VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

7.5.2017

OBRAZEM: Na Labi se to hemžilo loděmi a čluny

Nymburk - Pátý ročník akce Lodě na Labi, která se konala o víkendu pod Šafaříkovým mlýnem v Nymburce, přilákal stovky zájemců.

7.5.2017

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Nymbursko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

6.5.2017

Cestující na Nymbursku musí počítat s výlukami

Nymbursko – Cestující se budou v příštích dnech potýkat s komplikacemi v podobě výluk na železniční trati. Týkají se především odklonu tras některých rychlíků a nezbytných úprav časů odjezdů i příjezdů u dalších vlaků.

6.5.2017

OBRAZEM: Školáci zvládli i jízdu zručnosti

Nymburk - Dopravní soutěž mladých cyklistů přilákala děti ze základních škol hned z několika regionů. Ve dvou dnech soutěžily na několika stanovištích.

6.5.2017

Radnici šokuje výrok soudkyně v kauze Azos

Nymburk – V kauze firmy AZOS nepadl ani v tomto týdnu verdikt. Město požaduje u soudu, aby zakázal další výrobu zinkovny na Zálabí kvůli zápachu v ovzduší. Ten tak zatím neučinil a ve čtvrtek vyzval město, aby předložilo další důkazy, jinak provoz nezakáže.

5.5.2017

Dojemný příběh čápů z Hořátve spěje k happyendu

Hořátev /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pokud by se rozhodli natočit hollywoodští producenti smutný příběh (snad) s dobrým koncem ze života zvířat, pak by těžko hledali inspirativnější story, než je ta čapího páru z Hořátve. Jedním dechem je ovšem třeba dodat, že na děj má zásadní vliv tým ochránců přírody ze Záchranné stanice pro zraněná zvířata na Huslíku.

5.5.2017

OBRAZEM: Malé Miss vybíraly ceny pro nejlepší

Poděbrady - Finálový večer letošního ročníku Miss Polabí se nezadržitelně blíží. Koná se v neděli 21. května v poděbradském divadle Na Kovárně.

5.5.2017

Lodě na Labi osvěží veselá soutěž domácích plavidel

Nymburk – Bavit se, užít si projížďku na lodi, udělat si lodní řidičák nebo sledovat pohádkové představení bude možné o nastávajícím prodlouženém víkendu v rámci pátého ročníku hojně navštěvované akce Lodě na Labi. Té bude patřit úsek pod hradbami v nymburském přístavišti až k Šafaříkovu mlýnu u kamenného mostu.

5.5.2017

Soud s AZOSem byl odročen

Nymburk – U Okresního soudu v Nymburce se včera konalo další soudní stání mezi Městem Nymburk a zinkovnou AZOS.

5.5.2017

KRÁTCE: Cyklisté vyrazí od pivovaru

Nymburk – Už sedmý ročník oblíbené cyklo-společenské akce nymburského pivovaru Postřižinský cyklootvírák se uskuteční v sobotu 6. května v Nymburce.

5.5.2017

Náměstí se promění na týden ve volejbalové hřiště

Nymburk – Volejbalové hřiště s navezenými sto padesáti tunami speciálního písku bude přitahovat pozornost každého, kdo přijde do centra Nymburka na přelomu druhého a třetího červnového týdne. Odehraje se tam Týden beach volejbalu, určený především místním školákům a studentům, ale i všem dalším příznivcům plážového volejbalu.

4.5.2017

VIDEO, FOTO: Hasiči předvedli, jak nehasit pánev

Nymburk - Stovky dětí v doprovodu učitelek či rodičů zamířily během středy na Den otevřených vrat do Hasičské záchranné stanice v Nymburce, kde hasiči společně s policisty a strážníky předvedli svoji techniku. K tomu připravili i netradiční ukázky zásahů.

4.5.2017

Studenti zemědělky projeli tradičně Poděbrady na traktorech

Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Maturanti  poděbradské zemědělské školy se rozloučili se školními lavicemi už tradičně traktorparádou. Přesto, že pro nepříznivé počasí bylo zrušeno Majáles, studenty déšť neodradil a spanilá jízda traktorů po Poděbradech se uskutečnila. „Doufám, že jim pršelo štěstí a maturitu zvládnou na jedničku," okomentovala úspěšnou akci pedagožka školy Michaela Znamínková.

4.5.2017

Nejstaršímu závodníkovi bylo 94 let

Poděbrady - Tělo může zestárnout, ale srdce až tehdy, kdy to sami dovolíme. Pravdivost tohoto výroku dokazují senioři v poděbradském Luxoru svými aktivitami každý den. Tou poslední byl cyklistický závod na trase Poděbrady Chlumec nad Cidlinou.

4.5.2017

KRÁTCE: Lidé se vydají za žábami

Lysá nad Labem - Dnes se ve 20 hodin u mokřadu Hladoměř ve Staré Lysé u informační tabule ze strany od fotbalového hřiště uskuteční terénní exkurze Žabí kvákání I. Akce je pořádána v rámci Dne Země.

4.5.2017

Polaban dostane trávník za sedm milionů

Nymburk – Především nový trávník, ale s jeho položením spojená rekonstrukce celého hřiště fotbalového hřiště Polabanu Nymburk. To je záměr, na který získalo město dotaci 5,8 milion korun od ministerstva školství. Radnice přidá 1,2 milionu korun a klub doplatí přes 250 tisíc.

4.5.2017

Maturanti píší další písemky

Nymburk - První květnový týden se nese ve znamení dalších písemných zkoušek, které jsou součástí společné části maturit v jarním zkušebním období.

4.5.2017

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Nymbursko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

3.5.2017

KRÁTCE: Mcely připomenou rok 1945

Mcely – Klub vojenské historie Budčeves pořádá společně s obcí v sobotu 6. května vzpomínkovou akci.

3.5.2017

Kvůli školákům přibudou v Přední Lhotě nové zastávky

Poděbrady – Zapojení části Nymburska do systému Pražské integrované dopravy pocítili kladně i záporně v poděbradské části Přední Lhota. Počet autobusů, které tam zastavují, se výrazně navýšil. Jenže především pro místní školáky chybí zastávky.

2.5.2017

Zastupitele při práci sledují lidé raději na internetu

Nymburk /ANKETA/ - Sledovat zastupitele při práci na veřejných zasedáních není populární. Ve městech i vesnicích ve středních Čechách je většinou navštěvuje jen pár lidí. Zpravidla se přitom opakují stejné tváře. A není výjimkou, že hlediště zůstávají úplně prázdná.

2.5.2017

Ohrožené matky v Milovicích už mají zázemí

Milovice – První maminka, která se dostala se svou malou dcerou do ohrožení zdraví a života ze strany svého partnera, se již nastěhovala do nových podkrovních prostor v Dětském centru Milovice. Ty byly slavnostně otevřeny ve čtvrtek. Místnosti by měly být podle mluvčího kraje Pavla Lochaře obydleny už během prvního květnového týdne.

1.5.2017

Kouzelný výhled nabízí přes padesát rozhleden

Ve středních Čechách je přes padesát rozhleden, kamenných, železných nebo dřevěných. Nejstarší je vyhlídkový gloriet v průhonickém parku, který pochází z roku 1830. Má ale velkou vadu na kráse, kvůli okolním stromům nečeká návštěvníky žádný pohled do kraje. Nejnovější rozhlednou je Čížovka na Mladoboleslavsku, otevřená na jaře letošního roku.

1.5.2017

U Milovic se narodila první letošní mláďata praturů

Milovice /FOTOGALERIE/ - Po klisnách divokých koní začaly rodit také samice ze stáda praturů. Na volné planině u Milovic se tento týden narodila hned dvě malá telátka tohoto jedinečného zvířete.

30.4.2017

O domácím násilí se musí mluvit. I když to bolí

Nymburk – „K lékaři jsem nikdy nešla. Styděla jsem se, že mám modřiny od svého muže, že se ho bojím. Nic jsem neřekla ani své mámě, ani téměř dospělému synovi," říká paní Iveta.

30.4.2017

Povinné průvody s mávátky nahradily recesistické akce

Region - První máj je lásky čas. Alespoň podle jednoho z českých básníků Karla Hynka Máchy. Je ale také Svátkem práce, který za komunismu připomínal spíš sílu totalitního režimu s povinností účastnit se manifestací.

29.4.2017

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

29.4.2017

Řidiči pozor! Ve Všechlapech bude úsekový radar

Nymburk, Všechlapy – Už od podzimu zřejmě dopadne na příliš rychlé řidiče další metla. Na frekventovaném boleslavském tahu hned za Nymburkem má být instalován úsekový radar. Peníze na něj schválili nymburští radní. Provozovatelem bude městská policie, pokuty má řešit městský úřad. Policisté s umístěním trvalého radaru souhlasí.

28.4.2017

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Nymbursko – Cestujete vlakem? Pak byste měli zpozornět. Cestující na Kolínsku, ale také v sousedních okresech čeká hned několik výluk, které zkomplikují dopravu.

28.4.2017

KRÁTCE: V Poděbradech už hledají Vánoční stromy

Poděbrady - Radnice už nyní vydala výzvu k nalezení dvou Vánočních stromů pro letošní rok. Jeden na Jiřího náměstí a druhý pro Žižkov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies