VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

7.7.2017

Městská policie schovala na prázdniny „kešku“

Nymburk – Prázdninovou soutěž připravili městští strážníci pro vyznavače poměrně nové hry geocaching. Jejím účelem je dozvědět se o činnosti městské policie co nejvíce, zamyslet se nad důležitostí této složky ve městě a přitom se bavit.

7.7.2017

Miloš Petera: Musíme řešit, jak vodu udržet v krajině

Nymburk /ROZHOVOR/ - Klíčovým podnikem, který dodává vodu do většiny obcí na Nymbursku, jsou Vodovody a kanalizace Nymburk (VaK). O tom, jak vypadá současná situace se zásobami vody v České republice a jaké jsou případné možnosti jejího získávání v budoucnosti, promluvil předseda představenstva VaKu Miloš Petera.

7.7.2017

Nymbursko má vodu nejméně na dvacet let

Nymbursko – Sucho zatím Nymbursku nehrozí, zásoby pitné vody jsou podle předsedy představenstva Vodovodů a kanalizací Nymburk Miloše Petery zajištěny nejméně na dvacet let.

6.7.2017

OBRAZEM: Děti se učily pečovat o včely

Poděbrady - Poznáváním života v zahradě, pečováním o zvířata a rostliny, pozorováním života včel i praktickým tvořením strávili první prázdninový týden účastníci příměstského tábora, který probíhal na eko zahradě poděbradské zemědělské školy. 

6.7.2017

Hřbitovní správa se dočká důstojnějších prostor

Nymburk - Zchátralý domek, zastrčený za zdí hřbitova, není důstojným prostředím pro řešení tak citlivých záležitostí, jakými jsou poslední věci člověka. Sídlo nymburské hřbitovní správy nemá ani vyhovující zázemí pro zaměstnance. A dokonce není zapsané v katastru nemovitostí. Potvrdil to ředitel Technických služeb města Nymburka Martin Netolický, který hledá spolu s radnicí řešení už od loňského podzimu.

5.7.2017

KRÁTCE: Ještěr na okně vylekal ženu z Čelákovic

Čelákovice – Zatoulaného, doma chovaného plaza - agamy vousaté, se po týdnu dočkala chovatelka z Prahy-východ, která už ani nedoufala, že zmizelého ještěra ještě uvidí. Předali jí ho policisté z Čelákovic, které přivolala 64letá žena s tím, že se na okně jejího domku pohybuje nějaký ještěr. Ten byl na místě ještě při příjezdu hlídky – a jeho odchycení se obešlo bez komplikací. 

5.7.2017

KRÁTCE: Voda v jezerech čeká na plavce

Nymbursko – Středočeští hygienici zveřejnili výsledky posledních odebraných vzorků na koupalištích ve Středočeském kraji.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

FOTO: Věžička na zvonici v Kostomlatech je v opravě

Kostomlaty nad Labem - Zvonice v Kostomlatech nad Labem z roku 1778 nemá v tuto chvíli věž. Tu si firma odvezla k celkové opravě. Gotický zvon, který je součástí této stavby s pravoúhlým půdorysem, je z roku 1359 a řadí se mezi nejstarší v kraji. 

4.7.2017

KRÁTCE: Sběratelé motocyklových veteránů měli v Rožďalovicích sraz

Rožďalovice - Sběratelé motocyklových veteránů si dali v sobotu sraz v Rožďalovicích. „Tenhle kousek není často k vidění. Objevil jsem ho na půdě tady v Rožďalovicích,“ říká o jednom ze svých krasavců Stadion S11 Petr Jeník z Oskořínka, pro kterého jsou staré motorky celoživotním koníčkem.

4.7.2017

Stoletý most v Sojovicích nahradí nový

Sojovice – Přes sto let starý most v Sojovicích zmizí. A na jeho místě vyroste nový. Úzký most na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví zatím patří mezi nehorší ve Středočeském kraji.

3.7.2017

Školáci se dozvěděli, co znamená být trestně odpovědný

Nymburk - Je jim patnáct, už mají občanku, končí základní školu. Jsou zase o kus dospělejší. Ale mnohdy netuší, že stojí také na začátku trestně právní odpovědnosti. Městská policie v Nymburce úspěšně realizuje již několik let projekt prevence pro „náctileté" nazvaný Patnáct +, který je určený žákům všech devátých ročníků nymburských základních škol, odpovídajících tříd gymnázia i základní školy speciální. Celkem se projekt dotýká necelých tří stovek dětí.

3.7.2017

OBRAZEM: Nejkrásnější dívka Polabí pilotovala malé letadlo

Kolín – Nejen fotografkou se na letišti kolínského aeroklubu stala Miss Polabí 2017 Natálie Romportlová z Červených Peček. Půvabná dívka si na chvíli dokonce vyzkoušela i pilotáž malého letadla, a tak si naplno užila jednu z cen pro vítězku této prestižní talentové soutěže. Tou byl fotolet nad bydlištěm nejkrásnější dívky Polabí. Tuto cenu už tradičně Miss Polabí věnoval výše zmíněný Aeroklub Kolín.

3.7.2017

KRÁTCE: Velké Valy jsou jednosměrné

Nymburk - Ulice Velké Valy v Nymburce je jednosměrná ve směru od křižovatky u hudebního klubu Mlejn ke křižovatce s Palackého třídou. Důvodem jsou stavební práce na fasádě bytového domu Hynek. Objízdná trasa vede Palackého třídou do ulice V Kolonii na Boleslavskou.

3.7.2017

V Milovicích otevře nový Relax Park Mladá

Milovice – Nový park se sportovním využitím mají od dnešního dne k dispozici milovické rodiny.

2.7.2017

Když jede domácí mazlíček s námi na dovolenou

Nymbursko /ANKETA/ - Ke standardu dneška patří cestování s domácími mazlíčky. Mnoho lidí se nechce vzdát přítomnosti svého chlupatého kamaráda ani o dovolené a bere pejska nebo kočičku s sebou. Může si vybrat z mnoha ubytovacích zařízení, která pobyt s mazlíkem umožňují.

1.7.2017

Nymburk nevzdává boj se zinkovnou AZOS

Nymburk – Město po posledním neúspěchu u okresního soudu pokračuje v aktivitách směřujícím k zastavení provozu zinkovny.

30.6.2017

OBRAZEM: Žáci ZŠ RAF dostali vysvědčení

Nymburk - Také Základní škola Letců RAF v Nymburce rozdala žákům vysvědčení. Jako jediná ze tří základek ve městě nemusela mimořádně ukončit školní rok o týden dřív, protože se jí přímo netýká rekonstrukce školní jídelny v budově Hlaholu. A tak usedli žáci naposledy do školních lavic 30. června, ale už jen na chvíli, aby převzali z rukou třídních učitelů vysvědčení. Někdo se radoval víc, někdo méně, ale na prázdniny se těšili všichni moc. Prvňáčky z 1.C učitelky Lenky Koucké nevyjímaje.

30.6.2017

Kolosální úspěch! Z nymburského gymnázia míří na školu pro diplomaty

Nymburk - Studentce Sáře Vandasové z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce se splnil sen. Bude studovat na prestižním Pařížském institutu politických věd, známém pod názvem Sciences Po.

30.6.2017

Další zastávka Legiovlaku je na nádraží v Lysé

Lysá nad Labem – Při příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát zahájila v roce 2015 svou několikaletou pouť po České republice unikátní pojízdná expozice s názvem Legiovlak. Nyní se s maketou legionářského vlaku mohou zájemci seznámit v Lysé nad Labem v neděli 9. července na vlakovém nádraží od 10 hodin.

30.6.2017

Anketa: Moje ideální prázdniny

Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.

29.6.2017

OBRAZEM: Z dětí se stali artisté

Dymokury - Neuvěřitelný kus práce zvládly děti z Masarykovy základní školy v Dymokurech během pouhých dvou dnů. Škola se totiž zapojila do projektu Cirkus Happy Kids, který vymyslela skupina artistů. Na školní zahradě vyrostlo opravdové cirkusové šapitó, ve kterém děti nacvičily opravdový cirkusový program. „Jsme naprosto nadšení z toho, jak děti dokázaly překonat samy sebe a vychutnávají si úspěch," řekla ředitelka školy Martina Martínková. Představení je možné zhlédnout ještě v pátek od 17 hodin.

29.6.2017

V Nymburce to vře. Strážníci přišli o vedoucí

Nymburk – Po bouřlivé debatě, na které padlo mnoho protichůdných názorů, odvolali nymburští zastupitelé po dvaceti letech práce Simonu Lazarovou z funkce vrchního strážníka městské policie.

29.6.2017

Lysé se podařilo vybudovat nový vrt na pitnou vodu

Lysá nad Labem - Nový, sto dvacet metrů hluboký vrt, se podařilo vyvrtat ve stávajícím prameništi Cenomanské zvodně v Lysé nad Labem. Radnice tak postoupila zase o krok dále v řešení velmi složité situace s pitnou vodou ve městě.

29.6.2017

Do kněžické malotřídky jezdí děti z celé republiky

Kněžice - Malotřídka v Kněžicích je vyhlášená svým přístupem k domácímu vzdělávání. Své dítě sem přihlásilo 55 rodin ze všech koutů celé České republiky.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

29.6.2017

OBRAZEM: V Poděbradech soutěžili v čepování piva

Poděbrady - Dokonale čisté sklo, správně seřízené zařízení, načepovaný půllitr či třetinka plzeňského s pěnou jako šlehaná smetana, o to šlo v poděbradské restauraci Náš hostinec. 36 nejlepších výčepních ze středních Čech tu soutěžilo o postup do finále soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017.

AKTUALIZOVÁNO
28.6.2017

Kounicemi se provalila voda s bahnem

Kounice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Malé inferno v Kounicích. Stačilo 15 minut a po silnici od Poříčan se valila žlutě bahnitá voda z blízkého pole a rozlévala se dál po obci. Lidé odhadovali, že dosahovala až 30 cm. K tomu padaly kroupy velikosti vlašských ořechů.

28.6.2017

Nemocnice by braly víc zdravotních sester

Nymburk - Nemocnice zatím zvládají, ale víc zdravotních sester by uvítaly. O obor ovšem není zájem a jejich dlouhodobý nedostatek nepomůže vyřešit ani chystané navýšení platu o 2 tisíce korun.

28.6.2017

Šancí může být rekvalifikace na chůvy

Nymbursko – Je jim víc než 50 let, ocitly se bez zaměstnání a přes veškerou snahu zjišťují, že na trhu práce o ně není zájem. Řeč je o ženách středního věku. Mají ještě vůbec šanci?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení