázium, nebo škola s ekonomickým zaměřením. To jsou školy, které si podle ředitelů škol nejčastěji vybírají absolventi devátých tříd. Přihlášky jsou od 1. března podané. Ředitelé však vidí, že ne všechny děti mají na studium, raději by viděli mnohé z nich na středním odborném učilišti, kde by se mohli věnovat řemeslu, ke kterému mají vlohy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies