VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Nymbursko

4.5.2017

Polaban dostane trávník za sedm milionů

Nymburk – Především nový trávník, ale s jeho položením spojená rekonstrukce celého hřiště fotbalového hřiště Polabanu Nymburk. To je záměr, na který získalo město dotaci 5,8 milion korun od ministerstva školství. Radnice přidá 1,2 milionu korun a klub doplatí přes 250 tisíc.

4.5.2017

Maturanti píší další písemky

Nymburk - První květnový týden se nese ve znamení dalších písemných zkoušek, které jsou součástí společné části maturit v jarním zkušebním období.

4.5.2017

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Nymbursko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

3.5.2017

KRÁTCE: Mcely připomenou rok 1945

Mcely – Klub vojenské historie Budčeves pořádá společně s obcí v sobotu 6. května vzpomínkovou akci.

3.5.2017

Kvůli školákům přibudou v Přední Lhotě nové zastávky

Poděbrady – Zapojení části Nymburska do systému Pražské integrované dopravy pocítili kladně i záporně v poděbradské části Přední Lhota. Počet autobusů, které tam zastavují, se výrazně navýšil. Jenže především pro místní školáky chybí zastávky.

2.5.2017

Zastupitele při práci sledují lidé raději na internetu

Nymburk /ANKETA/ - Sledovat zastupitele při práci na veřejných zasedáních není populární. Ve městech i vesnicích ve středních Čechách je většinou navštěvuje jen pár lidí. Zpravidla se přitom opakují stejné tváře. A není výjimkou, že hlediště zůstávají úplně prázdná.

2.5.2017

Ohrožené matky v Milovicích už mají zázemí

Milovice – První maminka, která se dostala se svou malou dcerou do ohrožení zdraví a života ze strany svého partnera, se již nastěhovala do nových podkrovních prostor v Dětském centru Milovice. Ty byly slavnostně otevřeny ve čtvrtek. Místnosti by měly být podle mluvčího kraje Pavla Lochaře obydleny už během prvního květnového týdne.

1.5.2017

Kouzelný výhled nabízí přes padesát rozhleden

Ve středních Čechách je přes padesát rozhleden, kamenných, železných nebo dřevěných. Nejstarší je vyhlídkový gloriet v průhonickém parku, který pochází z roku 1830. Má ale velkou vadu na kráse, kvůli okolním stromům nečeká návštěvníky žádný pohled do kraje. Nejnovější rozhlednou je Čížovka na Mladoboleslavsku, otevřená na jaře letošního roku.

1.5.2017

U Milovic se narodila první letošní mláďata praturů

Milovice /FOTOGALERIE/ - Po klisnách divokých koní začaly rodit také samice ze stáda praturů. Na volné planině u Milovic se tento týden narodila hned dvě malá telátka tohoto jedinečného zvířete.

30.4.2017

O domácím násilí se musí mluvit. I když to bolí

Nymburk – „K lékaři jsem nikdy nešla. Styděla jsem se, že mám modřiny od svého muže, že se ho bojím. Nic jsem neřekla ani své mámě, ani téměř dospělému synovi," říká paní Iveta.

30.4.2017

Povinné průvody s mávátky nahradily recesistické akce

Region - První máj je lásky čas. Alespoň podle jednoho z českých básníků Karla Hynka Máchy. Je ale také Svátkem práce, který za komunismu připomínal spíš sílu totalitního režimu s povinností účastnit se manifestací.

29.4.2017

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

29.4.2017

Řidiči pozor! Ve Všechlapech bude úsekový radar

Nymburk, Všechlapy – Už od podzimu zřejmě dopadne na příliš rychlé řidiče další metla. Na frekventovaném boleslavském tahu hned za Nymburkem má být instalován úsekový radar. Peníze na něj schválili nymburští radní. Provozovatelem bude městská policie, pokuty má řešit městský úřad. Policisté s umístěním trvalého radaru souhlasí.

28.4.2017

Začala výluka na trati Praha-Nymburk-Kolín

Nymbursko – Cestujete vlakem? Pak byste měli zpozornět. Cestující na Kolínsku, ale také v sousedních okresech čeká hned několik výluk, které zkomplikují dopravu.

28.4.2017

KRÁTCE: V Poděbradech už hledají Vánoční stromy

Poděbrady - Radnice už nyní vydala výzvu k nalezení dvou Vánočních stromů pro letošní rok. Jeden na Jiřího náměstí a druhý pro Žižkov.

28.4.2017

Zvěř hyne pod koly aut mezi lesy a poli i na dálnicích

Nymbursko - K nehodám, při kterých auta srazí zvěř z volné přírody, dochází na jaře skoro každý den. Stává se to v lesích, mezi poli, ale i na dálnicích. Jsou přitom místa, kde musí být řidiči zvlášť ostražití.

28.4.2017

Kounice budou definitivně patřit do okresu Nymburk

Kounice - Městys Kounice zůstávají definitivně v okrese Nymburk a k 1. lednu 2021 budou územně příslušet k obci s rozšířenou působností (ORP) Lysá nad Labem. K nim se přidaly i obce Bříství, Černíky a Vykáň.

28.4.2017

OBRAZEM: Výstaviště v Lysé hostí květy a módu

Lysá nad Labem - Elegance, Narcis a Regiony. To je trojice výstav, kterou mohou návštěvníci vidět až do pondělí na výstavišti v Lysé nad Labem.

27.4.2017

Nymburáci se podívali do krematoria

Nymburk /FOTOGALERIE/ - V rámci akce Brány památek dokořán se mohli Nymburáci poprvé podívat do obřadní síně a kolumbária nymburského krematoria, tedy nové Národní kulturní památky, kterou stát vyhlásil letos v únoru.

27.4.2017

Hlasujte pro Miss Polabí 2017!

Nymburk /ANKETA, FOTOGALERIE/ - Vážení čtenáři, i letos máte jedinečnou možnost vybrat nejkrásnější dívku, která se zúčastní finálového večera Miss Polabí 2017. Ten se uskuteční v neděli 21. května v poděbradském divadle Na Kovárně.

27.4.2017

KRÁTCE: Jiří Grygar promluví o vesmíru

Poděbrady - Astrofyzik Jiří Grygar přijede na besedu do poděbradské restaurace Srdeční záležitost. Pořad s názvem Pohledy do nebe se uskuteční v úterý 2. května od 17 hodin. Tématem besedy bude povídání o vesmíru.

27.4.2017

Městec vybral nového ředitele nemocnice

Městec Králové - Od začátku června bude mít městecká nemocnice nového ředitele. Skončí tak přechodné období, kdy byla řízena představenstvem. Vedení města ale zatím konkrétní jméno nezveřejnilo.

26.4.2017

KRÁTCE: Modelové kolejiště otvírá

Nymburk - Areál Modelového kolejiště v Drahelicích bude 13. května od 10 do 17 hodin patřit dětem.

26.4.2017

Drama na obchvatu: muž v autě se bodl do hrudi

Nymburk - Velmi neobvyklý případ řeší nymburští kriminalisté. Drama se odehrálo v autě na nymburském obchvatu. Muž se sebevražedným úmyslem se bodl nožem do hrudi, zřejmě se pokusil zasáhnout srdce. Právě k němu spěchala policejní hlídka v pondělí po poledni, která však po srážce s řidičkou Škody Fabia na Boleslavské třídě na místo nedojela.

26.4.2017

Jarní mrazy ohrozily úrodu, nejvíc na ně doplatí víno

Nymbursko - Noc ze čtvrtka na pátek. To byl kritický okamžik pro zemědělce zabývající se pěstováním ovoce či vinné révy.

25.4.2017

První houbařské úlovky? Smrže, kačenky i májovky

Nymburk - Rostou! Smrže, kačenky, májovky. To jsou první houby, které zahajují na Nymbursku letošní houbařskou sezonu. Houbař Jiří Stránský jich nasbíral plný košík. Podle něj to však vyžaduje hodně trpělivosti. Na přelomu dubna a května by se mohl objevit už hřib kovář.

25.4.2017

Ztratit se dá cokoliv. Dokonce i zuby

Nymburk - Nejkurióznějším předmětem, který se dostal mezi ztráty a nálezy ve středních Čechách, je zubní protéza. Neznámý senior ji zapomněl v autobusu.

25.4.2017

Psycholog: Bez rodičů škola nenaučí děti psát a počítat

Nymburk – Při výchově dítěte mají všichni dospělí v rodině táhnout za jeden provaz. Za vzdělání svého dítěte jsou odpovědní rodiče, nikoli škola. To jsou hlavní myšlenky, které zazněly při páté Inspirativní kavárně v Nymburce, jejímž tématem byly tentokrát problémy v komunikaci rodiny a školy. Do křesla pro hosta usedl Václav Mertin, psycholog s více než čtyřicetiletou praxí, který patří v Česku mezi největší kapacity v oblasti dětské psychologie.

25.4.2017

V Milovicích začali chodit tazatelé kvůli dotazníku

Milovice – Dotazníkové šetření kvůli zpracování strategického plánu do roku 2027 se naplno rozeběhlo v Milovicích. Do náhodně vybraných domácností chodí tazatelé z agentury, kteří jsou vybaveni jmenovkou s razítkem městského úřadu. Šetření zajišťují dvě společnosti, jedna z nich je hlavním zpracovatelem strategického plánu.

25.4.2017

Muž našel na bankomatu opuštěných šest tisíc

Nymburk – Na bankomatu leží položené tři dvoutisícové bankovky. Co s nimi?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení