VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

12.3.2017

Studenti hovořili o svých depresích i homosexualitě

Nymburk - Téma letošního Krajského kola Psychologické olympiády, které se tradičně koná na nymburské zdrávce, bylo široké: Když člověk potká člověka. Ale jak se ukázalo, pro studenty bylo velmi přitažlivé a provokující. Soutěžní práce, které studenti museli veřejně prezentovat, byly jejich niternými osobními výpověďmi o vztazích k jiným lidem i k sobě, dotýkaly se problémů různých skupin lidí, třeba homosexuálů, zabývaly se i úlohou moderních technologií v mezilidské komunikaci.

12.3.2017

OBRAZEM: Masopust v Dobšicích

Jeden z posledních letošních masopustů na Nymbursku zažili v sobotu v Dobšicích. Kolem padesátky masek se vydalo po svolení od starosty obcí, v čele s laufrem. Samozřejmě, že to odnesl medvěd, ale dětem se ho podařilo zase vzkřísit.

12.3.2017

Úředníci míří na radnice

Lysá nad Labem - Po dobrých zkušenostech z minulých let budou pracovníci finančního úřadu poskytovat konzultace a vybírat daňová přiznání v budově lyské radnice. Každý rok se počet občanů, kteří využívají tuto službu, zvyšuje.

12.3.2017

Divocí koně z Milovic posílí nové stádo v Podyjí

Milovice – Rezervace na bývalém vojenském území v Milovicích už nebude v rámci České republiky jediným domovem divokých koní pocházejících z anglického Exmooru.

11.3.2017

Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Nymbursko /ANKETA/ - Zákaz kouření. Tento nápis už od 31. května uvidí návštěvníci všech restaurací, hospod, kaváren, barů, klubů a dalších zařízení provozujících stravování. Plošný zákaz kouření v těchto provozovnách nařizuje protikuřácký zákon, který nedávno schválila sněmovna.

11.3.2017

V Sadské začala stavba části školy za 10 milionů

Sadská - Práce na nové přístavbě školy za deset milionů korun i přes nepřízeň počasí začaly. Nyní pracovníci dodavatelské firmy pracují na obvodovém zdivu a příčkách. 

11.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

10.3.2017

Žantovský mluvil v knihovně o Havlovi i Trumpovi

Blížící se prezidentské volby, dobré i špatné povahové rysy Václava Havla, jak by se dnes cítil jako velvyslanec v USA v časech Donalda Trumpa. To byla některá témata, kterými se zabýval ve svém diskusním pořadu v nymburské knihovně Michael Žantovský.

10.3.2017

Tibetská vlajka zavlála na radnicích i školách

Tibetská vlajka zavlála v pátek ráno na 751 radnicích v celém Česku. Mezi nimi jsou také radnice v Mladé Boleslavi, Mělníku a Nymburce. V posledně jmenovaném městě pestrobarevnou vlajku vyvěsili vůbec poprvé. „Vnímáme to jako symbolickou podporu vyjádřenou nejen tibetskému lidu, ale všem utlačovaným národům," řekl starosta Nymburka Pavel Fojtík. 

10.3.2017

Pachatel nechal na černé skládce výplatní pásku

Ještě před pár lety bylo okolí měst a vesnic ve středních Čechách zaplaveno odpadky. V přírodě se povalovaly plné pytle, děravé gauče, staré televize nebo pneumatiky. Se zavedením sběrných dvorů se počet černých skládek snížil. Stále se ale objevují, zejména na opuštěných místech u lesních nebo polních cest.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

9.3.2017

Pro Miminko roku poslali hlas i z Turecka a Rakouska

Nymbursko - Celkem 7063 hlasů na webu Nymburského deníku a 232 novinových kupónů poslali čtenáři v anketě Nymburského deníku Miminko roku 2016. Jasnou vítězkou mezi všemi třiapadesáti miminky se stala malá Nela Hüblbauerová z Ostré. Pro tuto malou princezničku poslali její příznivci 1753 webových hlasů a 132 novinových kupónů. V obojím hlasování skončila bezkonkurenčně na prvním místě.

9.3.2017

Účast ve druhém pilíři? Poučení na celý život

Do druhého pilíře důchodové reformy se zapojily desetitisíce lidí. Řada z nich dodnes mluví o rozčarování. Mezi nimi i třicátník Lukáš Klein.

9.3.2017

Nemocných přibylo. Chřipka trápí malé děti

Nymbursko - Podle záznamů hygieniků se v posledním sledovaném týdnu na Nymbursku zvedl počet nemocných chřipkou a akutním respiračním onemocněním v kategorii od 15 do 24 let. Jejich počet se zvýšil o 53,9 procenta na 1784 v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

9.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

9.3.2017

Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají

Na silnicích se s oteplení začínají objevovat motocyklisté, kteří po zimě opět z garáží vytáhli své stroje. Mnozí z nich si ovšem mohou začátek motoristické sezony znepříjemnit a přidělat práci dopravním policistům i záchranářům. Často si totiž k prvním projížďkám vybírají nebezpečné úseky silnic, kde každoročně dochází k vážným haváriím.

8.3.2017

Vězni v Jiřicích si zkusí žít jako na svobodě. Už od října

Jiřice – Projekt Otevřená věznice má být podle ministra spravedlnosti spuštěn už v říjnu. Co na to místní v Jiřicích?

AKTUALIZOVÁNO
8.3.2017

Zámek v Přerově kraj definitivně nekoupí

Přerov nad Labem – Nové vedení kraje definitivně potvrdilo své rozhodnutí, že přerovský zámek od současného majitele, kterým je Český rozhlas, nekoupí. Letos, ani v budoucnu. Padá tím záměr předchozího vedení kraje, který chtěl zámek koupit a propojit se sousedním skanzenem.

8.3.2017

Strážníci mají své okrsky. Potřebují ale posílit počet

Nymburk - Strážníci znající dokonale svůj rajón a jeho obyvatele. Model známý především z dob první republiky inspiroval vedení Nymburka k současným krokům. Město bylo rozděleno na šest okrsků, přičemž každý okrsek má svého strážníka a jeho zástupce. Byl také pro každý rajón zřízen speciální mail, na kterém mohou jeho obyvatelé oslovovat „svého" strážníka s aktuálními problémy v místě svého bydliště a okolí.

8.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

8.3.2017

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

7.3.2017

Vyrostou v Poděbradech dvě nákupní centra?

Poděbrady - V Poděbradech se aktuálně řeší stavba dvou nových obchodních center. Zda vyrostou obě, jedno nebo žádné, zatím nikdo neví.

7.3.2017

OBRAZEM: Semínkování je hra i poučení

Tradiční Rodinnou sobotu připravil o víkendu Dům dětí a mládeže Symfonie v Poděbradech. Program zahrnoval klasické výtvarné dílny, v nichž se účastníci věnovali plstění, tvorbě křehkých víl nebo keramice, dále sportovní blok s turnajem ve stolním tenisu a adrenalinovým lezením po cvičné stěně pod vedením instruktorky. Návštěvníci mohli rovněž nahlédnout do tajů éterických olejů nebo navštívit semínkovnu, v níž se vyměňovaly přebytky ze zahrádky. Kdo se zúčastnil semínkové hry, zasadil si na jejím konci semínko, o které pak bude moci pečovat.

7.3.2017

O městské byty je velký zájem, šance je ale malá

Získat do pronájmu městský byt znamená pro budoucího nájemníka často obrnit se trpělivostí a čekat, až na něj vyjde řada.

7.3.2017

Vodovod a kanalizace? Lidé v Byšičkách budoucí stavbě zatím moc nevěří

Byšičky - Po šestnácti letech se dočká městská část Lysé nad Labem, osada Byšičky, vodovodu a kanalizace. Dílo má stát 18 milionů korun. Město žádá ministerstvo zemědělství o dotaci, která by mohla pokrýt až 50 procent z celé částky. Jednou z podmínek je dokončení projektu do konce března a vybrání zhotovitele stavby.

6.3.2017

Chlapce autistu nalezli v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem - Na konci minulého týdne vyhlásili policisté pátrání po jedenáctiletém chlapci z Prahy. Příběh měl dobrý konec. Autistický chlapec byl objeven městskými strážníky v Lysé ještě téhož dne.

6.3.2017

Policisté nezjistili viníka úhynu ryb na Labi

Nymburk - Kriminalistům se nepodařilo vypátrat viníka, který by byl zodpovědný nebo přímo způsobil říjnový úhyn ryb na Labi. Informaci potvrdila policejní mluvčí Petra Potočná.

6.3.2017

OBRAZEM: Poděbrady udílely městské ceny

Den Poděbrad 2017 vyvrcholil udílením výročních městských cen. Do Divadla Na Kovárně dostalo tentokrát pozvánku dvaadvacet osobností či kolektivů, které se zasloužily významným způsobem o rozvoj Poděbrad. Zaplněnému hledišti představila moderátorka Jolana Voldánová sportovce, vzdělavatele, historiky, osobnosti pomáhající handicapovaným lidem i živočichům. Ti všichni postupně převzali z rukou starosty Ladislava Langra jedno z městských ocenění. Historičce Janě Hrabětové a publicistovi a skautovi Jiřímu Stegbauerovi bylo uděleno čestné občanství.

6.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Nymbursku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Nymburska.

6.3.2017

Nemocnice lákají mladé lékaře na bonusy. Marně

V českých nemocnicích chybí lékaři. Vedení zdravotnických zařízení nabízejí nejrůznější motivační bonusy, které mají mladé lékaře přilákat, přesto to nestačí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies